FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

První jarní, celkově třetí vítězství juniorky: porazila tým Cholupic 2:0

19. 03. 2023

„B“-muži – Rezerva Slavoje Vyšehrad je sice stále poslední v tabulce skupiny B pražské I. A třídy, to se ale snad už brzy změní k lepšímu. V neděli 19. března porazila doma 2:0 Cholupice zásluhou dvou „slepených“ branek, jež vstřelili krátce po změně stran Marek Schrank a Oleg Pryšljuk. Základem prvního jarního a celkově třetího vítězství v sezoně byl především velmi disciplinovaný a soustředěný výkon všech hráčů v modrých dresech, tentokrát dokonce oproštěný od individuálních chyb.

Pochvalu proto zaslouží všichni, kteří do tohoto utkání nastoupili. Nejvíc ale asi brankář Lukáš Lisa: odchovanec Slavie, který přišel před několika dny z divizního Brandýsu nad Labem. Uhájit čisté konto, což samozřejmě velmi přispělo ke zdárnému výsledku, nebylo vůbec snadné. A pak také kapitán týmu Štěpán Klíma hlavně díky svému povzbuzování spoluhráčů po celých 90 minut.

V prvním vzájemném měření sil v srpnu Cholupice doma vyhrály drtivě 8:1, tentokrát to ale byl úplně jiný zápas a obraz hry. Šancí ale na obou stranách moc nebylo. Až v polovině první půle z centru Kubiese pálil v dobré pozici  Schrank, ale těsně minul. Naopak ve 41. min. mohl dát gól cholupický Polák, ale také těsně minul.

Pět minut po návratu ze šaten převzal míč od Součka Kubies, zatáhl jej podél levé postranní čáry a přesným centrem našel nabíhajícího Schranka, který zblízka překonal bývalého brankáře (dorostu) Vyšehradu Hanslíka: 1:0! Byl to jeho pátý gól v tomto ročníku I. A třídy. Tři minut nato Š. Klíma z přímého kopu poslal míč do vápna, hlavičku Linhy zblízka sice Hanslík zneškodnil, ale míč ještě v pádu a poněkud akrobatické pozici dorazil Pryšljuk: 2:0!

Vyšehrad B nadále hrál velmi aktivní fotbal a hlavně bez zásadních chyb – soupeř tak nenašel recept, jak zápas zdramatizovat. V 73. min. byl velmi blízko kontaktní brance útočník Vilkner, ale Lisa jeho velmi nebezpečnou střelu zneškodnil a do dalších gólových šancí se už tým Sokola Cholupice, který před patnácti lety vybojoval právě na Vyšehradě trofej Poháru Pražského fotbalového svazu (pod vedením trenéra Romana Trunečka), nedostal.

V neděli 26. března se naše juniorka představí znovu doma na Vyšehradě, kde přivítá předposlední Sokol Nebušice. Výkop utkání je v 15 hodin.

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Cholupice 2:0 (0:0)

Pražská I. A třída, skupina B (18. kolo), hráno v neděli 19. března 2023 na Vyšehradě. Branky: 50. Schrank, 53. Pryšljuk. Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 3:5. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Nepraš – Mičko, Mařík. ŽK: Nechepurenko, Zíka (oba Vyšehrad B). Diváků: 30.

Vyšehrad B: Lisa – Borský, Linha, Pryšljuk, Nechepurenko – Škop, Schrank, Zíka, Kubies (81. Klinka) – Š. Klíma, Souček (76. Šavel). Trenér Jaroslav Klíma.

Cholupice: Hanslík – Krejčí (62. Vodrážka), Šrámek, Benda (32. Hájek), Janoušek – Schönmann – Soukal, Polák (62. Moravec), Michálek, Knebl (84. Čemus) – Vilkner. Trenéři Aleš Burda a Lukáš Srba.