FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Veledůležitý zápas šemíci zvládli: Slavoj Vyšehrad – SK Hostivař 5:1

27. 05. 2023

„A“-muži – Aby si uchovali naději na záchranu, museli fotbalisté Slavoje Vyšehrad porazit v sobotu 27. května tým Hostivaře. A to se podařilo: šemíci vyhráli 5:1, když do sítě soupeře z Prahy 10 se dvakrát trefil Marek Coufal a jednou Jiří Heřman, Alexandr Krivosheev z penalty (ten kromě toho u dalších tří branek asistoval) a Miroslav Krivosheev. Tři minuty před koncem normální hrací doby však byl vyloučen po dvou žlutých kartách Šimon Linha.

Tři kola před koncem letošního ročníku Pražská teplárenská přeboru tak má naše mužstvo na 15. místě tabulky 25 bodů, o jeden méně než čtrnáctá Hostivař a o šest méně než dvojice Královice – Podolí na 12. a 13. místě.

Oproti předchozímu zápasu na Motorletu nedošlo k žádné změně v základní sestavě. V jedenáctce soupeře nastoupil bývalý hráč Vyšehradu Viktor Žampa a na lavičce Hostivaře stanul poprvé nový trenér Tomáš Rada.

Už po třech minutách hry a přímém kopu A. Krivosheeva se ocitl v první gólové šanci Heřman, ale minul. V 9. min. pálil z otočky Coufal, jeho pokus byl zblokován. O pět minut později mu to už ale vyšlo. Kubies si na pravé straně hřiště narazil míč s Heřmanem, centrem téměř z rohu hřiště našel na malém vápně Coufala a ten míč tečoval natolik šikovně, že doskákal ke vzdálenější tyči: 1:0!

Jen o minutu nato mohl přidat Coufal druhý gól, tentokrát z levé strany hřiště, minul však bránu. Další možnost se zrodila po přímém kopu A. Krivosheeva, měl ji Heřman, ale byl tísněn a neprosadil se.

Ve 20. min. A. Krivosheev rozehrál zleva rohový kop, vyměnil si míč s Vodičkou, přesně odcentroval a u vzdálenější tyče číhající Heřman zblízka hlavičkoval míč do sítě: 2:0! Další možnost měl Coufal, trefil brankáře Provazníka.

Ve 35. min. opět A. Krivosheev rozehrál zleva rohový kop. M. Krivosheev poslal míč do vápna, kde svedli hlavičkový souboj Coufal s Pencem a od jejich hlav se míč odrazil do sítě: 3:0! Tři minuty před poločasem ještě Coufal přihrávkou vyzval Heřmana, ten ale těsně minul.

V poločase ale Heřman odstoupil a druhá půle už nabídla jiný obraz hry, zdaleka ne tak jednoznačný pro Slavoj. V polovině druhé půle hlavičkoval hostující Šticha z vyložené šance vedle a o deset minut později zmařil podobnou příležitost Kortiše brankář Lisa. Mezitím na druhé straně pálil z Babkova centru Junek, z voleje ale trefil brankáře hostí.

V 79. min. Šticha v pádu trefil tyč brány Vyšehradu. V 84. min. ale domácí hráči chybovali ve snaze odvrátit rohový kop, což potrestal hodně laciným gólem Kronovetr: 3:1. V 87. min. byl po druhé žluté kartě vyloučen Linha a Hostivař měla najednou k dispozici přesilovku. Brankář Provazník rozehrál ze středového kruhu přímý kop a kapitán Penc měl na hlavě kontaktní gól, hlavičkoval však mimo Lisovu bránu. Hned po rozehrání Šrejber obral o míč jednoho z protihráčů a prošel s ním až hluboko do vápna, kde byl faulován. A. Krivosheev z penalty vrátil Vyšehradu vedení o tři góly: 4:1!

Ve druhé minutě nastaveného času M. Krivosheev vyvezl míč až od vlastního velkého čtverce, narazil si jej se svým starším bratrem a poslal míč s přehledem k tyči: 5:1!

V sobotu 3. června se tým Slavoje Vyšehrad představí v Uhříněvsi, na trávníku devátého týmu tabulky. Výkop je v 10.30 hod. Potom zbudou ještě dvě utkání doma: v sobotu 10. června s Radotínem a v sobotu 17. června s Tempem, obě od 10.15 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Zápas jsme rozhodli už v prvním poločase, v němž jsme byli dominantní a vyhráli jej 3:0. Převyšovali jsme Hostivař po fotbalové stránce, v kombinaci a velmi dobře zahrávanými standardkami. Navíc jsme neproměnili další čtyři až pět velkých šancí. Heřman sám mohl dát tři až čtyři góly. Ve druhé půli se projevilo, že už právě on nebyl na hřišti, ale podržel nás brankář Lisa. Hráli jsme už na jistotu a líbilo se mi, že i po gólu na soupeře na 3:1 jsme i v deseti přidali ještě další dva góly, čehož si cením a prokazuje to charakter mužstva.“

Trenér Tomáš Rada (Hostivař): „Tenhle zápas rozhodly standardky, které jsme si nedokázali pohlídat. Přitom na ně jsme se připravovali, jenomže jsme při nich nebyli dostatečně zodpovědní. Proto také vyplavali třikrát nebo čtyřikrát volní hráči Vyšehradu, kteří pak zakončovali. To je něco, co se nemůže stávat na žádné úrovni, od ligy až po čtvrtou třídu. A pokud osobní zodpovědnost chybí, pak je z toho výsledek 5:1 pro soupeře. Opticky jsme měli možná trochu víc ze hry, Vyšehrad byl zatažený, nechal nás hrát a ve druhé půli jsme měli i dost šancí, abychom třeba srovnali na 3:3. Stačilo je proměňovat a mohli jsme skóre i otočit ve svůj prospěch. Namísto toho jsme dostali naivní góly. V příštím kole jedeme zase ven, zase zase na umělku, já osobně bych tyhle povrchy zakázal, tak od dubna nebo května. Navíc v takovém počasí, to vůbec fotbalu neprospívá. Jsou tři kola do konce, pereme se sami se sebou, ale máme to stále ve svých rukou. Potřebujeme se zkrátka chytit nějakým šťastným zápasem.“

Slavoj Vyšehrad – SK Hostivař 5:1 (3:0)

Praž. přebor (28. kolo), hráno v sobotu 27. května 2023 na Vyšehradě. Branky: 15. a 35. Coufal, 20. Heřman, 89. A. Krivosheev z pen., 90. (+2) M. Krivosheev – 84. Kronovetr. Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 9:5. Soupeřem zblokované střely: 6:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Wulkan – Tikal, Zima. ŽK: Lisa, Stareček, Pryšljuk, Linha, Vodička – Šticha. ČK: 87. Linha (Vyšehrad). Diváků: 50.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, Stareček, Pryšljuk – Vodička (71. Šrejber), A. Krivosheev – Kubies (60. F. Babka), M. Krivosheev, Junek – Heřman (46. Linha), Coufal. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek, Borský a Škop. Trenér: Jaroslav Klíma.

Hostivař: Provazník – Laštovka, Mucha, Penc, Kříž – Sýkora (89. Chleborád), Kadlčík (82. Wolf) – Šticha (82. Chadt), Žampa (70. Kronovetr), Kortiš – Lehner. Trenéři Tomáš Rada a Daniel Nebřenský.