FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 16 vedla 2:1, v závěru však byla jen krůček od dvouciferné prohry

09. 05. 2022

U 17 „B“ – Před sedmi měsíci rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad porazila doma Braník 4:1, v odvetě však vyhořela: soupeři pod vedením trenéra Petra Příhody, bývalého obránce Vyšehradu, podlehla drtivě 3:9. Po půlhodině hry sice vedla naše „šestnáctka“ 2:1, pak ale ještě před poločasem čtyřikrát inkasovala a koncepce hry se zhroutila. Až dosud dostala naše U 16 nejvýš šest branek, a sice na hřišti Bohemians, tohle ale bylo příliš.

Po deseti minutách hry, ještě za bezbrankového stavu, byl již ve velkém čtverci domácích zřetelně faulován Vu Hung, píšťalka se však neozvala, hrálo se dál. V 17. min. brankář našeho týmu Pavlíček vyběhl mimo vápno a po střetu s protihráčem se zranil. Několik minut se nehrálo, gólman se vrátil, ale byl otřesen.

Ve 21. min. Benlalam z první střely Braníku mezi tři tyče otevřel skóre: 1:0. O tři minuty později přišel již druhý nedovolený zákrok ve vápně domácích, tentokrát – po faulu branického stopera Hegera na Romanishaka (v tomto utkání poprvé oblékl dres Vyšehradu) – už se píšťalka ozvala a „Kevin“ Vu Hung z penalty vyrovnal: 1:1! Přesně po půlhodině hry Vu Hung přihrával, Romanishak se blýskl hezkou kličkou, poslal balon do odkryté části brány domácích a současně šestnáctileté šemíky do vedení: 1:2!

Radost z průběžného vedení trvala jen čtyři minuty. Ve 34. min. Benlalam vyrovnal na 2:2. Minutu nato na druhé straně hřiště oranžoví rozehráli trestný kop a k zakončení hlavou se dostal Romanishak, velkou šanci dát znovu vedoucí branku na 3:2 ale neproměnil. To bylo možná klíčová chvíle zápasu. Naopak ve 38. min. rozehrál trestný kop Braník a Benlalam poslal domácí do vedení 3:2. Pak už to šlo rychle za sebou, ve 40. min. opět Benlalam zvýšil na 4:2 a minutu nato dal Benlalam svůj pátý gól: 5:2.

V 59. min. skóroval Vokoun: 6:2, v 66. min. M. Heřmánek na 7:2 a v 67. min. dal svůj šestý gól Benlalam: 8:2. V 84. min. upravil Hrona na 9:2 a Vyšehradu hrozil dvouciferný výprask. Naopak přišla ještě jedna drobná korekce, po centru od Kheila šel Vu Hung sám na brankáře a proměnil: 9:3.

Naše „šestnáctka“ v dalším utkání v sobotu 14. května přivítá doma na Vyšehradě „sedmnáctku“ Trutnova a půjde o souboj devátého s šestým týmem tabulky skupiny C České divize U 17. Výkop je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: ABC Braník – Slavoj Vyšehrad B 9:3 (5:2)

24. kolo České divize mladšího dorostu, hráno v sobotu 7. května 2022 v Braníku. Branky: 21., 34., 38., 40., 42. a 67. Benlalam, 59. Vokoun, 66. M. Heřmánek, 84. Hrona – 25. a 88. Vu Hung Khanh, 30. Romanishak. Střely na branku: 12:7. Střely mimo: 10:2. Soupeřem zblokované střely: 2:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:1. Rozhodčí: Vokoun – Nebáznivý, Doležel. Bez karet. Diváků: 40.

Braník U 17: Jeník – Šonka, Heger, Ward (69. Pavlík), Kacian (69. Pilík) – Vokoun, V. Pavlík, Svoboda (69. Fuchs), Busek – Munitič (65. M. Heřmánek), Benlalam (69. Hrona). Trenér Petr Příhoda.

Vyšehrad U 16: Pavlíček – Kheil, Krajíček, Tesař, Frank – Řezáč, Pytlíček (65. A. Heřmánek), D. Mohammed (41. Mohamed Abubakr) – Vu Hung, Romanishak, Míšek (46. Dobiaš). Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Allan Kheil.