FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Přátelské utkání s příchutí chilli: juniorka remizovala s Hostouní 4:4

29. 02. 2020

„B“-muži – Až v šestém přípravném utkání zimní přestávky, posledním před vstupem do odvetné části pražského přeboru, unikla juniorka Slavoje Vyšehrad porážce. V sobotu 29. února přivítala na domácí umělce nováčka ČFL Sokol Hostouň a zápas skončil remízou 4:4. Ačkoliv šlo stále ještě o přátelský zápas, hrál se na ostří nože a jiskry od kopaček (a místy i od úst) jen létaly. Za domácí tým dvakrát skóroval kapitán Jaroslav Macej a jednou Matěj Drozd s Martinem Klánem. V zeleném dresu hostí se objevil mj. defenzivní záložník Ondřej Brejcha, který hrál ještě na podzim za Vyšehrad.

Už po čtyřech minutách hry vedl domácí tým rozdílem dvou branek. Ve 2. min. Alexandr rozehrál z levé strany rohový kop a před bránou tečoval míč hlavou Drozd: 1:0! Ve 4. min. potom odcentroval zleva Hani a M. Klán nadvakrát prostřelil brankáře: 2:0! Po půlhodině hry, po akci M. Klána a Drozda, ještě navýšil skóre Macej: 3:0!

Tento stav ale udržel Vyšehrad B jen minutu. Ve 32. min. snížil Trapp na 3:1 a ve 39. min. po rohovém kopu opět neobsazený Trapp z malého vápna upravil na 3:2.

Ve 43. min. měl šanci M. Klán, ale minul, naopak těsně před poločasem bývalý hráč Vyšehradu Kabele střelou zpoza vápna k tyči vyrovnal na 3:3.

Po změně stran se utkání dost přiostřilo. V polovině druhé půle však vybojoval míč Macej a krásnou střelou zdálky trefil opět získal modrým vedení: 4:3!

V 70. min. po přihrávce od F. Babky pohotově pálil Procházka, gólman hostí reflexivně vyrazil. Vzápětí domácí tým ostřeloval bránu Hostouně, jmenovitě Macej, F. Babka a Procházka, jenž trefil tyč. Třetiligový tým byl efektivnější a čtvrt hodiny před koncem utkání vyrovnal Charvát na 4:4. Ve zbývajícím čase měli hosté ještě dvě gólové šance, ale Lohoyda minul a Vegrichtovu střelu zblízka kryl Dočekal.

V sobotu 7. března ve 14.30 hod. naše juniorka v jarní premiéře pražského přeboru přivítá doma nováčka soutěže a třetí tým tabulky Újezd nad Lesy, jemuž má oplácet podzimní porážku 0:2.

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Hostouň 4:4 (3:3)

Přípravné utkání v sobotu 29. února 2020 na Vyšehradě. Branky: 31. a 67. Macej, 2. Drozd, 4. Klán – 32. a 39. Trapp, 45. Kabele, 76. Charvát. Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 5:2. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:4. Rozhodčí: Zuskin – Obrajtr, Kulhánek. ŽK: Kubek, Drozd – Lička, Marek, Šičič. Diváků: 40.

Vyšehrad B: Dočekal – Stareček, Drozda, Kubek, Šídlo – Zinhasovič, Alexandr (46. Bláža) – Drozd (57. Procházka), Macej (70. Kubík), Hani (46. Popovič) – M. Klán (46. F. Babka). Trenéři Jaroslav Klíma a Vladimír Pokorný.

Hostouň: Soukup (46. Karajbič) – Zahranychnyy (57. Šahič), Trapp, Krupička (46. Hovorka), Charvát – Brejcha – Smékal, Lička (57. Lohoyda), Marek, Kabele (57. Šišič) – Hájek (57. Vegricht). Trenéři Ivan Pihávek a Martin Čurda.