FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 18 vedla gólem Dinova, ve druhém poločase však třikrát inkasovala

17. 09. 2023

U 19 „B“ – I po čtyřech zápasech Pražského přeboru U 19 zůstává rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad bez bodového zisku. V sobotu 16. září na Zličíně vedla nad Fotbalovou akademií Alexe Zbura gólem Antoniho Dinova, ve druhé půli se už ale prosadili domácí a vyhráli nakonec 3:1. Naše U 18 zůstává na předposledním 13. místě tabulky: bez bodového zisku je i poslední Zličín.

Kromě nedůstojného umístění v tabulce je hodně nepříjemný také fakt, že podobně jako v úvodním kole Tempo B, tak i FAAZ zdolala naši „osmnáctku“ s mladšími hráči.

Oproti předchozímu zápasu s Háji došlo na tři změny v základní sestavě U 18: namísto Krajíčka, Holého a Gajzlera nastoupili Průša, Kazda a Schrank. Hrálo se na umělce a do poločasu byl lepším týmem Vyšehrad B, a to hlavně díky dobré hře záložní řady, kde udávali prim Kazda a Šíma. Šanci měl Dinov, neproměnil ji, desert minut před pauzou se ale přece jen prosadil. Ve 35. min. vystřelil Šíma, míč se odrazil od chumlu hráčů a Dinov jej poslel do sítě: 0:1!

Po návratu ze šaten  už ale Dinov nemohl nastoupit kvůli zdravotním komplikacím. Hned po třech minutách druhé půle domácí kapitán Uchal z penalty vyrovnal na 1:1 a za další tři minuty Biancon poslal FAAZ do vedení 2:1. Za tohot stavu Kazda dvakrát nastřelil tyč, z toho jednou pz přímého kopu. Šanci vyrovnat měl i Mohammed, neproměnil ji. V 77. min. tak Kaabi zvýšil na 3:1.

V neděli 24. září v 10 hodin naše U 18 přivítá doma na Vyšehradě starší dorostence Střešovic, aktuálně šesté v tabulce.

U 19: Fotbalová akademie Alexe Zbura – Slavoj Vyšehrad B 3:1 (0:1)

3. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v sobotu 16. září 2023 na Zličíně (hřiště UMT). Branky: 48. Uchal z pen., 51. Biancon, 77. Kaabi – 35. Dinov. Rozhodčí: Tenkrát – Košař, Borský. Bez karet. Diváků: 25.

FAAZ U 19: Š. Ševčík – Uchal, Rauch, Procházka, Lešo (70. Badyk), Kaabi, Folprecht, Biancon (90. Chalupa), Rys (90. +1 Šimánek), Dostálek, Fišer. Trenéři Jiří Michal a Richard Kulík.

Vyšehrad U 18: Fischer – A. Frank, Kylar, Průša, Tesař (80. Timurbek) – Kazda (80. Grushynskyy), Krasikov, Šíma, Mohammed – Dinov (46. Šťastný), Schrank. Trenéři Zdeněk Jaroš a Allan Kheil.