FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

Ledová sprcha pro U 19: prohra 0:3 s výborně bránícím Petřínem Plzeň

06. 06. 2022

U 19 – Na podzim vyhráli na hřišti Petřínu Plzeň 2:0 díky gólům Marka Vodičky a Huga Gerži, v odvetě však padla kosa na kámen, přesněji na velmi kvalitní defenzivní hru soupeře. Starší dorostenci Slavoje Vyšehrad v neděli 5. června podlehli doma Petřínu Plzeň 0:3, když už po deseti minutách hry prohrávali 0:2 a potom, přestože si hlavně na začátku druhé půle vytvořili gólové šance, nebyli sto ani jednou překonat obranu soupeře. S tak sofistikovanou, brilantně propracovanou a ukázněnou defenzivou, jakou předvedli mladíci ze západočeské metropole, se v České lize staršího dorostu nelze hned tak potkat.

Vyšehrad utrpěl dvanáctou porážku v sezoně, celkové skóre se překlopilo do záporné podoby a vůbec poprvé v tomto ročníku nedokázal doma ani jednou skórovat. Na opačném pólu tohoto výčtu negativ je ale přesto jedno velké a nejdůležitější pozitivum: vzhledem k výsledkům dalších zápasů stále ještě zůstala reálná naděje na osmou příčku a tudíž přímou záchranu ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži.

Širší střed tabulky má nyní totiž tuto podobu: sedmý je Písek (43 bodů), osmý Petřín Plzeň (42, má ale odehrán o zápas víc), devátý Vyšehrad (40), desáté Kladno (38) a jedenáctý Sokolov (37). Při posledních dvou zápasech, v Příbrami a doma s Mostem, už ale nebude kam couvnout…

V základní sestavě došlo oproti předchozímu zápasu v Horních Počernicích ke dvěma změnám, kdy Klabana s Faitem nahradili Monyč a stoper L. Toman. Ten oblékl dres Vyšehradu poprvé od jarní premiéry. Hosté šli do vedení už po šesti minutách hry, kdy obrana domácího týmu ustupovala, přišla střela, kterou Lorenz sice stihl ztlumit, ale už na něj potom nedosáhl – přispěla k tomu i nešťastná lehká teč jednoho ze spoluhráčů, takže balon trochu změnil směr. Skóre tak otevřel Brabec: 0:1. A v 10. min. po odraženém míči se trefil opět Brabec: 0:2. Dvě střely, dva góly, přičemž v tu chvíli neměl domácí tým na svém kontě ještě ani jeden střelecký pokus.

Hráči v červených dresech výborně bránili, až pět minut před poločasem utekl po pravé straně hřiště Štěpánek, obešel dlouhou kličkou i brankáře Langra, jenomže byl natolik v rychlosti, že se dostal do hodně ostrého úhlu, a tak zvolil radši zpětnou přihrávku. A z ní už šance nevzešla.

Ty přišly až po změně stran. Gerža obešel tři až čtyři hráče soupeře, jeho střelu však brankář vyrazil. Gól na noze měl i Štěpánek, jehož střela byla protihráči v poslední chvíli zblokována. Z centru Štěpánka hlavičkoval zblízka Zdobnický, bohužel ale nad odkrytou bránu. Vodičkův centr proletěl podél brankové čáry, aniž by ho někdo zasáhl. Štěpánek ze své další šance trefil na přední tyči brankáře a další Geržovu střelu zneškodnil rovněž Langr.

Pět minut před koncem utkání hostující hráči zachytili výkop Lorenze, Trachta proběhl s míčem až před něj a střelou po zemi zvýšil na 0:3. V 90. min. měl ještě čistou gólovou šanci Holmik, ale minul bránu Vyšehradu.

Zbývají ještě dva zápasy: v neděli 12. června v 10 hodin na hřišti Příbrami B (15. v tabulce) a nakonec v neděli 19. června doma s Mostem B (13. v tabulce).

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Pro nás samozřejmě hodně špatný výsledek. Museli jsme se obejít bez Faita a Klabana, kteří předtím hráli dobře, bohužel nám utekl vstup do zápasu a prohrávali jsme 0:2. To také rozhodlo o osudu zápasu, protože za tohoto stavu jsme se už těžko dostávali zpět do zápasu: místo kombinační hry po zemi jsme spíš nakopávali balony a nevycházely nám průniky po stranách hřiště, tak jako před týdnem proti Slavii, která hrála otevřený fotbal. Petřín byl hodně nepříjemným soupeřem.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Petřín Plzeň 0:3 (0:2)

28. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 5. června 2022 na Vyšehradě. Branky: 6. a 10. Brabec, 85. Trachta. Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:7. Soupeřem zblokované střely: 5:5. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Bečvář – Blatný, Pytloun. ŽK: Vodička, Vojta – Treml. Diváků: 50.

Vyšehrad U 19: Lorenz – Mareš (46. Vodička), L. Toman, Procházka, Holan – Zdobnický, Slapnička (46. Lískovec), H. Gerža, Monyč (87. Králík) – Štěpánek, Vojta (57. Kazda). Na lavičce byl ještě připraven brankář Kautský. Trenéři Dominik Gerža, Jaroslav Klíma a Mirko Beuk.

Petřín Plzeň U 19: Langr – Havelka, Rada, Maxa, Preis – Flachs (90. Šedivý) – Treml (88. Holmik), Vanc, Urbánek (79. Brož), Vobruba (46. Trachta) – Brabec (79. Kyklhorn). Trenéři Radek Votípka, David Hendrych a Miloš Tříska.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022