FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 16 porazila ve středu Pragu 3:1; zajistila si tak první body v sezoně

13. 09. 2023

U 17 „B“ – Nezdarů řady týmů Slavoje Vyšehrad v podobě zápasů ztracených až v jejich samotném závěru už bylo od začátku nové sezony víc než dost a ve středu 13. září večer se kormidlo fotbalového osudu konečně alespoň trochu pootočilo do pozitivního módu. Stalo se tak zásluhou naší U 16, která v utkání Pražského přeboru mladšího dorostu porazila Pragu 3:1.

Na gól kapitána Davida Dobiaše z prvního poločasu navázali až v závěru utkání svými trefami Phung Duc Kien a Yanis Belcou. Rezerva našeho mladšího dorostu tak nyní figuruje na 11. místě tabulky přeboru.

První poločas byl vyrovnaný a přestože kombinace místy vázla, začalo se po půlhodině hry skóre měnit. Dobiaš převzal míč od M. Franka a předvedl své individuální schopnosti únikem podél levé postranní čáry a přesnou střelou z ostrého úhlu: 1:0!

Chvíli nato přišel zbytečný faul před vlastní šestnáctkou a hostující hráč Kobr velmi dobrou střelou přes zeď nasměroval balon k tyči, brankář Dřevíkovský ale předvedl vynikající zákrok a dokázal balon robinzonádou vytěsnit. Při dopadu si ale poranil rameno o tyč. Ve 38. min. ale i tak Voják vyrovnal na 1:1.

Zatímco první poločas byl vyrovnaný, ve druhém rostl tlak domácího týmu na pragováckou bránu. Možnost dát druhý gól měl po necelé hodiny hry Dobiaš, ale minul. V 77. min. mohl jít soupeř z Vysočan do vedení, po rohovém kopu útočník Pragy Tesař zblízka hlavičkoval nad. Byla to čistá gólová šance.

Pak źase pokračoval tlak hráčů v bílých dresech, Dobiaš se probil z levé strany až před brankáře Šundovského, ten mu sebral míč zpod nohou. V 84. min. ale po zblokované přihrávce Steinbauera a odraženém míči vypálil zpoza vápna Phung Duc Kien a trefil se náramně, jeho falšovaná střela zaplula přesně k tyči: 2:1! Šestnáctiletí šemíci pokračovali v ofenzivní hře, v 87. min. Belcou z brejku trefil tyč. Minutu nato už mu to ale vyšlo: Mohamed Abubakr předvedl svůj typický průnik z pravé strany hřiště a z jeho zpětné přihrávky přidal pojistku Belcou: 3:1!

V neděli 17. září se šestnáctiletí šemíci představí znovu na domácím stadionu: na Vyšehradě změří síly s Xaverovem, který je aktuálně na vedoucí příčce tabulky. Výkop utkání je ve 14.15 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – TJ Praga 3:1 (1:1)

Předehrávané 13. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno ve středu 13. září 2023 na Vyšehradě. Branky: 31. Dobiaš, 84. Phung Duc Kien, 88. Belcou – 38. Voják. Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 6:5. Soupeřem zblokované střely: 4:2. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: Belcou (Vyšehrad B). Diváků: 40.

Vyšehrad U 16: Dřevíkovský – Koza, M. Frank, Steinbauer, Forst – Timurbek – Mohamed Abubakr, Strach, Zárybnický, Dobiaš – Belcou. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Nguyen Tien Hung, Phung Duc Kien, Grýgera a Šarifov. Trenér Jan Dovrtěl.

Praga U 17: Šundovski – Kanta, Varamezov, Špaček, Lochman – Mozer – Sudík, Kubr, Kačer – Margaris, Tesař. Na střídání Voják, Isa, Pejšman, Ďurčák, Sarvadii a Galamb. Trenéři Jakub Daněček a Ondřej Špaček.