FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 18 dosud nezabrala: podlehla doma i nováčkovi z Berouna 4:5

04. 10. 2020

U 19 „B“ – Nastřílet čtyři góly a přesto prohrát, navíc doma a s nováčkem soutěže, to už je k zlosti. Tím spíš, když je tým prakticky v polovině podzimní části sezony nadále bez jakéhokoliv bodového zisku. Rezervě našeho staršího dorostu se čekání na první úspěch zase protáhlo, v sobotu 3. října 2020 totiž podlehla doma i Berounu 4:5.

Utrpěla tak už sedmou porážku, ale i vinou nedisciplinovanosti: téměř celý druhý poločas odehrál tým bez vyloučeného Romana Mamudova, který viděl červenou kartu za kritiku pomezního rozhodčího. V dresu hostí stačil prakticky na všechno jediný hráč, berounský kapitán Nikolas Bednárik, který nastřílel čtyři góly. Ten je teď i díky tomu nejlepším střelcem celé soutěže s 11 brankami.

V tabulce skupiny C České divize U 19 figuruje naše U 18 nadále na předposledním 15. místě, úplně poslední je Trutnov.

Ihned po zahájení hry inkasoval Vyšehrad B poprvé: po trestném kopu na zadní tyč Bednárik vyhrál osobní souboj s domácím bekem a otevřel skóre: 0:1. Ve 4. min. rozhodčí odpískal faul pro změnu stoperovi ve vlastním vápně a Bednárik z penalty zvýšil na 0:2. A už ve 13. min. Bednárik střelou zpoza vápna na přední tyč zkompletoval svůj hattrick: 0:3.

Až za tohoto stavu se domácí tým v tomto důležitém utkání probudil. Jen minutu po třetí nkasované brance, po přihrávce od Kankary, korigoval Nedavaška: 1:3! Za další dvě minuty obstaral finální přihrávku opět Kankara a kontaktní gól dal Vodrážka: 2:3! Navíc Herden nastřelil břevno a Vodička tyč berounské branky, vyrovnat se ale nepodařilo. Naopak v 18. min. Čámský zase zvýšil na 2:4.

Hned po rozehrání druhé půle viděl druhou žlutou kartu a tudíž i červenou za řečnění Mamudov, a tak od 47. min. hrál Vyšehrad B jen v deseti. V 52. min. Bednárik hlavou přidal svůj čtvrtý gól a stav byl 2:5.

V polovině druhého poločasu Herdenův centr propadl až ke Komanimu a ten upravil na 3:5. V 80. min. po skluzu Vodrážky si dal vlastní gól hráč hostí Rigo: 4:5.

Vyrovnat na 5:5 mohl Kankara, který běžel sám na brankáře Fořtla, ale nedal. Gólman přitom fauloval, ale Kankara situaci ustál, a tak rozhodčí nechal pokračovat ve hře a střelu na čáře odvrátil jeden z berounských hráčů. V posledních minutách při závarech před bránou hostí měli šance vyrovnat i Škop a Komani, ani oni ale balon do sítě neprotlačili, a tak Vyšehrad B zase vyšel naprázdno.

V 8. kole se B-tým naší „devatenáctky“ představí v sobotu 10. října od 10 hodin ve Vlašimi, na hřišti sedmého týmu tabulky.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – Český lev-Union Beroun 4:5 (2:4)

7. kolo České divize staršího dorostu, hráno 3. října 2020 na Vyšehradě. Branky: 14. Nedavaška, 16. Vodrážka, 66. Komani, 80. vlastní Rigo – 1., 4., 13. a 52. Bednárik (druhá z pen.), 18. Čámský. Rozhodčí: Vrchota – Dimastromatteo, Poustka. ŽK: Mamudov, Herden – Komenda. ČK: 47. Mamudov (Vyšehrad B). Diváků: 30.

Vyšehrad U 18: Lorenz – M. Procházka (46. Nováček), Přech, Mamudov, Herden – Khomyn (62. Komani), Slapnička, Klaban (66. Vodička), Nedavaška (66. Škop) – Kankara, Vodrážka. Trenéři Jaromír Jindráček a Mirko Beuk.

Beroun U 19: Fořtl – Štefan, Čížek (46. Komenda), Müller, Čámský, Rigo, Tlamsa, Sabou, Šikanedr, Pošmurný, Bednárik. Trenér Martin Pech.