FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Juniorka: vítězství 3:1 v Nebušicích brankami Šrejbera, Zíky a Monyče

30. 08. 2022

„B“-muži – Po třech vysokých porážkách v úvodních třech kolech sezony přišla radost i do kabiny rezervy týmu mužů Slavoje Vyšehrad. Stalo se tak v úterý 30. srpna večer v Nebušicích, kde naše juniorka zvítězila v dohrávce 4. kola skupiny B pražské I. A třídy 3:1, a posunula se tak z posledního šestnáctého na dvanácté místo tabulky.

Do sítě domácích se trefili Otto Šrejber, Filip Zíka a v nastaveném čase Vasil Monyč. Šrejber, který kromě své úvodní trefy na druhý gól přihrál, ale zápas bohužel nedohrál: za stavu 1:2 dostal nadmíru přísnou druhou žlutou a tudíž i červenou kartu. Jít předčasně pod sprchy za „nedodržení vzdálenosti při přímém volném kopu soupeře“, to je drakonický a hodně necitlivý verdikt. Tříbodový import z Nebušic však ani tohle nezhatilo.

V porovnání s předchozím zápasem v Choupicích, který skončil výpraskem 1:8, došlo k šesti změnám v základní sestavě, a bylo to znát. První poločas měl vyrovnaný průběh. A bezbrankový, i když šance se rodily. Z týmu domácích se do nich dostával hlavně levý záložník Shabalin, z týmu hostí pak Šrejber. Nebušice měly v závěru první půle dvě velké možnosti ujmout se vedení. A znovu to byl Shabalin, jemuž ale zabránil ve skórování výborným zákrokem 16letý brankář Čepela. Tědně před pauzou po trestném kopu jej zachránilo břevno, které napálil nebušický útočník Literák.

Po necelé hodině hry se ocitl v jasné gólové šanci znovu Shabalin, ale znovu jej vychytal Čepela. V 68. min. ale po akci Lískovce a Zíky, se dostal sám před brankáře Šilhavého Šrejber a podařilo se mu ho překonat: 0:1! O pět minut později Šrejber přihrával a Zíka střelou po zemi zvýčil: 0:2!

V 76. min. ale Čepela fauloval v šestnáctce Jelínka a Varkoček z penalty snížil na 1:2.

V 83. min. viděl v podstatě za nic druhou žlutou a tudíž i červenou kartu Šrejber. Na úrovni druhé i třetí nejvyšší dorostenecké soutěže se hráči Vyšehradu s tak bizarními verdikty nesetkali, jenomže tohle už není republiková soutěž, ale lokální, městská.

V 86. min. už byl Čepela překonán po lobu Blažka, na brankové čáře však odvrátil vyrovnávací branku Vodička. Nebušice měly v početní výhodě samozřejmě převahu, ale mladí fotbalisté v zelených dresech s vypětím všech sil odolávali. A to i v sedmiminutovém nastavení.

V páté minutě nastaveného času svedl souboj o míč na polovině domácích Sakhulov, míč se odrazil od hráče Nebušic k Monyčovi a ten už pak postupoval sám na brankáře domácích. Své sólo zakončil hokejovým blafákem a se štěstím dostal míč do sítě: 1:3!

Rezerva šemíků v utkání 5. kola I. A třídy přivítá doma na Vyšehradě dobře známého protivníka ještě z přeboru: Uhelné sklady. Utkání se hraje v neděli 4. září od 17 hodin.

Sokol Nebušice – Slavoj Vyšehrad B 1:3 (0:0)

Pražská I. A třída, skupina B (4. kolo), hráno v úterý 30. srpna 2022 v Nebušicích. Branky: 77. Varkoček z pen. – 68. Šrejber, 73. Zíka, 90. (+5) Monyč. Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 9:6. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Mičko – Zloch, Šteberl. ŽK: Vodička, Šrejber, Š. Klíma, Přech (všichni Vyšehrad B). ČK: 83. Šrejber (Vyšehrad B). Diváků: 25.

Nebušice: Šilhavý – Svoboda, Jelínek, Pavlů, Benc (75. Hašpl) – Varkoček – Zajíc, Dlabal, Kopecký (75. Blažka), Shabalin (68. Kos) – Literák (56. Holeček). Trenéři Aleš Foldyna, Jan Plachý a Tomáš Přerost.

Vyšehrad B: Čepela – Lískovec, Přech, Stareček (46. Klaban), Vodička – Škop (77. Sakhulov), Holyk, Zíka – Š. Klíma (61. Halíř) – Schrank (46. Monyč), Šrejber. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Pihera a Burkuš. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.