FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

U 19: tři góly po rohových kopech, čtvrtý z penalty = 0:4 s Jabloncem

26. 03. 2023

U 19 – Dvě porážky 0:4 za sebou, přitom tak rozdílné… Zatímco před týdnem na Kladně starší dorostenci Slavoje Vyšehrad, vinou vlastních chyb v defenzivní činnosti, prohráli zaslouženě, v neděli 26. března doma proti Jablonci to byl nejen nezasloužený, ale i nespravedlivý rozdíl. První gól vlastní, ale po situaci, které předcházel neodpískaný faul na Bartoška, druhý velmi pravděpodobně z ofsajdu a také řada dalších situací, minimálně sporných, vyzněla ve prospěch soupeře. Mladí šemíci jsou i po 23 odehraných kolech České ligy U 19 dál poslední v tabulce, alespoň při zápasech na domácí půdě by si však zasloužili „rovinu“ či šetrnější posuzování, ale to je vlastně totéž.

Oproti zmíněnému zápasu na Kladně došlo na pět změn v základní sestavě, kde brankáře Bedrníka, Holana (hrál za áčko mužů), Průšu, Klinku a Šavela nahradili – respektive vrátili se do základní jedenáctky – Havlíček, Králík, Slapnička, Bartošek a Gruntorád.

V 7. min. byl Bartošek faulován přímo před lavičkou domácího týmu, hra přesto pokračovala dál a ze souboje Havlíčka s jabloneckým útočníkem Sirůčkem vzešel pokutový kop. Bím ho ale neproměnil – Havlíček vystihl směr střely a vyrazil míč do zámezí! Byl z toho rohový kop, který rozehrál Sirůček, míč přiletěl do vápna a Havlíček ve snaze jej vyrazit trefil Tomana natolik nešťastně, že se odrazil do vlastní brány. Rozhodčí připsal gól jabloneckému kapitánu Karbanovi: 0:1.

Ve 12. min. Šoškič střelou z otočky trefil do ruky stopera hostí M. Svatého a reklamoval penaltu, té se ale nedočkal. Šancí moc nebylo, Bím hlavičkoval nad domácí bránu a pak v závěru první půle, kdy po trestném kopu mohl Vyšehrad vyrovnat, ale skočilo to jen zblokovanou střelou Cvoreně.

Deset minut po zahájení druhé půle zakončoval Slapnička, ale minul. Téměř z protiútoku hosté vybojovali roh a po něm zvýšil Sirůček: 0:2. Praporek na znamení ofsajdu nahoru nešel, gól platil. Zhruba o deset minut později Gaši trefil střelou z ostrého úhlu tyč Havlíčkovy brány. V 76. min. vstřelil Jablonec už třetí gól po rohovém kopu, jeho autorem byl Sirůček: 0:3. V 85. min. Gaši z penalty uzavřel skóre na 0:4.

V neděli 2. dubna v 10.30 hod. se naše U 19 představí v Českých Budějovicích, kde ji přivítá „osmnáctka“ tamního Dynama, třináctého týmu tabulky.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Neodpískaný faul na Bartoška již v úvodu zápasu se ukázal být rozhodujícím momentem; již v tu chvíli se zápas začal vyvíjet ve prospěch soupeře. Ale soupeř to byl samozřejmě těžký, Jablonec má možná jeden z nejlepších týmů v soutěži. My jsme podali po herní stránce dobrý výkon, bohužel ale kvalita soupeř byla v obou vápnech přece jen vyšší. Našim klukům nemám co vyčíst, až na chyby při standardkách. Snad se nám teď po dvou porážkách podaří uhrát zase lepší výsledek.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – FK Jablonec 0:4 (0:1)

23. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 26. března 2023 na Vyšehradě. Branky: 56. a 76. Sirůček, 8. Karban, 85. Gaši z pen. Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:5. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 7:1. Rozhodčí: Severýn – Andras, Nepraš. ŽK: Havlíček, Bartošek, Laštůvka – Karban, Kubín. Diváků: 25.  V 7. min. neproměnil Bím (Jablonec) penaltu.

Vyšehrad U 19: Havlíček – Králík (48. Průša), J. Toman, Klaban – Kefurt, Cvoreň – Pfaf, Slapnička, Bartošek (70. Klinka) – Gruntorád (58. Laštůvka), Šoškič (58. Šavel). Na lavičce byl ještě připraven brankář Bedrník. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.

Jablonec U 19: Bureš – Melka, M. Svatý, Karban, Kubík – Werani, T. Kubín – Gaši (86. Phan), Bím, Palán – Sirůček (88. Vopat). Trenéři Petr Bulíř a Jaroslav Vodička.