Následující zápas "A týmu"
FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Čechie Smíchov
Přátelské utkání neděle 10.08.2025 10:30 areál SK Sparta Krč, Branická 220, Praha 4
Zpět na seznam novinek

Poslední duel přípravného bloku: Vyšehrad porazil Loko Vltavín 6:1

29. 02. 2020

„A“-muži – Třemi výhrami za sebou, okořeněnými celkově devatenácti góly v sítích soupeřů, završili zimní přípravné období fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Po výhrách 5:2 s Ústím nad Labem a 8:3 s Motorletem v sobotu 29. února položili jasně na lopatky i dalšího tradičního rivala Loko Vltavín: 6:1. Vzhledem k náhlé nepřízni počasí bylo utkání ráno přeloženo ze Strahova na domácí umělku, i tak se ale na Vyšehradě postupně sešly cca čtyři desítky diváků.

Do sítě holešovického soupeře se dvakrát trefil Jan Suchan, po jedné brance připojili Filip Drobílek, Marek Kodr, Adam Alexandr a Tomáš Čvančara. V zeleném dresu se představili dva bývalí naši hráči František Mysliveček a střídající Robin Zimmermann, zatímco zraněný Josef Čtvrtníček do hry nezasáhl.

Do poločasu dokázali Holešovičtí vzdorovat a na mokrém terénu udržovali vyrovnanou hru, domácí šemíci ale i tak vyhráli úvodní část hry 1:0. Postaral se o to po dvaceti minutách Drobílek, jenž obral o míč stopera Kühnela a nadvakrát překonal brankáře Koblence: 1:0!

Již předtím měli gólové šance Pouček a Suchan. Ten se vcelku lehce dostal do další velké příležitosti hned po vedoucím gólu, z Drobílkova centru ale hlavičkoval nad bránu hostí. Pak se dostal ke slovu opět Pouček, když prošel po levé straně přes bránícího protihráče, jeho zakončení zblízka však Koblenc zneškodnil. Vzápětí, po kolmé přihrávce od Kokoroviče, šel Pouček sám na Koblence, ten ale míč stihl tečovat, díky čemuž jej vytěsnil mimo tři tyče.

Těsně před poločasem Černý přihrál ze středu hřiště doprava Šanderovi, ten odcentroval a Suchan tentokrát už dostal míč do sítě, jenomže gól neplatil vinou ofsajdu.

Tři minuty po změně stran odcentroval z levé strany hřiště Šandera a Kodr u vzdálenější tyče potvrdil své hlavičkářské schopnosti: 2:0! Byl to první gól tohoto stopera za Vyšehrad.

Za další tři minuty tým z Prahy 7 dosáhl svého čestného úspěchu, kdy vystřelil zpoza vápna Moravec a mokrý míč prokouzl Otáhalovi za brankovou čáru: 2:1.

V 58. min. hlavičkoval těsně vedle Kodr. Přesně po hodině hry Koblenc potřetí lovil míč ze své sítě. Šandera na pravé straně hřiště obstaral finální přihrávku Černému, jeho střelu sice ještě stihl gólman hostí vyrazit, ale u míče byl nejdříve Suchan a poslal ho hlavou do sítě: 3:1! Vzápětí domácí trenéři sáhli k trojnásobnému střídání.

V 66. min. bomba Kokoroviče zdálky orazítkovala tyč, ale chvíli nato dal Slavoj tři góly během pouhých dvou minut. V 71. min. se dostal k odraženému míči střídající Alexandr a střelou z vápna trefil do šibenice: 4:1! V 72. min. odcentroval zprava Laňka a Suchan trefil opět hlavou: 5:1! V 73. min. převzal krásnou kolmou přihrávku od Alexandra Čvančara, tváří v tvář Koblencovi neměl problém a přesnou trefou po zemi rozvlnil síť: 6:1!

Pak měl nejlepší podzimní střelec Vyšehradu ještě jednu šanci, tu mu však strážce holešovické svatyně lapil.Šemíci už byli namlsáni a v závěrečné čtvrthodině hry se skóre dál neměnilo. Přesto takovým rozdílem branek „Lokádu“ ještě nikdy předtím neporazili.

