FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šemíci vedli u lídra tabulky už 3:0, souboj s TJ Spoje však skončil 3:3

07. 04. 2023

„A“-muži – V souboji prvního s posledním týmem tabulky Pražská teplárenská přeboru sahali fotbalisté Slavoje Vyšehrad po třech bodech, a tudíž velkém překvapení. V zápase na hřišti TJ Spoje Praha, který se hrál v pátek 7. dubna, šemíci vedli po půlhodině hry už 3:0 zásluhou tref Petra Krčmáře, Miroslava Krivosheeva a Jiřího Heřmana. Domácí sice neproměnili penaltu, přesto dokázali srovnat na 3:3. Za stavu 2:3 měl Vyšehrad dvě gólové šance své vedení pojistit, naopak Spoje mohly dát v 90. minutě také vítězný gól.

Stejně jako v předchozím zápase s Kolovraty, také tentokrát byl u všech tří branek našeho mužstva Petr Krčmář: jednu dal sám a na zbývající dvě přihrával. Po dvaceti odehraných kolech, tedy dvou třetinách sezony, Vyšehrad bodově srovnal krok  předposledním Radotínem, na čtrnácté Královice však oba tyto celky ztrácejí sedm bodů.

Oproti předešlému utkání došlo na jedinou změnu v základní sestavě: protože se nedostavil Nechepurenko, nahradil ho v jedenáctce další dorostenec Toman. Na soupisce domácích pro tento zápas se objevilo šest bývalých hráčů Vyšehradu (brankáři Ordelt, Dočekal a dále Verner, Košút, Madej a Kubek), z toho čtyři v základní sestavě.

Ihned po zahájení hry se dostal ke střele M. Krivosheev, byla však tečována na roh. Týmu hrajícímu v červených dresech, navzdory výraznému počtu absencí hlavně vinou četných zranění, ale v úvodní půlhodině vycházelo takřka vše. Tedy až na to, že už po třech minutách hry musel střídat s obnoveným zraněním Souček (totéž domácí bek Havrda).

Ve 12. min. převzal pas od Lískovce M. Krivosheev, uvolnil Krčmáře a ten překonal Ordelta (brankáře, který před dvěma roky, na jaře 2021, odchytal za Vyšehrad pět druholigových zápasů): 0:1! Jen o dvě minuty později si své role vyměnili, takže Krčmář uvolnil přihrávkou M. Krivosheeva, ten předvedl svoji typickou individuální akci a zavěsil: 0:2!

V 18. min. ale domácí kopali roh, přetažený centr na zadní tyč našel nepokrytého Madeje, jehpž takřka gólovou střelu bravurně a reflexivně vyrazil Lisa. Hra ale pokračovala, v mlýnici před bránou Krčmář fauloval Madeje, sudí zapískal a ukázal na bílý bod:. Košút z penalty ale neskóroval: těsně minul Lisovu bránu! Spoje se ale dál tlačily do zakončení a další velkou šanci měl znovu Madej, kterou znovu skvěle zneškodnil mimořádným zákrokem Lisa.

Přesně po půlhodině hry Krčmář opět obstaral finální přihrávku a Ordelta tentokrát prostřelil Heřman: 0:3!

Vedení o tři góly trvalo jen čtyři minuty: své selhání při exekuci penalty napravil ve 34. min. Košút a po odraženém míči snížil: 1:3. Ve zbývajícím čase před pauzou měly Spoje další tři až čtyři šance a Lisa se vyznamenal hlavně při Madejově střele k tyči.

Po návratu ze šaten se hráčům Vyšehradu dařilo téměř celou první polovinu druhé půle držet Spoje „na uzdě“, tlak ale sílil. V 64. min. po trestném kopu Vernera hlavičkoval zblízka Košút, Lisa ovšem dokázal míč vytěsnit na roh. V 68. min. po odraženém míči Baisa přece jen snížil na 2:3.

V 77. min. mohl znovu zvýšit na dvoubrankový rozdíl Krčmář, na terénní nerovnosti ale trochu zavrávoral, ztratil stabilitu a minul domácí bránu. Tři minuty nato měl obrovskou šanci hrotový útočník Spojů Ladra, ale Pryšljuk stihl míč zblokovat a odvrátit gól. Naopak v 82. min. se dostal k zakončení Coufal, už už to vypadalo, že překoná Ordelta, jeden z domácích zadáků ale stihl míč líznout hlavou a odvrátit do zámezí.

V 88. min. vyrovnal střelou, jež se odrazila od tyče do sítě, Košút: 3:3. V poslední minutě ještě mohl strhout vítězství na stranu domácích Ladra, z dobré pozice ale hlavičkoval vedle Lisovy brány.

V příštím 22. kole Slavoj Vyšehrad přivítá na svém stadionu v sobotu 15. dubna tým ČAFC, který je devátý v tabulce. Výkop utkání je v 16.30 hod.

Trenér Fabio Leggeri (Spoje): „Pro nás těžký zápas. Upozorňoval jsem předem naše hráče, že Vyšehrad má mladé a hodně běhavé mužstvo, ale asi mě moc neposlouchali. Začali jsme hodně špatně, brzy prohrávali 0:2 a pak dokonce 0:3. Také jsme měli hodně šancí, včetně penalty: zápas mohl klidně skončit 8:6, 7:7 nebo 9:8 pro nás. Měli jsme ještě v poslední minutě utkání možnost dát vítězný gól. Na druhou stranu, byl by s námi konec, pokud byl nám dal Vyšehrad ještě čtvrtý gól. Hrál opravdu výborně: tohle byl náš nejtěžší zápas od začátku celé sezony.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Kluky musím pochválit za výborný a obětavý výkon, přestože jsme na Spojích, vzhledem k průběhu utkání a našemu vedení 3:0, dva body ztratili. Ještě v době, kdy jsme vedli 3:2, jsme neproměnili dvě vyložené šance na čtvrtý gól. Na druhou stranu, pravda je taková, že remíza je spravedlivá. Vzhledem k tomu, že jsme odehráli opravdu velmi dobrý zápas, se mi ani nechce připomínat ohromné množství hráčských absencí, s nimiž se musíme vyrovnávat.“

TJ Spoje Praha – Slavoj Vyšehrad 3:3 (1:3)

Praž. přebor (21. kolo), hráno v pátek 7. dubna 2023 na hřišti TJ Spoje na Balkáně Branky: 34. a 88. Košút, 68. Baisa – 12. Krčmář, 14. M. Krivosheev, 30. Heřman. Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 5:3. Soupeřem zblokované střely: 8:2. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:2. Rozhodčí: Severýn – Kučera, Wulkan. ŽK: Ladra, Kubek, Košút – Holan, Pryšljuk, Stareček, Heřman, Lisa, J. Toman. Diváků: 40.  V 19. min. neproměnil Košút (Spoje) penaltu.

Spoje: Ordelt – Bican, Verner, Košút, Havrda (6. Lemák) – Horskii, Miskovič – Madej (78. Yanakov), Zhul (28. Kubek), Baisa – Ladra. Trenéři Fabio Leggeri, David Šplíchal a Juraj Šimurka.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, Stareček, Pryšljuk – J. Toman, Holan – Souček (4. Škop, 81. Borský), M. Krivosheev, Coufal – Krčmář, Heřman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Sulánský. Trenér Jaroslav Klíma.