FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

U 19 udolala poslední Rokycany 2:0 góly J. Tomana a Vojty z penalty

20. 03. 2022

U 19 – Šlo to, byť to docela hodně dřelo a v první půli i hlasitě skřípalo v koncovce! Představa optimistů, že naši starší dorostenci v neděli 20. března na domácí půdě smáznou Rokycany, a ani se u toho nezapotí, vzala za své. V souboji s posledním týmem tabulky skupiny A České ligy U 19, měli hráči v modrých dresech místy až drtivou převahu i rychle za sebou jdoucí gólové příležitosti, z celkově jednatřiceti střeleckých pokusů v tomto utkání se však prosadili až po změně stran. Vedoucí gól dal defenzivní záložník Jan Toman, pojistku přidal nejproduktivnější hráč „devatenáctky“ a její kapitán Matyáš Vojta. Po dvou jarních kolech figuruje Vyšehrad i nadále na 8. místě, tj. v první polovině tabulky.

Oproti jarní premiéře v podobě duelu s Kladnem došlo k jedné změně v základní sestavě, kde stopera Lukáše Tomana nahradil jeho jmenovec Jan Toman. V úvodní čtvrthodině dvakrát zahrozil hlavičkující Peterka a jednou také Vojta. Tým v modrých dresech získával stále víc půdy pod nohama, tlak na Západočechy sílil, jen změna skóre ne a ne přijít. Kromě Peterky a Vojty se dostali do gólových šancí, a někteří i víckrát, také Monyč, Zdobnický či Štěpánek. Gól visel doslova na vlásku.

Ve 33. min. po Štěpánkově centru z pravé strany parádní střelou z voleje přece jen rozvlnil síť kapitán Vojta, ke všeobecnému překvapení mu však byl odmáván ofsajd – tohle byla regulérní branka, bohužel rozhodčí byli jiného mínění.

Vojta se dostal do výraznější šance ještě minutu před poločasem, z Klabanova centru však hlavičkoval nad. Až potom se dostali ke svému prvnímu střeleckému pokusu hosté, navíc pouze ze standardky. Sebastian Horváth z trestného kopu sice trefil mezi tři tyče, Pokorný ale pokus zdálky bez potíží kryl. Byla to současně jediná střela Rokycan na bránu za celý zápas.

Po změně stran ofeziva pokračovala, Monyč se už téměř radoval z gólu, jeho střela však byla v poslední chvíli zblokována. Úspěch tak mohl přinést jen moment překvapení, například s kolmou přihrávkou za obranu. A přesně tohle také v 51. min. vyšlo: po průnikové přihrávce od Peterky převzal balon do běhu Jan Toman a prostřelil brankáře Buchara 1:0!

V 64. min. po faulu na Slapničku to zkusil Vojta z trestného kopu, ale Buchar střelu chytil. V 70. min. ale fauloval z pravé strany pronikajícího Štěpánka a Vojta z penalty bezpečně zvýšil: 2:0! Bylo rozhodnuto a zbytek utkání se dohrál v poklidu.

V neděli 27. března se naše U 19 představí na stadionu „osmnáctky“ Viktorie Plzeň, čtvrtého týmu tabulky. Výkop je až v 16.45 hod.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Zápas ovlivnil jednak neuznaný gól Matyho Vojty v první půli, jednak spousta zahozených šancí: proto byl také poločas 0:0. Byli jsme laxní, nedali si záležet na zakončení, z čehož pak také pramenil náš neklid, a to by nám v jiných zápasech nemuselo stačit. Co s tím? Předně chodit na každý trénink a snažit se vše vylepšit, protože na sobě pracovat zkrátka musíme. Soupeř byl odolný a nepříjemný. Pomohla nám přítomnost Matyho, dokázal podržet vepředu míč. Jsme rádi za tři body, výkonem jsme ale nenadchli: prostor pro zlepšení máme stále značný. Za týden jedeme do Plzně a musíme se i nadále rvát o body.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – FC Rokycany 2:0 (0:0)

17. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 20. března 2022 na Vyšehradě. Branky: 51. J. Toman, 70. Vojta z pen. Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 12:2. Soupeřem zblokované střely: 6:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:0. Rozhodčí: Vojáček – Štefan, Nebáznivý. ŽK: Vojta, Procházka, Zdobnický – Karlíček, Buchar, Fair. Diváků: 45.

Vyšehrad U 19: Pokorný – Nedavaška, Procházka, Klaban (81. Mareš) – J. Toman, Zdobnický – Štěpánek, Slapnička, Monyč (77. Vodička) – Vojta (86. H. Gerža), Peterka (86. Burkuš). Na lavičce byl ještě připraven brankář Černín. Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.

Rokycany U 19: Buchar – Forejt (58. Benajtr), Klik, Simon Horváth, Suchý – Pour, Motyčák – Pok (72. Fair), Sebastian Horváth, Řehoř – Karlíček. Trenéři Oleg Kolman a Peter Horváth.