FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

Juniorka vedla v poločase 3:0, nakonec ale padla na Zlíchově 3:6

20. 05. 2023

„B“-muži – Podobně jako před týdnem na Přední Kopanině, také v sobotu 20. května na Zlíchově podali velmi dobrý výkon, bohužel ale jen v prvním poločase. Juniorka Slavoje Vyšehrad, díky gólům Andreje Franka, Štěpána Klímy z přímého kopu a Yevhena Romanishaka vedla v poločasové pauze 3:0, po změně stran však domácí dali dva rychlé góly a snížili na 2:3. Po necelé hodině hry následovalo vyloučení kapitána Štěpána Klímy a pak už bylo jen otázkou času, kdy se čtvrtému týmu tabulky I. A třídy podaří dokonat velký obrat v tomto utkání. A protože černí dali ještě čtyři další góly, vyhráli nakonec 6:3.

Ve druhé půli domácí osmkrát trefili prostor mezi třemi tyčemi, a bylo z toho šest gólů.

Ačkoliv to na něco takového ještě v poločase vůbec nevypadalo, Zlíchov je nakonec týmem, který nastřílel Vyšehradu B v obou vzájemných zápasech dohromady nejvíc gólů ze všech týmů: 13 (na podzim na Vyšehradě totiž vyhrál 7:2). V součtu dvouciferný počet branek nasázeli rezervě šemíků ještě týmy Střešovic a Kbel (oba po 11).

Oproti předchozímu zápasu na Kopanině došlo na čtyři změny v základní sestavě: namísto brankáře Sulánského, Linhy, Klinky a Ženatého se v ní tentokrát objevili Klomínek, Škop, Průša a po delší pauze zaviněné nemocí i Šavel.

Hned v úvodní minutě hry si připsal první střelu Škop. V 5. min. po faulu na Franka rozehrál Š. Klíma zleva přímý kop, odražený míč se dostal k Frankovi a ten otevřel skóre: 0:1! Vyrovnat mohl kapitán Vošta, zblízka hlavičkoval nad. Ve 24. min. bývalý hráč Vyšehradu (coby mladší dorostenec) Nsingani těsně minul Klomínkovu bránu.

Po půlhodině hry byl faulován Š. Klíma, opět z levé strany rozehrál přímý kop, zvolil tentokrát střelu a trefil k tyči: 0:2!

Ve 42. min. obrana Vyšehradu B uhasila nebezpečí před svou bránou, Štěpnička přihrávkou nastartoval do brejku Romanishaka a ten svůj sólový únik proměnil: 0:3!

Jenomže už tři minuty po změně stran vyšla domácím kombinace a Minha střelou do středu brány snížil: 1:3. Dvě minuty nato Schulz pokusem z necelých třiceti metrů k tyči dal kontaktní gól: 2:3.

V 56. min. po zbytečném faulu daleko od vápna viděl Š. Klíma žlutou kartu a protože byla už druhá, tasil rozhodčí vzápětí i červenou. Domácí pak měli už v početní výhodě dvě šance, které neproměnili, v 66. min. ale Lukes střelou z cca 25 metrů vyrovnal na 3:3.

Vzápětí Škop, který převzal kapitánskou pásku od vyloučeného Š. Klímy, mohl poslat Vyšehrad B znovu do vedení, střelou z úhlu ale minul. Naopak v 74. min. z centru Minhy Chochola v pádu hlavou dokonal obrat: 4:3. Dvě minuty nato opět Chochola střelou po zemi dal svůj druhý gól: 5:3. V 86. min. po centru zleva Žežulka z bezprostřední blízkosti uzavřel na 6:3. Po nečekaně dobrém a produktivním prvním poločase tak přišel katastrofální, potupný druhý poločas…

V dalším 28. kole nastoupí Vyšehrad B už potřetí za sebou venku: v neděli 21. května od 17 hodin na Zbraslavi, na půdě třetího týmu tabulky. Potom už zbudou jen zápasy doma se Slivencem (v neděli 4. června), na Libuši (v sobotu 10. června) a nakonec doma s Aritmou B (v sobotu 17. června).

FK Zlíchov 1914 – Slavoj Vyšehrad B 6:3 (0:3)

Pražská I. A třída, skupina B (27. kolo), hráno v sobotu 20. května 2023 na Zlíchově. Branky: 74. a 76. Chochola, 49. Minha, 51. Schulz, 66. Lukes, 86. Žežulka – 5. Frank, 32. Š. Klíma, 43. Romanishak. Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 11:2. Soupeřem zblokované střely: 6:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Manilo – Šimák, Jeřábek. ŽK: Boubín – Š. Klíma. ČK: 56. Š. Klíma (Vyšehrad B). Diváků: 20.

Zlíchov: Čihák – Černohorský, Koláček (80. Selyvonenko), Schulz, Gothard (65. Boubín) – Nykl, Vošta – Chalupa (46. Lukes), Minha, Nsingani (46. Sýs) – Chochola (84. Žežulka). Trenéři Václav Bellada a Jaroslav Kaiser.

Vyšehrad B: Klomínek – Borský, Š. Klíma, Blín, Nechepurenko – Škop, Štěpnička, Průša, A. Frank (75. Barčák) – Šavel (53. Ženatý), Romanishak. Trenér Jaroslav Klíma.