FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17 navzdory převaze i šancím zdolala tým Kladna jen těsně 3:2

12. 08. 2019

U 17 – Zřetelnou převahu měli mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad ve svém premiérovém utkání sezony v neděli 11. srpna doma proti Kladnu. Sedmnáctiletí šemíci tři body získali, zvítězili 3:2, skóre však mělo mít určitě jednoznačnější podobu. Namísto toho se z utkání stalo sportovní drama s nejistým výsledkem až do posledního hvizdu.

První velkou šanci měl po přihrávce od Vodičky Lupan, byl sám před 15letým gólmanem Švestkou, ale trefil jen jeho. Vzápětí se před ním ocitl i Stýblo, ale přehodil kladenskou bránu. Po čtvrthodině hry přišel velký závar, který ale hosté přežili.

V polovině první půle se již skóre dalo do pohybu. Ve 22. min. Tran přihrál doleva Zdobnickému a ten prostřelil Švestku: 1:0! Dvě minuty nato si ale na druhé straně hřiště naběhl na centr zleva Bartoš a nikým neatakován prostřelil Pospíšila: 1:1.

Ve 25. min. byl faulován ve vápně hostí Vodička, což se obešlo bez penalty, ale ne bez střídání – zraněný záložník Vyšehradu musel odstoupit. Velkou šanci měl osm minut před poločasem Stýblo, trefil jen brankáře.

Vyšlo mu to ale tři minuty po změně stran. Mamudov rozehrál trestný kop a Stýblo z malého vápna hlavou vrátil Vyšehradu vedení: 2:1! O šest minut později pak přihrával Lupan a zakončoval Zdobnický: 3:1!

Chvíli nato Coufal přestřelil a pak po jeho trestném kopu mířil nad i Komani. Vše vypadalo už jasně, soupeř přesto znovu povstal. Střelu Charváta ještě Pospíšil zneškodnil, na umístěnou ránu Bokši k tyči už ale nedosáhl: 3:2.

V samotném závěru Kladenští vrhli vše do ofenzivy se snahou vyrovnat, tím spíš, když Lupan v 80. min. promarnil šanci zvýšit na 4:2. V 87. min. k tomu měl velkou příležitost Kadeřábek, ale nedal. A ještě ve čtvrté minutě nastaveného času měl na kopačce vyrovnávací branku Bartoš, míč ale netrefil, jak by chtěl, a stal se tak kořistí Pospíšila. Vzápětí sudí odpískal konec a mladí šemíci si mohli oddechnout.

Naše U 17 ve druhém kole skupiny A nastoupí v neděli 18. srpna na půdě nováčka soutěže v Rokycanech. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

Trenér Oleg Martinec: „Utkání jsme sice vyhráli, ale mělo být rozhodnuto už po dvaceti minutách. Vytvořili jsme si tolik šancí, že se nám to už opakovat nebude. V tom se musíme zlepšit, a také zapracovat na rozehrávce, která nás nejvíc trápila. Rovněž je potřeba vyvarovat se zbytečných faulů na vlastní polovině hřiště. Jinak ale klukům gratuluji k prvním třem bodům v lize mladšího dorostu. K dalšímu utkání zajíždíme do Rokycan a věřím, že tam naplno zabodujeme.“

U 17: Slavoj Vyšehrad – SK Kladno 3:2 (1:1)

1. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno 11. srpna 2019. Branky: 22. a 54. Zdobnický, 48. Stýblo – 24. Bartoš, 73. Bokša. Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 7:7. Soupeřem zblokované střely: 4:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Starý – Vojnovič, Zloch. Bez karet. Diváků: 40.

Vyšehrad U 17: Pospíšil – M. Mareš (76. Nováček), Fait (46. L. Toman), Molodci, Mamudov – Stýblo, Coufal, Vodička (27. Korseko) – Tran (46. Komani), Zdobnický (74. Zíka), Lupan. Na lavičce byl ještě připraven brankář D. Martinec. Trenéři Oleg Martinec a Dominik Gerža.

Kladno U 17: Švestka – Vaňous, Rottner (55. Bokša), Klvaň, Justra (46. Kácl) – Zábranský – Fedorišin (73. Kadeřábek), Bartoš, Duda (46. Herčík), Blažek – Charvát. Trenéři Jan Pejša, Tomáš Abrham a Karel Kreisinger.