FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 16 vedla nad Admirou B 1:0, avšak po změně stran zápas ztratila: 1:3

15. 10. 2023

U 17 „B“ – Dost možná nejlepší výkon na podzim – v prvním poločase určitě – podala v neděli 15. října rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad. Nad „šestnáctkou“ Admiry vedla gólem Jakoba Tegelbeckerse 1:0 ještě po hodině hry, pak ale během čtvrthodiny třikrát inkasovala a navzdory maximální snaze prohrála. Šestnáctiletí šemíci tentokrát určitě zaslouží pochvalu za mimořádné nasazení a bojovnost, bohužel ve druhé půli neproměnili tři hodně nadějné šance, a právě v tom byl zakopaný pes a klíčový faktor, který rozhodl o výsledku. Soupeř z Kobylis totiž své příležitosti proměnit dokázal, z čehož vzešlo nakonec skóre 1:3.

Naše U 16 po tomto utkání, vinou sedmé prohry z dosavadních osmi zápasů, klesla na 14. místo, tedy na úplné dno tabulky Pražského přeboru U 17. Na vině je hlavně 41 inkasovaných branek, v průměru více než pět na zápas…

Přitom ale tentokrát podal v brance velmi dobrý výkon Jan Nedvídek a hlavně jeho zásluhou náš tým dlouho živil naději na vítězství. První šance se naskytla po půlhodině hry a centru Dobiaše, jenomže Tegelbeckers sám před brankářem minul míč. Ve 36. min. ale vyrazil do brejku Belcou, odcentroval a Tegelbeckers natřikrát propasíroval míč přes brankáře Škaláka do sítě: 1:0! Krátce před poločasem měl čistou gólovou šanci hostující hráč Hlavatý, ale Nedvídek ji dokázal zneškodnit.

Po změně stran se Admira B usilovně snažila otočit vývoj skóre, Vyšehrad B měl však tři příležitost svůj náskok pojistit. Z centru Dobiaše neproměnil Keren, který přestřelil. A branku přehodil v náběhu také Steinbauer. Po odraženém míči zakončoval zdálky lobem Grýgera, minul však v tu chvíli odkrytou bránu hostí – také on vysoko přestřelil.

Hráči v růžových dresech si zápas prohráli víceméně tím, že ve druhé půli si přestali přihrávat i zakončovat po zemi – balon jim létal od kopaček neustále vysoko nahoru. A když se k tomu přidaly i některé nedůslednosti při bránění, nejspíš už také vinou únavy z hodně náročného průběhu zápasu, soupeř trestal, protože naopak prokázal přesnost a důraz v koncovce.

V 60. min. střelou z hranice velkého čtverce přesně ke vzdálenější tyči vyrovnal Babický na 1:1. V 70. min. a 75. min. se dvakrát prosadil Smolík a překlopil výsledek ve prospěch Admiry B na 1:2 a 1:3.

V sobotu 21. října se naše U 16 představí na umělce při ZŠ Mikulova na Opatově, kde je doma Dukla Jižní Město, pátá v tabulce. Výkop utkání je už v 9.15 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Admira Praha B 1:3 (1:0)

7. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 15. října 2023 na Vyšehradě. Branky: 36. Tegelbeckers – 70. a 75. Smolík, 60. Babický. Rozhodčí: Panchartek. ŽK: Janda, Hlavatý (oba Admira B). Diváků: 25.

Vyšehrad U 16: Nedvídek – Vachler, Koza, Steinbauer, Wollner – Timurbek – Turunč, Grýgera, Nguyen Duc Tiep, Tegelbeckers – Belcou. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Dobiaš, Keren, Nguyen Tien Hung, Phung Duc Kien a Tozbey. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye.

Admira U 16: Škalák – Janda, Červenka, Sedlmeier, Kruliš, Richter, Korbler, Hlavatý, Stach, Babický, Navrátil. Na střídání Šedivý, Stupakov, Lano, Smolík, Salijevič, Khromei a Hácha. Trenéři Martin Šeran, Petr Šplíchal a Michal Dvořák.