FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Dvě branky Vandase na vítězství nestačily: Vyšehrad – Aritma 2:2

27. 11. 2021

„A“-muži – Mix hráčů A-mužstva, B-mužstva a dorostu si s divizním soupeřem neporadil. Fotbalisté Slavoje Vyšehrad v sobotu 27. listopadu remizovali v přípravě s Aritmou Praha, po podzimu osmým týmem divize B, 2:2. Obě branky domácího mužstva vstřelil útočník Pavel Vandas, který si v tomto utkání navlékl kapitánskou pásku. Šlo o poslední z celkově třiačtyřiceti utkání šemíků v kalendářním roce 2021.

Již po třech minutách hry utekl po pravé straně hřiště krajní záložník Aritmy Šedivý a prostřelil 16letého mladšího dorostence v domácí bráně Kotlína: 0:1.

Šemíci si vytvořili první vážnější šanci v 19. min., Vojtovu pohotovou střelu k tyči ale gólman hostí Stareček bravurně vyrazil. Naopak v polovině první půle mohl zvýšit vedení vokovického celku Junek, tedy bývalý hráč Vyšehradu, střelou zpoza vápna ale těsně minul.

Ve 34. min. odcentroval zprava Gerža a Vandas hlavičkoval z malého vápna přímo do rukou Starečka. Pět minut nato měl po krásné Tokarově přihrávce další možnost Vandas, který se probil z levé strany a mířil ke vzdálenější tyči, ale Stareček byl opět na místě.

Osm minut po změně stran Gerža rozehrál zleva rohový kop a hlavičkující Vandas trefil břevno hostující brány. V 57. min. to už vyšlo, z Hroníkova centru z levé strany Vandas tentokrát hlavičkoval přesně pod břevno: 1:1!

Dvě minuty nato mohl Aritmě vrátit vedení Kortiš, byl úplně sám před Kotlínem, ale těsně přestřelil, a tak se jen chytil za hlavu. Minutu poté, tedy přesně po hodině hry, gól padl, jenomže na druhé straně hřiště: Vandas přihrál Vojtovi, ten se probil zprava do vápna, kde ho fauloval kapitán Aritmy Pivrnec. Vandas z penalty neměl problém a ostrou ranou pod břevno proměnil: 2:1! V 64. min. mohl zvýšit Čejka, ale minul.

Deset minut před koncem utkání Aritma rozehrála z levé strany rohový kop a stoper Bedrna vyrovnal na konečných 2:2.

Fotbalisté Vyšehradu znovu zahájí přípravu v pondělí 10. ledna a v sobotu 22. ledna v 11 hodin se střetnou doma s Viktorií Žižkov. Pak by mělo následovat ještě dalších pět přátelských utkání: s Českým Brodem, Varnsdorfem, béčkem Mladé Boleslavi, Chrudimí a béčkem Jablonce. Start jarní části ČFL je naplánován na 12. března 2022.

Slavoj Vyšehrad – Aritma Praha 2:2 (0:1)

Přípravné utkání v sobotu 27. listopadu 2021 na Vyšehradě. Branky: 57. a 60. Vandas (druhá z pen.) – 3. Šedivý, 80. Bedrna. Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:3. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:1. Rozhodčí: Švorc – Nejedlo, Gunitš. Bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad: Kotlín – Matějíček (68. Kubies), Tokar (63. Novičichin), Taseski (63. Peterka), Čejka – Vaněk – Hroník, H. Gerža (56. Pryšljuk), Mlejnek (56. Štěpánek) – Vojta, Vandas. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Aritma: Stareček – Rada (55. Baran), Pivrnec, Bedrna, Ielitro – Mareš (55. Komárek), Novotný – Šedivý (65. Hrabák), Rybka (55. Novák), Junek (55. Kortiš) – Míka. Trenéři Ladislav Prošek a Ondřej Ksandr.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022 A-tým