FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

Remízou 2:2 s Admirou skončila série čtrnácti proher U 19 v řadě

31. 05. 2023

U 19 – Po dlouhých osmdesáti dnech se konečně zase jednou dočkali bodového zápisu! Poprvé od 12. března, kdy remizovali 2:2 s „osmnáctkou“ Viktorie Plzeň, dosáhli starší dorostenci Slavoje Vyšehrad téhož výsledku ve středu 31. května v pražském derby s Admirou. Za domácí tým skórovali dva mladší dorostenci, šestnáctiletí útočníci Adam Heřmánek (na snímku s míčem) a Petar Šoškič. Před ním se trefil i kapitán týmu Štěpán Kefurt, jenomže Admiru v tu chvíli vysvobodil hvizd plzeňského rozhodčího kvůli údajnému útočnému faulu.

Herní zlepšení naznačily už první poločasy předchozích tří zápasů, tedy v Plzni, proti Mladé Boleslavi B a na Tempu. Tentokrát to byl spíš druhý poločas. Tři dny po utkání na Lhotce se zpola obměnila základní sestava, tedy na pěti postech hráčů z pole: namísto Šímy, Slapničky, Bartošky, Cvoreně a Šoškiče se objevili tentokrát v jedenáctce Blín, Toman, Klinka, Gruntorád a Heřmánek.

V úvodu zápasu měla rozhodně navrch Admira, gól ale nedala a Vyšehrad hned ze své první vážnější akce a současně prvního střeleckého pokusu udeřil. V 19. min. z výkopu brankáře Havlíčka, se dostal k míči, byť byl tečován, Štěpnička a zatáhl jej podél pravé postranní čáry až téměř do rohu hřiště. Svým přesným centrem našel nabíhajícího Heřmánka a ten zblízka napnul síť: 1:0!

O čtyři minuty později ale přišla chyba v defenzivě a do čisté gólové šance se dostal útočník Admiry Čermák. Nedal, Havlíček jeho pokus skvěle zneškodnil, byl z toho však rohový kop. Po jeho rozehrání hráči Vyšehradu třikrát v rychlém sledu za sebou dovolili soupeři zakončovat – první dvě střely, obě už z vyložených pozic, zneškodnil Havlíček, na třetí už ale stačit nemohl a Schütz vyrovnal na 1:1. Gólman našeho týmu měl nadále hodně co dělat a do pauzy zmařil další šance černobílých.

Druhá půle však ukázala herní projev modrých v mnohem příznivějším světle. Do zakončení s ohrožením brány Admiry se postupně dostali Pfaf, Blín a po kolmé přihrávce od Klinky také Gruntorád, jehož oblouček přes brankáře Procházku jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Střela měla bohužel vnější faleš, a proto letěla mimo bránu.

Přesně po hodině hry však Havlíček vyrazil střelu kapitána hostí Kose a poté vznikl před bránou Vyšehradu obrovský závar, z něhož tentokrát naštěstí neudeřilo. V polovině druhé půle pak sáhl trenér Gerža k trojnásobnému střídání. Po Laštůvkovi, Prýmasovi a Šoškičovi ale přišli na hřiště ještě další dva čerství hráči Šíma a Cvoreň. Obměnila se tak postupně polovina hráčů z pole.

V 69. min. ale přišla studená sprcha, po odraženém míči vypálil Kőrbler a trefil po zemi k tyči: 1:2.

Závěr utkání však patřil Vyšehradu. Z akce a centru Laštůvky se ocitl ve velké šanci Šoškič, z malého vápna však hlavičkoval mimo. Do další možnosti zakončit se natlačil Prýmas, jeho střela však byla zblokována. A když se trefil Kefurt a překonal brankáře hostí, zazněla píšťalka kvůli údajnému faulu, a gól kapitána tak neplatil. Ten byl přitom podle mínění domácího týmu jednoznačně regulérní.

V 87. min. ale Šoškič převzal přihrávku od Tomana, naběhl si do volného prostoru ve vápně a střelou z pravé strany přece jen vyrovnal: 2:2! Byl to jeho čtvrtý jarní gól za U 19. V nastaveném čase mohl přidat vítěznou trefu Laštůvka, jeho střelu k tyči ale bravurně vyrazil Procházka, a zachránil tak Admiře remízu.

Naši „devatenáctku“ čekají v letošní sezoně už jen dva mistrovské zápasy. V neděli 4. června v 10 hodin přivítá doma na Vyšehradě tým Písku (18. v tabulce) a v derniéře celého ročníku v neděli 11. června ve 14.45 hod. se střetne v Horních Počernicích s „osmnáctkou“ Slavie (4. v tabulce).

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Odehráli jsme slušný zápas, hlavně druhou půli. V jejím závěru jsme byli nebezpeční a vypracovávali jsme si šance. Celkově to bylo tedy jedno z těch lepších utkání, které jsme odehráli. V první půli jsme dali vedoucí gól, který nás měl uklidnit, namísto toho jsme ale začali dělat spoustu chyb v rozehrávce a inkasovali brzy vyrovnávací gól. Ve druhé půli pak ještě jeden, tentokrát nám však pomohli střídající hráči, kteří hru opravdu oživili. Vyrovnali jsme na 2:2 a mohli dát ještě třetí a vítězný gól. Pro kluky je tohle alespoň vzpruha, když vidí, že nejsou tak špatní, jak by mohly naznačovat předchozí výsledky. Chce to hrát víc pozorně a disciplinovaně, aby nekazili tolik balonů.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Admira Praha 2:2 (1:1)

Předehrávané 38. kolo České ligy staršího dorostu, hráno ve středu 31. května 2023 na Vyšehradě. Branky: 19. Heřmánek, 87. Šoškič – 24. Schütz, 69. Kőrbler. Střely na branku: 8:12. Střely mimo: 2:2. Soupeřem zblokované střely: 3:8. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Hodek – Ježek, Chrenko. ŽK: Mareš (Admira). Diváků: 55.

Vyšehrad U 19: Havlíček – Králík (72. Šíma), Blín (75. Cvoreň), J. Toman, Klinka – Štěpnička (65. Prýmas), Klaban, Kefurt, Heřmánek (65. Laštůvka) – Gruntorád (65. Šoškič), Pfaf. Na lavičce byl ještě připraven brankář Čepela. Trenér Dominik Gerža.

Admira U 19: Procházka – Kořínek, Vlček, Janáč, Mareš – Kos (75. Tauchman), Ketner (46. Naskos), Kőrbler (80. Derevianko), Kohoutek (90. Bojadžiev) – Schütz (46. Fejgl), Čermák. Trenéři Viliam Krbúšik, Miroslav Mokroluský, Jiří Veselý a Daniel Škrabánek.