FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka: převaha, šance, břevno, tyč… přesto prohra 0:2 na Admiře

06. 09. 2020

„B“-muži – Jak víkend hezky začal, tak naopak mizerně skončil. V pátek na stadionu prvoligové Příbrami vyhrál A-tým Slavoje Vyšehrad v přípravném utkání 2:1, pak ale sedm z osmi zápasů našich mládežnických družstev skončilo prohrou: uspěla a naplno zabodovala jen U 17. Celý víkend pak uzavřelo utkání juniorky v Kobylisích, která zde podlehla domácímu béčku Admiry 0:2.

Na půdě lídra tabulky pražského přeboru měla rezerva šemíků územní převahu, místy dokonce hodně výraznou, zahodila však několik šancí, k čemuž se přidala i sportovní smůla: v prvním poločase trefil kapitán Jaroslav Macej břevno a po změně stran Tomáš Stareček z přímého kopu tyč domácí brány. Admira B byla pod tlakem donucena spoléhat hlavně na brejky, ale zápas jí i tak výsledkově vyšel, tudíž se udržela na čele tabulky. Vyšehrad B figuruje po pěti kolech se čtyřmi body na 11. místě.

Oproti předešlému, výsledkově divokému utkání s Duklou Jižní Město (4:5), došlo v základní sestavě ke dvěma změnám. Namísto Poláka tentokrát nastoupil jiný hráč z kádru A-týmu Vaněk, zatímco Procházku nahradil F. Babka, jemuž konečně vypršel trest za vyloučení v radotínské premiéře sezony. Na soupisce už chyběl útočník Vasyl Markových, jenž v týdnu odešel na hostování do Olympie Radotín.

Hostující tým zahrozil nejprve Čejkovou křížnou střelou pod břevno, již brankář Šmejkal vytěsnil na roh. Chvíli nato Kubek z trestného kopu přestřelil, zatímco Čejkův pokus ze standardky zblokovala zeď hráčů v černých dresech. To domácí byli efektivnější, hned ze své první vážnější akce skórovali. Ve 12. min. otevřel skóre nejlepší střelec Admiry B Michálek: 1:0.

V 19. min. putoval míč po ose Vaněk – Junek – Klán – Macej. Kapitán Vyšehradu B se ocitl na malém vápně před brankářem domácích, bohužel ale trefil břevno jeho brány, od něhož se míč odrazil zpět do pole.

Po půlhodině hry a rohovém kopu domácích Karvánek z voleje těsně minul. Poločas skončil 1:0.

Hned po návratu ze šaten mohl vyrovnat odchovanec Admiry Junek, jenž se uvolnil po levé straně hřiště a vypálil, jeho střela jen těsně minula vzdálenější tyč. V 52. min. pohotově vypálil zpoza vápna Klán, ale také minul. Tři minuty nato byl na levé straně hřiště před velkým čtvercem faulován Kubek. Trestný kop zahrával Stareček, a přestože to bylo z ostrého úhlu, trefil vzdálenější tyč domácí brány! Za další dvě minuty odcentroval Junek, Babkovu střelu zadáci zblokovali a Vaněk minul.

Nedáš – dostaneš, v 58. min. po centru z pravé strany a jen po dvou minutách svého pobytu na trávníku, zvýšil střelou bez přípravy náhradník Drescher: 2:0. Vzápětí měl dvě příležitosti Karvánek, poprvé těsně přestřelil a podruhé ho vychytal Zvoníček.

Čtvrt hodiny před koncem utkání mohl snížit Souček, jenž si naběhl na dálkový křížný pas Kubka, hlavičkoval však nad. V 83. min. měl ještě čistou gólovou šanci autor druhé branky domácích Drescher, ale Zvoníček mu skvěle vykryl prostor a nedovolil hráči Admiry B znovu skórovat.

V nadcházejícím kole B-tým šemíků přivítá v sobotu 12. září ve 14 hodin devátý Zličín: hrát se však tentokrát nebude na Vyšehradě, ale na hřišti v Krči.

Trenér Pavel Gregor (Admira B): „Jsme rádi za to, že jsme uhájili vedení v tabulce. Vyšehrad byl přitom vynikajícím soupeřem, pohyblivým a fotbalovým. Měl také šance, ale my jsme byli efektivnější. Proto jsme vyhráli.“

Trenér Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Přestože jsme na Admiře nebodovali, musím naše hráče pochválit za dobrý výkon, od něhož se můžeme odrazit dál. Bohužel dojeli jsme na neproměňování šancí, zatímco domácí byli naopak produktivní.“

Admira Praha B – Slavoj Vyšehrad B 2:0 (1:0)

3. kolo praž. přeboru, hráno v neděli 6. září 2020 v Kobylisích. Branky: 13. Michálek, 59. Drescher. Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 12:11. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:3. Rozhodčí: Havel – Zelený, Zima. ŽK: Michálek – Pryshlyuk, Kubek, Topol, M. Klán. Diváků: 130.

Admira B: Šmejkal – Skalický (87. Votlučka), Komínek, Heinzel, Škarda – Karvánek (67. Jung), Pelikán, Milner (79. Matějka), Trnka (56. Drescher) – Pavlata (74. Pronyshyn), Michálek. Trenéři Pavel Gregor a Miroslav Petrů.

Vyšehrad B: Zvoníček – Čejka (61. R. Procházka), Stareček, Kubek, Pryshlyuk – Madej (61. Souček) – F. Babka, Macej, Vaněk, Junek (78. Topol) – M. Klán. Na lavičce byli ještě připraveni Emelianov a Škobis. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaroslav Klíma.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 B-tým