FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

U 17: výborný výkon, remíza 2:2 nakonec i tři šance na vítězný gól

19. 04. 2023

U 17 – Kdo zápas viděl, určitě toho nelitoval. Mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad podali ve středu 19. dubna proti „šestnáctce“ Sparty výborný, sebevědomý, zodpovědný výkon, který se navíc, až na výjimky, podařilo oprostit od individuálních chyb. Výsledkem byla remíza 2:2, a to měli ještě hráči v modrých dresech v závěru utkání tři gólové šance na vstřelení vítězné branky.

I tak je to velký úspěch, dokladem čehož budiž jedno menší srovnání. Hráli proti sobě zástupci klubů, jejichž áčka mužů jsou od sebe vzdálena několik kosmických fotbalových let: zatímco Sparta vede I. ligu, Vyšehrad je poslední v přeboru…

Vyšehrad je i po čtyřech remízách za sebou dosud sice stále ještě na posledním místě dvacetičlenné tabulky České ligy U 17, to už se ale může dost brzy změnit – podobně jako dlouhé čekání na výhru. Týmu, který se postupně a pozvolna stále zlepšuje, se na jaře věnují hned čtyři trenéři: Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta, Allan Kheil a Jan Dovrtěl. A pomáhá i doplnění několika mladšími hráči z U 16. Odehrát v této soutěži sérii čtyř zápasů za sebou bez prohry se povedlo naší U 17 naposledy před necelými pěti lety, na konci sezony 2017/18 (tehdy pod vedením trenérů Františka Myslivečka a Petra Floriána).

Tři dny po utkání s Viktorií Žižkov doznala základní sestava tří změn: brankáře Krixe, Dat Nguyen Tiena a nemocného Kheila tentokrát nahradili Čepela, Řezáč a Uhryn.

Brankář Čepela se „chytil“ už po pěti minutách hry, kdy kryl gólovou šanci a střelu Zajíčka. V 9. min. ho už ale z bezprostřední blízkosti překonal Vaňkát: 0:1. V 15. min. ale převzal přihrávku do brejku od Holubovského Heřmánek, přehodil brankáře Součka a míč odvrátil na čáře Zajíček. Rozhodčí ale současně odpískal faul gólmana Sparty na pronikajícího hráče Vyšehradu a ukázal na bílý bod. Sám Heřmánek z penalty vyrovnal: 1:1!

Ve 36. min. nákop Gajzlera přes hlavu ještě z vlastní poloviny hřiště hráči hostí odvrátili, ale míč získal Kireev a vydařeným lobem z cca 40 metrů poslal balon do sítě: 2:1! Zvýšit mohl Gajzler, jeho střelu z přímého kopu Souček chytil. Tři minuty před poločasem Hrodek z přímého kopu přehodil obloučkem zeď a trefil do šibenice: 2:2.

Ve druhé půli se sparťané trpělivě snažili o to, vstřelit třetí gól, to se jim ale nedařilo. Největší šance měli Vaňkát a Havelka, Čepela byl však na místě. Vítězný gól mohl dát i Vyšehrad, k čemu měl v závěrečné čtvrthodině tři hodně dobré šance: kapitán Krajíček hlavičkoval vedle, Špaček ve skluzu a z těžkého úhlu minul a nakonec už v nastaveném čase měl rozhodnutí na kopačce také Holý.

V neděli 23. dubna naše U 17 nastoupí opět doma: na Vyšehradě přivítá Táborsko, které figuruje na čtrnáctém místě tabulky. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Sparta Praha B 2:2 (2:2)

Předehrávané 35. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno ve středu 19. dubna 2023 na Vyšehradě. Branky: 15. Heřmánek z pen., 36. Kireev – 9. Vaňkát, 42. Hrodek. Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 5:7. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:5. Rozhodčí: Hrivík – Andras, Ježek. ŽK: Gajzler, Dovrtěl, Dat Nguyen Tien – Havrlík. Diváků: 50.

Vyšehrad U 17: Čepela – Gumiňski (66. Holý), Krajíček, Dang Le Truong Khanh, Holubovský – Uhryn (60. Dat Nguyen Tien), Dovrtěl – Gajzler, Řezáč, Heřmánek (50. Špaček) – Kireev (60. Mohammed). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Krix a Tesař. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta a Allan Kheil.

Sparta U 16: Souček – Duška, Havrlík (46. Havelka), Mikuš, Hrodek (46. Hrubý) – Holubec (46. Sedláček), Port – Zajíček (58. Kareš), Pavlo, Pančev (72. Vodolán) – Vaňkát. Trenéři Lukáš Bláža, Adam Novotný a Peter Bartalský.