FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka vedla nad Nebušicemi 1:0, druhou půli však už nezvládla: 1:3

21. 04. 2024

„B“-muži – Vyrovnaný zápas, ve kterém rezerva šemíků vyhrála první poločas díky gólu Tomáše Kankary z penalty 1:0. Po změně stran však rozhodla ve prospěch soupeře schopnost méně často kazit přihrávky na útočné polovině hřiště, tedy v předfinální a finální fázi. Domácímu týmu se tohle místy až krutě nedařilo, a proto utkání I. B třídy Slavoj Vyšehrad B – Sokol Nebušice, jež se hrálo v neděli 21. dubna, skončilo výsledkem 1:3.

Vinou této jedenácté porážky v sezoně se naše juniorka znovu vrátila z devátého na desáté místo tabulky skupiny A pražské I. B třídy.

Oproti předešlému nočnímu utkání na Julisce došlo na pět změn v základní sestavě, v níž brankáře Švábenického, Starečka, Kubiese a dva distancované hráče Linhu a Ahizana nahradili Ženatý, Nechepurenko, Habor, Vodička a Kankara.

Velmi dobrá možnost dát gól nastala už ve 13. min. po faulu na Kankaru, ale Vodička z přímého kopu zpoza vápna přestřelil. Ve 26. min. se po přihrávce od J. Klímy ml. ocitl až před brankářem hostí Kankara, jeho střela však úplně postrádala razanci a Krystyník se míče snadno zmocnil.

Ve 32. min. už byl Kankara mnohem úspěšnější, protože po faulu na Dimitrova proměnil penaltu: 1:0! Vyrovnat mohl bývalý hráč Vyšehradu Macej, ostrou ranou z přímého kopu těsně přestřelil. Krátce před poločasem mohl naopak zvýšit J. Klíma ml., jeho střela ale byla zblokována.

Po návratu ze šaten těsné vedení bohužel dlouho nevydrželo: po pěti minutách hry Borský fauloval už ve velkém čtverci Alimbekova a Macej z penalty vyrovnal na 1:1.

V 62. min. domácí defenziva nedokázala ve vlastním vápně přerušit kombinaci hostí, kterou zakončil střelou do šibenice Alimbekov: 1:2.

V 75. min. Ženatý zneškodnil čistou gólovou šanci Svobody. Nebušicím se ale ve druhé půli hodně dařilo v ofenzivní fázi, další jejich gól neplatil kvůli ofsajdu. V 84. min. přišla ztráta míče na vlastní polovině hřiště, Nebušicím znovu vyšel rychlý kontr směrem dopředu a Shabalin zvýšil na 1:3.

Za tohoto stavu už nebylo co řešit, protože hráčům v červených dresech se ve druhé půli ani trochu nedařila přechodová fáze i s tím spojené rozvinutí útočných akcí. Vše pokaždé doslova „zazdily“ pokažené přihrávky. A když už se přece jen podařilo převzít míč od spoluhráče, následoval prohraný osobní souboj, takže většinou ani nedošlo k zakončení akcí střeleckým pokusem.

V osmém jarním dějství I. B třídy se naše juniorka představí v neděli 28. dubna na hřišti Sokola Řepy, posledního týmu tabulky, který ovšem naposledy vyhrál 3:0 na Zličíně. Výkop utkání je v 17 hodin.

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Nebušice 1:3 (1:0)

23. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 21. dubna 2024 na Vyšehradě. Branky: 33. Kankara z pen. – 51. Macej z pen., 62. Alimbekov, 84. Shabalin. Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:2. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:8. Rozhodčí: Chrudimský – Zeman, Iannarella. ŽK: Alimbekov, Shabalin (oba Nebušice). Diváků: 25.

Vyšehrad B: Ženatý – Borský, Škop, Přech, Nechepurenko – Habor (72. Maleček), Vodička, J. Klíma ml., Klinka – Kankara, Dimitrov (72. Švábenický). Trenér Jaromír Jindráček.

Nebušice: Krystyník – Kulhavý (76. Částka), Pavlů, Jelínek, Idrissov – Macej – Hollmotz, Svoboda, Alimbekov (90. Rubinstein), Lipnický (87. Bartoš) – Shabalin. Trenéři Aleš Foldyna, Karel Kos a Tomáš Přerost.