FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 17 uhrála v duelu se Sokolovem dva body a je v tabulce na 3. místě

09. 09. 2019

U 17 – Velmi solidními výkony se prezentují v úvodu sezony mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad. V neděli 8. září remizovali doma se Sokolovem 3:3, v následném penaltovém rozstřelu zvítězili 3:2, když brankář David Martinec zneškodnil Západočechům dvě střely z bílého bodu a jednou Sokolovští překopli jeho bránu.

Svěřenci trenérů Zdeňka Jaroše, Olina Martince a nově také Miroslava Vernera, tedy hráče A-týmu mužů Vyšehradu, se díky dvoubodovému zisku posunuli ze 4. na 3. místo tabulky skupiny A České divize U 17. A to ještě litovali, že po vyloučení hostujícího hráče Haška (po faulu na Pavla Molodciho) nevyužili přesilovku v poslední čtvrtině utkání. Hosté pro změnu litovali zejména faktu, že si dali dvě vlastní branky…

Již po dvou minutách hry rozehrál Mamudov trestný kop a v mlýnici před bránou trefil míč sokolovský levý bek Stařík natolik nešťastně, že si dal vlastní gól: 1:0!

Na druhé straně v 7. min. rozehrál trestný kop sokolovský Mlýnek a nepokrytý Hašek hlavou z malého vápna vyrovnal na 1:1. Navíc v 18. min. utekl po levé straně hřiště Peška a střelou z úhlu otočil skóre na stranu hostí: 1:2.

Trvalo ale jen dvě minuty a ukazatel skóre se dal opět do pohybu. Po Marešově dlouhém autovém vhazování si dali hosté opět vlastní gól, tentokrát i pravý bek Pfortner: 2:2!

Jenomže ve 34. min. se protlačil před bránu Vyšehradu Pluhař a střelou k tyči vrátil Západočechům vedení: 2:3.

Čtyři minuty po změně stran mohl vyrovnat Coufal, ale přestřelil. Podobně si však vedl i sokolovský Peška. V 56. min. ale po trestném kopu a přihrávce od Molodciho vyrovnal Coufal: 3:3!

O deset minut později viděl po faulu na Molodciho druhou žlutou a tudíž i červenou kartu hostující stoper Hašek a musel předčasně pod sprchy.

V 72. min. Coufal obešel protiháče a z jeho centru Fait hlavičkoval zblízka na zadní tyči mimo bránu. Dvě minuty nato Stýblo střelou zdálky těsně minul, naopak minutu před koncem utkání brankář D. Martinec včas vyběhl a ukradl míč zpod nohou Robauschovi. Ještě v poslední minutě utkání rozehrál Komani trestný kop a zápas mohl rozhodnout hlavičkující Fait, bohužel ale opět minul prostor mezi třemi tyčemi, takže zápas skončil remízou 3:3.

Penaltový rozstřel vyhráli mladí šemíci 3:2, když rozhodující trefu obstaral Pavel Molodci. Brankář David Martinec soupeři kryl dva pokusy a jednou hráč Sokolova minul jeho bránu.

V šestém kole České ligy U 17 v neděli 15. září čeká sedmnáctileté šemíky hodně prestižní souboj o body v podobě derby na Motorletu. Výkop tohoto utkání v Jinonicích je čtvrt hodiny po poledni.

Trenér Olin Martinec: „Na kategorii mladšího dorostu velmi kvalitní i bojovné utkání se stoprocentním nasazením obou týmů. V první půli byl o něco lepší soupeř, do druhé jsme změnili rozestavení hráčů a byli jsme naopak výrazně lepší my. Vzhledem k tomu, že jsme hráli 25 minut přesilovku, měli jsme vyhrát za tři body, a tak je spokojenost jen částečná.“

U 17: Slavoj Vyšehrad – Baník Sokolov 3:3 (2:3), pen. 3:2

5. kolo České ligy mladšího dorostu U 17, hráno 8. září 2019. Branky: 3. vlastní Stařík, 20. vlastní Pfortner, 56. Coufal a rozhodující penalta v rozstřelu Molodci – 8. Hašek, 18. Peška, 34. Pluhař. Penalty v rozstřelu proměnili: Stýblo, Moldci, Komani – Kraus, Černý. Penalty neproměnili: L. Toman – Stehlík, Fiala, Mlýnek. Střely: 16:9. Rohy: 6:5. Rozhodčí: Hádek – Hrivík, Chustecki. ŽK: Komani – Hašek. ČK: 66. Hašek (Sokolov). Diváků: 50.

Vyšehrad U 17: D. Martinec – M. Mareš (70. Tran), Molodci, Fait, R. Mamudov – L. Toman – Zdobnický (43. Lupan), Coufal, Stýblo, Vu (46. Vodička) – Komani. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Pospíšil a Nováček. Trenéři Zdeněk Jaroš, Oleg Martinec a Miroslav Verner.

Sokolov U 17: Fiala – Pfortner (57. Chlapec), Kraus, Hašek, Stařík – Švagr (67. Robausch), Stehlík, Huňat (78. Koch), Mlýnek – Peška (73. Černý), Pluhař. Trenéři Petr Schneider a Jiří Dlouhý.

Fotogalerie z utkání: ZDE (foto Zdeněk Jaroš)