FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

Loučení juniorky s I. A třídou: dva góly Schrank, 2:2 s béčkem Aritmy

17. 06. 2023

„B“-muži – Před čtyřmi roky obsadila juniorka Slavoje Vyšehrad páté místo v přeboru a o jediný bod jí unikl postup do divize. To byl dosavadní vrchol rezervy šemíků. Teď ale přišly podstatně horší časy: sestup z posledního místa I. A třídy do I. B třídy, kterou bude hrát béčko Vyšehradu po 26 letech. Padá tedy ze šesté do sedmé nejvyšší soutěže.

V posledním utkání sezony v sobotu 17. června naše juniorka hostila na Vyšehradě béčko Aritmy, jemuž měla vracet debakl 0:8 z prvního vzájemného souboje před více než deseti měsíci. A mnoho nechybělo, aby to bylo vítězné loučení s I. A třídou: díky dvěma gólům nejlepšího střelce B-týmu Marka Schranka (na snímku) vedlo naše béčko nad tím z Vokovic až do poloviny druhé půle 2:0, navíc na jejím začátku, po návratu ze šaten, brankář Daniel Sulánský korunoval svůj výborný výkon chycenou penaltou. Hosté ale nakonec i tak srovnali skóre na 2:2, protože se znovu projevily naivní chyby v defenzivní činnosti.

I tak se ale jedná, až v derniéře celého ročníku, o první bodový zápis v souboji s některým z mužstev z horní poloviny tabulky. Předtím totiž Vyšehrad B zdolal na podzim Nebušice a Prague Raptors, na jaře pak Cholupice a remizoval se Slivencem. Tedy vše soupeři z dolní poloviny tabulky... Vyšehrad B tak získal celkem 11 bodů, což je mimochodem o sedm méně, než poslední celek skupiny A Union Strašnice.

Oproti předchozímu zápasu na Libuši došlo na šest změn v základní sestavě: namísto Nguyen Tien Hunga, Škopa, Mohameda Abubakra, Ženatého, Prudkého a J. Klímy se tentokrát v jedenáctce objevili Borský, Dang Le Truong Khanh, Klinka, Klaban, Nechepurenko a také nejlepší střelec A-týmu Heřman.

Sestava byla určitě lepší než týden předtím na Libuši, a to se promítlo do kvality hry. Ve 12. min. Heřman přihrál z levé strany a Schrank svým šestým gólem za B-tým otevřel skóre: 1:0! Byla to první střela Vyšehradu B v tomto utkání.

O čtyři minuty později Š. klíma přihrál Heřmanovi, ten vypálil k tyči, jeho střelu brankář Chundela vytěsnil do zámezí. Ve 27. min. ale Nechepurenko převzal míč od Ramanishaka, podél levé postranní čáry zatáhl míč, obešel protihráče a odcentroval přesně před bránu, kde Schrank zblízka ve skluzu dal svůj sedmý gól za B-tým: 2:0!

Po půlhodině hry mohl snížit Janda, ale přestřelil Sulánského bránu. Naopak na 3:0 mohl ještě před poločasem zvýšit Dang, ale vychytal jej Chundela, stejně jako dorážku Klabana.

Hned po zahájení druhé půle sudí odpískal Sulánskému faul ve vápně. Jakoubek z penalty ale neuspěl, gólman Vyšehradu B jeho střelu do středu brány kryl! V polovině druh půle ale Jakoubek svoje selhání při penaltě napravil a snížil na 2:1.

Aritma B se hnala za vyrovnávací brankou, ale mohla inkasovat. V 81. min. se probil před její bránu Klaban, jeho střelu pod břevno ale Chundela vyrazil. V 88. min. ale prošel jako nůž máslem Japonec Hagino a vyrovnal na 2:2.

Byl to poslední a současně 129. inkasovaný gól Vyšehradu B v této sezoně. Ze všech 320 týmů I. A tříd v celé republice jich dostal víc pouze jeden tým: SK Nemanice, klub z Českých Budějovic. Ten obdržel ve své jihočeské I. A třídě dokonce 189 branek.

