FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Vítězství 3:1 s Varnsdorfem! První gól dal Pouček, další dva Laňka

28. 09. 2019

„A“-muži – Po sedmi týdnech fotbalisté Slavoje Vyšehrad konečně znovu okusili radost z tříbodového zisku. V sobotu 28. září v utkání desátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili na Strahově 3:1 Varnsdorf a posunuli se aktuálně na 12. místo tabulky. Náš tým těžil z vynikajícího vstupu do utkání, kdy už po třech minutách hry vedl 2:0 zásluhou branek kapitána Lukáše Poučka a Denis Laňky. Ten pak za stavu 2:1 připojil v 85. min. i pojistku na 3:1. Na první gól přihrával Filip Drobílek, na další dva Lukáš Veselý. Šemíci se tak mohli těšit z faktu, že konečně zastavili nepříznivou sérii porážek.

Kdo z diváků přišel jen o chvilku později, mohl litovat. Jen několik málo vteřin po zahájení hry po autovém vhazování L. Veselého zatáhl míč po straně Drobílek, díky zrychlení se zbavil obránce, odcentroval a nabíhající Pouček ve skluzu poslal míč do sítě: 1:0!

Ve 3. min. potom L. Veselý obral o míč Lehoczkého, našel nabíhajícího Laňku a ten trefil k tyči: 2:0! Dvě minuty nato Poučkovu střelu zblokovali zadáci soupeře a poté to zkusil střelou po zemi Drobílek, ale minul.

Ve 13. min. ale Pardubský fauloval v šestnáctce hostujícího Bredu a Ondráček z penalty snížil: 2:1.  Brankář Otáhala sice směr střely vystihl, měla však razanci, a tak na ni nedosáhl.

Ve 27. min. varnsdorfský brankář Samoel vyběhnutím až téměř ke středovému kruhu hasil počínající brejk, k němuž se už nadechoval Kozel. Pak měli dvě šance či pološance Severočeši, Bredův nebezpečný pokus však Otáhal kryl, zatímco Barac střelou bez přípravy pálil nad břevno jeho brány.

Sedm minut před poločasem předvedli krásnou akci hráči Slavoje. Pouček přihrál Laňkovi, ten zprava odcentroval, Kozel bez otálení vypálil, ale brankář Samoel vytěsnil balon do zámezí. Každopádně to byla velmi nadějná příležitost.

Hned v nástupu do druhé půle předvedl naopak velmi jhezkou akci Varnsdorf, po Kocourkově přihrávce ale neúnavný Breda jen těsně minul.

V 59. min. dostal míč za Samoelova záda, ale už ve chvíli kdy byl asistentem rozhodčího avizován ofsajd. Šemíkům se dařilo držet „na uzdě“ protihráče ve žlutých dresech, kteří sice prahli po vyrovnávací brance, ale do šancí je domácí tým už moc nepouštěl, přesněji téměř vůbec.

Jednu z nemnoha výjimek přinesla 83. minuta, kdy hosté přenesli hru dlouhým pasem z pravé na levou stranu, ale pokus hostí uhasil u bližší tyče brilantním obranným zákrokem Nitrianský. Mezitím ale ještě na druhé straně hřiště po centru od Poučka zahrozil svým náběhem střídající Rataj, Samoel mu ale doslova ukradl míč zpod nohou.

V 85. min. domácí tým vydechl velkou úlevou: po zpětné přihrávce od L. Veselého neomylně poslal míč k tyči Laňka: 3:1! Vyšehrad si tak připsal zasloužené vítězství, třetí v tomto ročníku F:NL.

V dalším 11. kole F:NL čeká tým Slavoje Vyšehrad pražské derby: v neděli 6. října v 10.15 hod. na stadionu Viktorie Žižkov.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Každopádně jsme spokojeni se ziskem tří bodů. Skvěle jsme začali, vedli 2:0, na druhou stranu musím svůj tým pokárat, protože oproti utkání v Hradci Králové před týdnem jsme předvedli jiný výkon. Důvodem byla inkasovaná kontaktní branka na 2:1: zbytečná, naivní, a na této úrovni by se to stávat nemělo. Tím jsme znervózněli, vadil nám balon, ztráceli jsme proto spoustu míčů, zatímco Varnsdorf se vrátil do hry a ukazoval, jak umí být běhavý a nepříjemný. Vytvářel si také situace, na které jsme reagovali střídáním ve druhé půli. Přestože bylo utkání z naší strany hodně nervózní, vedení jsme uhájili a nakonec přidali ještě třetí branku, která nám přinesla klid. Takže co se týče výsledku panuje spokojenost, na druhou stranu si musíme říct, že to byl o body týmů na konci tabulky, takže i podle toho utkání vypadalo. Znovu se prokázalo, jak těžké je ve druhé lize vyhrát jakékoliv utkání a mě těší, že jsme souboj s Varnsdorfem výsledkově zvládli.“

Trenér Varnsdorfu David Oulehla: „Jednoznačně to bylo utkání o šest bodů, které jsme nezvládli. Vstoupili jsme do něj tragicky, brzy po zahájení hry jsme prohrávali o dva góly. V tak důležitém utkání je to složité, nicméně musím ocenit přístup našich hráčů, že nerezignovali. Snažili se dostat brzy zpět do hry kontaktní brankou, což se nám také povedlo. To nás nahodilo a předvedli jsme několik hodně nadějných situací v přechodové fázi hry, i když nám pak chybělo víc klidu při zakončení, abychom vstřelili vyrovnávací branku. To se nám nepodařilo a druhá půle už byla rozháraná, moc jsme toho směrem dopředu neměli. Proto jsme také prohráli, navíc jsme ještě inkasovali třetí gól. Máme rezervy zejména v defenzivní fázi hry. Momentálně se nám to nedaří vylepšit, za což platíme bodovými ztrátami, ale musíme na tom dál pracovat. Situace je pro nás čím dál tím méně komfortní, potřebovali bychom co nejdříve dvě výhry za sebou.“

Slavoj Vyšehrad – FK Varnsdorf 3:1 (2:1)

10. kolo F:NL, hráno v sobotu 28. září 2019. Branky: 3. a 85. Laňka, 1. Pouček – 14. Ondráček z pen. Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:5. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:4. Rozhodčí: Julínek – Koval, Vaňkát. ŽK: Pardubský, Švejdík, Kozel, Rataj, Laňka – Houser, Bláha. Diváků: 400.

Vyšehrad: Otáhal – Pardubský (46. Rataj), Nitrianský, Švejdík, Jablonský – Kozel, Verner – Pouček (88. Žežulka), Drobílek (90. Brejcha), Laňka – L. Veselý. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Drozda, Mareš a Mashike. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Richter, Lehoczki, Heppner – Houser – Barac (72. Micovčák), Bláha (79. D. Novák), Kocourek, Breda – Ondráček (77. Kazda). Trenéři David Oulehla a Libor Macháček.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu