FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Navzdory absenci osmi hráčů Vyšehrad zdolal 4:2 Sokol Nespeky

11. 02. 2023

„A“-muži – Velmi dobrý výkon v prvním poločase, byť bez relevantního brankového vyjádření, po změně stran útlum, ale nakonec další dva góly do sítě soupeře a vítězství rozdílem dvou branek. Slavoj Vyšehrad v sobotu 11. února 2023 porazil doma 4:2 Sokol Nespeky, přičemž do sítě druhého týmu podzimní tabulky Středočeského krajského přeboru se dvakrát trefil Jiří Heřman a jednou Petr Krčmář s Otto Šrejbrem. Šemíci se přitom musei obejít bez osmi hráčů z kádru, kteří v tomto utkání z různých důvodů chyběli.

V brance soupeře se objevil Václav Drážek, bývalý gólman Vyšehradu U 19. Poprvé byl přinucen vytahovat míč ze sítě po čtvrthodině hry, kdy po přihrávce od Lískovce otevřel skóre Krčmář: 1:0! Tři minuty nato mohl Krčmář přidat druhý gól, ale z velmi dobré šance přestřelil.

Ve 20. min. po přihrávce A. Krivosheeva zvýšil Heřman: 2:0! Vzápětí se dostal Heřman do dalších dvou vyložených šancí a pokud by je proměnil, stihl by v rekordním čase hattrick. Tento ideální scénář se ale nenaplnil. Nicméně kvalitní kombinační hra generovala řadu šancí, na sklonku první půlhodiny měl ještě jednu Krčmář. Po akci Zíky překonal Drážka Linha, jeho gól pro ofsajd neplatil. Tři minuty před poločasem ale Yschuk z trestného kopu zpoza vápna snížil na 2:1.

Po změně stran se domácí sestava postupně značně obměnila a v 54. min. Maršoun vyrovnal hlavou na 2:2. V polovině druhé půle mohl poslat Slavoj do vedení Schrank, ale přestřelil.

Rozhodnutí padlo až v závěrečné pětiminutovce hry. V 85. min. si Heřman dvakrát vyměnil míč se Schrankem a míč se od jeho kopačky pomalu dokutálel k tyči, od níž se odrazil do sítě: 3:2! V 88. min. Heřman naopak přihrával, míč převzal Šrejber, obešel i brankáře Drážka a pak už snadno skóroval do odkryté brány: 4:2!

V dalším utkání Slavoj Vyšehrad přivítá doma v pátek 24. února v 15.30 hod. německý celek DFT Pondorf-Oberzeitldorn SpVgg a v sobotu 25. února v 11.30 hod. SK Chlumec.

Slavoj Vyšehrad – Sokol Nespeky 4:2 (2:1)

Přípravné utkání, hráno v sobotu 11. února 2023 na Vyšehradě. Branky: 20. a 85. Heřman, 16. Krčmář, 88. Šrejber – 42. Yschuk, 54. Maršoun. Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 8:4. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 4:2. Rozhodčí: Hlaváček – Hruška, Maršíček. Diváků: 25.

Vyšehrad: Sulánský – Holan (46. J. Toman), Stareček, J. Klíma ml., Vodička (55. Přech) – Lískovec, Linha (48. Schrank), A. Krivosheev, Zíka (59. Borský) – Krčmář¨(50. Šrejber), Heřman. Trenér Jaroslav Klíma.