Za týden již přijde na řadu první jarní mistrovské utkání v rámci 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY: Vyšehrad – Vítkovice v sobotu 7. března v 10.15 hod. na strahovském stadionu Evžena Rošického.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Znovu krásný výsledek. Již v prvním poločase jsme měli řadu šancí, proměnili však jen jednu z nich. Další góly padaly až po přestávce, kdy už soupeři docházely síly a v pokutovém území jsme měli přece jen víc času na zakončení. Těší mě, že jsme si opět vytvořili tolik gólových situací a byli produktivní. Ofenzivní činnost se nám zatím daří a chci věřit, že tomu tak bude i v jarní části sezony.“

Trenér Loko Vltavín Martin Frýdek: „První poločas přinesl oboustranně velmi dobrý fotbal. Dařilo se nám sice hrát jen po vápno, ale i tak jsme si vytvořili několik šancí. Ve druhé půli jsme inkasovali zbytečný gól, který možná neměl platit, a z toho jsme se potom tak trochu sesypali. Produkovali jsme hru s řadou riskantních přihrávek, čehož domácí využili: díky svému pohybu a hře na jeden dotek nás začali přehrávat. Týden před startem jarní části máme víc nemocných a zraněných hráčů, než bychom chtěli. Na druhé straně za takové situace musejí ukázat ostatní, že mají na to, aby byli zařazeni do sestavy. Co se týče Vyšehradu, je patrné, že má typologicky dobře poskládané mužstvo a předpokládám, že se ve druhé lize v klidu zachrání.“

 

Slavoj Vyšehrad – Loko Vltavín 6:1 (1:0)

Přípravné utkání v sobotu 29. února 2020 na Vyšehradě. Branky: 60. a 72. Suchan, 21. Drobílek, 48. Kodr, 71. Alexandr, 73. Čvančara – 51. Moravec. Střely na branku: 14:3. Střely mimo: 3:2. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Pilný – Klečka, Slavíček. Bez karet. Diváků: 40.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera (61. Laňka), Nitrianský, Kodr (81. Drozda), Jablonský (81. Hani) – Černý (61. Alexandr), Kokorovič – Drobílek, Suchan (70. Zinhasovič), Pouček – Bašič (61. Čvančara). Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Loko Vltavín: Koblenc – Podzimek, Kühnel, Uvíra, Šnajdr (56. Zimmermann) – Kuchař, Šípek – Veniger (46. Hovorka), Mysliveček, Maione (70. Veniger) – Moravec. Trenéři Martin Frýdek a Tomáš Freisler.

Fotogalerie

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým

Pozvánka na utkání B-týmu

FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. B třída (skupina A)
sobota 16.08.2025 13:30
TJ Slovan Bohnice
Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 03.08.2025 12:30
Povltavská fotbalová akademie U17
Přátelské utkání
0:11
FC Slavoj Vyšehrad U17
neděle 03.08.2025 10:00
Povltavská fotbalová akademie U19
Přátelské utkání
5:4
FC Slavoj Vyšehrad U19
sobota 02.08.2025 11:00
SK Slavia Praha ženy
Přátelské utkání
3:0
FC Slavoj Vyšehrad U16
sobota 02.08.2025 10:15
TJ Sokol Nespeky
Přátelské utkání
6:0
FC Slavoj Vyšehrad
středa 30.07.2025 18:30
FK Loko Praha
Přátelské utkání
2:1
FC Slavoj Vyšehrad
středa 30.07.2025 16:30
ABC Braník U17
Přátelské utkání
2:1
FC Slavoj Vyšehrad U17
středa 30.07.2025 10:00
FK Viktoria Žižkov U17
Přátelské utkání
5:2
FC Slavoj Vyšehrad U18
sobota 26.07.2025 10:30
FK SEKO Louny
Přátelské utkání
3:1
FC Slavoj Vyšehrad
pátek 25.07.2025 18:00
FC Slavoj Vyšehrad U18
Přátelské utkání
1:5
SK Modřany muži
středa 23.07.2025 18:30
TJ Jíloviště
Přátelské utkání
2:4
FC Slavoj Vyšehrad
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru