FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

U 19 vedla dvěma góly Šoškiče nad béčkem Plzně 2:0; zápas skončil 2:2

12. 03. 2023

U 19 – Co se nepodařilo během celé podzimní fáze sezony, vyšlo hned v úvodu jarní části: starší dorostenci Slavoje Vyšehrad dokázali bodovat alespoň ve dvou zápasech za sebou. Devět dní po vítězství 1:0 v Chrudimi naše „devatenáctka“ remizovala doma 2:2 s „osmnáctkou“ Viktorie Plzeň.

Utkání se hrálo v neděli 12. března a Vyšehrad vedl už po úvodní čtvrthodině hry 2:0 díky dvěma trefám útočníka Petara Šoškiče. Mladí Západočeši srovnali krok zásluhou dvou branek, které padly po neodpískaných faulech na domácí fotbalisty: před gólem na 2:1 to byl nedovolený zákrok na Dominika Slapničku a před gólem na 2:2 na Štěpána Kefurta.

Soupeř z horní poloviny tabulky, který se představil pod trenérskou taktovkou bývalého útočníka Slavie Roberta Vágnera (mistr ligy v sezoně 1995/96), sice prokázal svoji nespornou herní kvalitu, nicméně dvakrát skóroval po situacích, které měly být kvůli zmíněným faulům přerušeny. Tým v modrých dresech by před výkopem nejspíš bral jeden bod, nakonec je ale plichta s favoritem, který v prvním vzájemném souboji v srpnu vyhrál doma 9:1 – vzhledem k vývoji skóre a okolnostem – možná spíš ztrátou než ziskem. Navíc v případě výhry by se už mladí šemíci, kteří podali velmi soustředěný a maximálně zodpovědný výkon, odpoutali ode dna tabulky…

Oproti jarní premiéře v Chrudimi došlo na dvě změny v základní jedenáctce: namísto Burkuše a Bartoška se objevili na pravé straně sestavy Králík a Pfaf: ten se vrátil na Vyšehrad z Meteoru a hned napoprvé prokázal, že je skutečnou posilou, navíc přihrál na gól.

V prvním poločase mířily mezi tři plzeňské tyče dvě střely a obě skončily v síti. Po deseti minutách hry Šoškič překvapil všechny přítomné nečekaným pokusem ze značné vzdálenosti: letící balon těsně před plzeňským gólmanem Vlčkem skočil, možná nabral i trochu faleš, a propadl mu do sítě: 1:0!

O pět minut později Pfaf zatáhl balon podél pravé postranní čáry, odcentroval na zleva nabíhajícího Šoškiče a ten přesnou ranou na bližší tyč zvýšil: 2:0!

Navíc v polovině první půle se probíjel zleva podél brankové čáry soupeře Slapnička, skončil na zemi a reklamoval, že byl zastaven nedovoleně. Penalta se ale nepískala a zápas pokračoval bez nějakých dalších protestů či emocí dál.

Ve 32. min. už ale přišel jasný faul na Slapničku, tentokrát uprostřed hřiště. Bohužel ten už měl být odpískán docela určitě a hosté z této problematické situace udeřili: Keltyčka snížil na 2:1.

Ještě do poločasu pak dvakrát zahrával přímý kop Klaban, z prvního z nich přestřelil bránu hostí a z druhého našel hlavičkujícího Holana, Vlček se ale tentokrát nenechal překonat.

Po změně stran Plzeňští získávali stále víc půdu pod nohama, nicméně, na druhé straně, po necelé hodině hry střela Cvoreně olízla tyč plzeňské brány. Blízko hattricku byl Šoškič – jeho střelu do šibenice Vlček efektně vytěsnil do zámezí.

V 78. min. byl na soupeřově polovině hřiště faulován Kefurt, hra ale pokračovala dál. Západočeši přešli do rychlého brejku po pravé straně hřiště a Keltyčka přehodil brankáře Havlíčka: 2:2.

Vzápětí mohl znovu strhnout vedení na stranu Vyšehradu střídající Šavel, jeho střelu z prostoru penalty ale Vlček skvělým zákrokem vyrazil.

Plzeňští však měli územní převahu a ještě v nastaveném čase mohli dát rozhodující gól: šance na to měli Sivák a Keltyčka, jenž v čase 90. (+2) z vyložené šance přestřelil.

V neděli 19. března v 10.15 hod. se naše U 19 představí na Kladně, na stadionu osmnáctého týmu tabulky. V prvním vzájemném duelu v srpnu na Vyšehradě vyhráli Kladenští 3:0.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Výsledek 2:2 bychom před zápasem brali, podle jeho průběhu je ale jasné, že bychom byli radši za tři body. Rozhodujícím momentem, který nás možná stál vítězství, byla sporná situace před prvním plzeňským gólem. Do té doby totiž soupeř vcelku nic neměl, zato ve druhé půli jsme to byli spíš my, kdo tahal za kratší konec a bylo otázkou času, kdy hosté srovnají skóre. Měli jsme pak ještě zásluhou Šoškiče a Šavela dvě šance vstřelit třetí gól, nic z nich už nevzešlo, to ale nic nemění na tom, že kluci podali proti kvalitnímu soupeři dobrý výkon. Je vidět, že udělali přes zimu kus práce, navíc nás teď posílil ještě Max Pfaf, a bylo to znát. Chtěl hrát vyšší soutěž než divizi dorostu a my stále ještě hrajeme druhou ligu, navíc se vrátil do známého prostředí. Nechceme to zakřiknout, ale s drobnými úpravami v sestavě se nám teď daří lépe než na podzim, navíc se s námi už znovu připravuje Adam Gruntorád. Samozřejmě pokusíme se uspět i v příštím utkání na Kladně.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Plzeň B 2:2 (2:1)

21. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 12. března 2023 na Vyšehradě. Branky: 10. a 15. Šoškič – 32. a 78. Keltyčka. Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:5. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:3. Rozhodčí: Severýn – Vojáček, Irak. ŽK: J. Toman - Keltyčka. Diváků: 40.

Vyšehrad U 19: Havlíček – Králík, Holan, J. Toman, Průša – Pfaf (61. Šavel), Cvoreň (77. Burkuš), Kefurt, Klaban (61. Laštůvka) – Šoškič  (85. Klinka), Slapnička. Na lavičce byl ještě připraven brankář Bedrník. Trenéři Dominik Gerža a Zdeněk Jaroš.

Viktoria Plzeň U 18: Vlček – Vach, Kulišan, Šustr, Sivák – Houdek, Pracht – Kobes, Panoš (53. Kdolský), Šot – Keltyčka. Trenéři Robert Vágner a Bohumil Havel.