FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

Po prohře 0:2 s Kolovraty šemíci uvolnili vedoucí příčku tabulky

29. 03. 2024

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad už pět let nevyhráli velikonoční mistrovské utkání. Naposledy se tak stalo 20. dubna 2019, kdy v utkání ČFL porazili na Strahově 2:0 Převýšov. Na letošní svátky nastoupili v pátek 29. března doma proti Sokolu Kolovraty a podlehli mu 0:2. Navíc bohužel po zásluze, protože hosté byli jednoduše lepší.

Po třech jarních výhrách na náš tým tentokrát už naplno negativně dolehl stále se zvyšující počet hráčských absencí vinou zranění, nemocí, disciplinárního trestu i jiných důvodů. Skončila tak série šesti výher za sebou a současně jedenácti utkání v řadě bez porážky. Šemíci kromě toho poprvé po téměř roce nedali doma v mistrovském zápase gól. Uvolnili tím vedoucí pozici v tabulce Přední Kopanině, jež vyhrála 4:1 na půdě třetího Tempa.

Oproti předchozímu utkání na Zličíně došlo ke dvěma změnám v základní sestavě: namísto distancovaného M. Krivosheeva a nemocného Součka nastoupili, respektive vrátili se do jedenáctky, Lískovec a Vodička. Hned v úvodu po rohovém kopu hlavičkoval z místa penalty Jáša, jenomže byl tísněn a balon letěl nad. Hosté odpověděli stejnou situací a hlavičkou Kalendy. Ten byl v tomto utkání nesmírně aktivní a už v 9. min. musel hasit jeho vyloženou šanci Lisa. Minutu nato ale vyšla hostům kombinace, zpětná přihrávka a nastavená noha Žitného, od níž se míč víceméně jen odrazil a pomalu dokutálel za brankovou čáru: 0:1. V podstatě to ani nebyla moc nebezpečná situace, jenomže domácí defenziva nedokázala tuto akci přerušit.

Dvě minuty nato si Kalenda naběhl až před vyběhnuvšího Lisu, z úhlu vystřelil, ale těsně minul. Až potom po akci J. Klímy ml., Matějíčka a jeho zpětné přihrávce zakončoval z velmi dobré pozice Heřman, jeho střela bez přípravy však úplně postrádala razanci a brankář Bébr vytěsnil balon do zámezí.

Na druhé straně opět zahrozil K alenda, Lisa jej opět vychytal. Ve 33. min. měli hosté další šanci, J. Klíma ml. a po něm i Jáša odvraceli nebezpečí téměř na brankové čáře.

Tři minuty nato přišla velmi hezká akce Slavoje, Prýmas nastartoval přihrávkou Lískovce, ten zatáhl míč podél pravé postranní čáry, odcentroval a nabíhající Heřman zblízka hlavou trefil brankáře Bébra. Za další tři minuty přišel další centr Lískovce a domácí hráči avizovali ruku obránce v šestnáctce, píšťalka však nezazněla, hrálo se dál.

Pět minut před poločasem Hynek zleva odcentroval před bránu a Pokorný zvýšil na 0:2.

Čtyři minuty po změně stran, rohovém kopu a odraženém míči se dostal k zakončení Jáša, jeho střela z místa penalty ale postrádala razanci, a Bébr ji tak snadno kryl. Tohle měl být gól, který by zápas zdramatizoval…

V 64. min. z náběhu a centru Kubiese z pravé strany zakončoval Heřman, zblízka ale trefil jen Bébra. V 73. min. Kubies z hranice vápna přestřelil. Ještě v nastaveném čase převzal míč od Kubiese Heřman, naběhl si až před Bébra, ve snaze ho přelobovat ale těsně minul jeho bránu.

V nadcházejícím 21. kole přeboru se náš tým představí v sobotu 6. dubna na půdě předposledního týmu tabulky v Dolních Chabrech. Výkop utkání je v 16.30 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Prohráli jsme zaslouženě. Měli jsme asi tak čtyři vyložené šance skórovat, to byla naše příležitost něco se zápasem udělat, jenomže ani jednu z nich jsme neproměnili. Proto jsme také nemohli pomýšlet na obrat v tomto utkání, v němž byly Kolovraty jednoznačně lepším týmem.“

Trenér Jakub Slezáček (Kolovraty): „Vzhledem k dlouhé šňůře Vyšehradu v počtu výher i zápasů bez porážky jsme nastoupili na hřišti vedoucího týmu tabulky s respektem, na druhé straně jsme tušili, že bez distancovaného Miroslava Krivosheeva bude mít komplikovanější přechod do ofenzivy. A to se také potvrdilo, absence stěžejního hráče Vyšehradu byla znát. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, vytvářeili si šance, brzy dali vedoucí gól a pak před poločasem ještě jeden. Byly tam i další dobře řešené brejkové situace. Navíc jsme hráli velmi dobře v defenzivní fázi, takže poločas podle našich představ. Ve druhé půli jsme už tolik neotvírali hru a naše odhodlání ukončit obě úspěšné série Vyšehradu a současně neinkasovat gól nám vyšlo, a to i s přispěním dvou výborných zákroků brankáře Bébra. Vyhráli jsme zaslouženě, protože směrem dopředu jsme byli nebezpečnější než domácí. Za to jsme samozřejmě rádi, protože jsme tu dosáhli cenného výsledku. Také máme trochu rozbitou sestavu kvůli absencím některých hráčů, ale tolik jako Vyšehrad ne.“

FC Slavoj Vyšehrad – Sokol Kolovraty 0:2 (0:2)

Praž. přebor (20. kolo), hráno v pátek 29. března 2024 na Vyšehradě. Branky: 11. Žitný, 41. Pokorný. Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:7. Soupeřem zblokované střely: 4:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:4. Rozhodčí: Stránský – Marek, Pauer. ŽK: Lisa, Vodička, Prýmas – Lechner, Bureš a asistent trenéra Všetečka. Diváků: 90.

Vyšehrad: Lisa – J. Klíma ml. (46. Kubies), Jáša, Vodička (54. J. Toman), Pryšljuk – Lískovec, Matějíček, Kazda, Müller – Prýmas, Heřman. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Habor, Přech a Borský. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Kolovraty: Bébr – Ráža, Votřel, Hejno (71. F. Hruška), Žitný – Brom (71. Bureš), Lechner – Pokorný (54. Hladký), Hájek, Kalenda (79. P. Klouček) – Hynek. Trenéři Jakub Slezáček a Jindřich Všetečka.