FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka hrála 1:1 v Újezdu n. Lesy remíza je pro ni bodovou ztrátou

23. 08. 2020

„B“-muži – Velmi nadějně rozehrané utkání pražského přeboru v Újezdu nad Lesy v neděli 23. srpna 2020 se juniorce Slavoje Vyšehrad nepodařilo dotáhnout k plnému bodovému zisku. Rezerva šemíků sice vyhrála úvodní poločas gólem Martina Klána, domácím se ale podařilo vyrovnat trefou svého kapitána Petra Kováře. Náš tým tak figuruje po třech kolech na 9. místě tabulky. V utkání se představili poprvé po svém návratu z Anglie Tomáš Junek a Tadeáš Madej.

Juniorka nastoupila se třemi hráči z kádru A-mužstva, brankářem M. Babkou, obráncem Čejkou a záložníkem Vaňkem, poprvé ohrozila branku domácích až v polovině první půle. Äutorem první střely byl právě Vaněk, leč minul. Podobně si vedl Procházka, zatímco pokus M. Klána zneškodnil 47letý veterán a exreprezentant v brance domácích Blažek.

Ve 32. min. zahrozili i hráči v domácích dresech, jmenovitě Vít. Jeho parádní dělovku pod břevno z trestného kopu ale M. Babka vytěsnil na roh. Ve 38. min. po Kubkově trestném kopu a odraženém míči Vaněk tečovanou střelou minul.

Ve 41. min. po Topolově zatažení míče k levé straně hřiště si Procházka vyměnil míč s kapitánem Macejem, zpětnou přihrávkou až od brankové čáry našel M. Klána a ten zblízka zavěsil: 0:1!

Hned po zahájení druhé půle a krásné dlouhé přihrávce hlavou od Procházky mohl právě M. Klán vedení pojistit, ale prováhal chvíli ke střele a bylo po šanci. Pět minut nato měl ještě větší šanci domácí záložník Grečl, zblízka hlavou však nedokázal překonat M. Babku.

V 59. min. se po přihrávce od Vaňka dostal do šance nabíhající Čejka, než si ale stihl připravit míč k zakončení, domácí zadák mu jej ukopl na roh.

V 64. min. Vít přestřelil hostující bránu a podobně si vedl na druhé straně i v pádu zakončující Drozd. O deset minut později rozhodčí odpískal hluboko ve vápně Vyšehradu nepřímý kop. Situace vypadala dost kriticky, ale vyřešil ji nakonec dobře postavený M. Babka, jenž střelu zblízka vyrazil.

Domácí ale chvíli nato beztak vyrovnali, po zaváhání v obraně Vyšehradu B se trefil křížnou střelou z úhlu na zadní tyč kapitán Újezdu n. L. Kovář: 1:1.

Na to už hráči v modrých dresech nestihli zareagovat druhým gólem, byť Vaňkova střela z trestného kopu nadělal Blažkovi velké problémy. Zápas skončil dělbou bodů.

V dalším utkání 4. kola pražského přeboru Vyšehrad B přivítá na domácí půdě v sobotu 29. srpna tým Dukly Jižní Město. Výkop je ve 14 hodin.

Hrající trenér Josef Šimek (Újezd nad Lesy): „Ze souboje s těžkým protivníkem bod bereme. Moc nás není, musím hrát i já, ale podali jsme už lepší výkon než v předchozích zápasech, kdy nám v závěru docházely síly. Škoda inkasovaného gólu, byl to zbytečný dárek pro soupeře. Ale nepřestali jsme hrát, vyrovnali a v závěru utkání to byla otevřená partie. Byl to určitě oboustranně kvalitní zápas a fotbal.“

Trenér Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Pro nás ztráta dvou bodů. První poločas jsme měli pod kontrolou a vstřelili i vedoucí gól, ale další šance jsme už bohužel neproměnili, takže se nám nepodařilo těsné vedení pojistit. Zkušený soupeř nás z jedné vážnější akce ve druhé půli potrestal. Nicméně máme mladý tým a budeme dál pracovat na tom, abychom se v koncovce zlepšili. A dávali góly i venku.“

FK Újezd nad Lesy – Slavoj Vyšehrad B 1:1 (0:1)

1. kolo praž. přeboru, hráno v neděli 23. srpna 2020. Branky: 78. Kovář – 41. M. Klán. Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:3. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:4. Rozhodčí: Kučera – Gryc, Hradil. ŽK: Vít – Vaněk. Diváků: 120.

Újezd nad Lesy: Blažek – Borovička, Šimek, Kodr, Parys – Foltman – Vít, Kovář, Grečl, Khomauli (54. Hlubuček) – Křivánek. Hrající trenér Josef Šimek.

Vyšehrad B: M. Babka – Čejka, Kubek, Pryshlyuk, R. Procházka – Drozd (65. Souček) – Junek (56. V. Markovych), Vaněk, Topol (78. Madej) – M. Klán, Macej. Na lavičce byl ještě připraven brankář Zvoníček. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaroslav Klíma.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 B-tým