Slavoj Vyšehrad B – Aritma Praha B 2:2 (2:0)

Pražská I. A třída, skupina B (dohrávané 16. kolo), hráno v sobotu 17. června 2023 na Vyšehradě. Branky: 12. a 27. Schrank – 68. Jakoubek, 88. Hagino. Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 1:7. Soupeřem zblokované střely: 0:3. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 0:1. Rozhodčí: Hejsler – Zelený, Andras. ŽK: Šrejber, Ahizan, Š. Klíma – Pavlovský, Havlíček, Rada. Diváků: 30.  Ve 47. min. neproměnil Jakoubek (Aritma B) penaltu.

Vyšehrad B: Sulánský – Borský (69. Tesař), Š. Klíma, Romanishak – Dang Le Truong Khanh (69. Ženatý) – Šrejber, Klinka, Klaban, Nechepurenko – Heřman (54. Ahizan), Schrank (69. Mohammed). Trenér Jaroslav Klíma.

Aritma B: Chundela – Záhoř (46. Jakoubek), Janda, Petránek, D. Pelc – Tsvetanov (46. Hořt) – Seidl (46. Rada), Watzek, Pavlovský (54. Černý), Havlíček – Tošnar (46. Hagino). Trenéři Ladislav Prošek a Josef Prokeš.

Střelci branek Vyšehradu B v I. A třídě v sezoně 2022/23

7 – Schrank, 3 – J. Klíma starší, 2 – Romanishak, 1 – Dimitrov, Dinov, A. Frank, Holyk, Klinka, Š. Klíma, Lískovec, Monyč, Pryšljuk, Prýmas, Škop, Šrejber, Štěpnička, Zíka, Ženatý.

7 – Šrejber, 5 – Š. Klíma, Lískovec, 4 – Zíka, 2 – Nechepurenko, Souček, 1 – Blín, Borský, Heřman, Kubies, Linha, Prudký, Romanishak, Sakhulov, Schrank, Štěpnička.

Slavoj Vyšehrad B v předchozích ročnících (umístění)

1994/95:  1. místo ve II. třídě, postup do I. B třídy

1995/96:  3. místo v I. B třídě (skup. A)

1996/97:  5. místo v I. B třídě (skup. A)

1997/98:  1. místo v I. B třídě (skup. A), postup do I. A třídy

1998/99:  3. místo v I. A třídě (skup. B)

1999/00:  5. místo v I. A třídě (skup. B)

2000/01:  8. místo v I. A třídě (skup. B)

2001/02:  13. místo v I. A třídě (skup. B)

2002/03:  8. místo v I. A třídě (skup. B)

2003/04:  8. místo v I. A třídě (skup. B)

2004/05:  12. místo v I. A třídě (skup. B)

2005/06:  11. místo v I. A třídě (skup. B)

2006/07:  1. místo v I. A třídě (skup. B), postup do Pražského přeboru

2007/08:  8. místo v praž. přeboru

2008/09:  15. místo v praž. přeboru

2009/10:  15. místo v praž. přeboru, sestup do I. A třídy

2010/11:  9. místo v I. A třídě (skup. A)

2011/12:  9. místo v I. A třídě (skup. A)

2012/13:  6. místo v I. A třídě (skup. A)

2013/14:  6. místo v I. A třídě (skup. A)

2014/15:  7. místo v I. A třídě (skup. A)

2015/16:  10. místo v I. A třídě (skup. A)

2016/17:  2. místo v I. A třídě (skup. A)

2017/18:  1. místo v I. A třídě (skup. A), postup do Pražského přeboru

2018/19:  5. místo v praž. přeboru

2019/20:   4. místo v praž. přeboru (sezona nedohrána vinou covidových restrikcí)

2021/22:  14. místo v praž. přeboru sestup do I. A třídy

2022/23:  16. místo v I. A třídě (skup. B), sestup do I. B třídy