FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Výhra 3:1 na Přední Kopanině! Góly Saša Krivosheev, Prýmas a Heřman

30. 09. 2023

„A“-muži – Poslední den měsíce září přinesl fotbalistům Slavoje Vyšehrad velmi hodnotný a cenný výsledek, a to navzdory absenci deseti hráčů (Stareček, J. Holan, M. Krivosheev, Krčmář, Babka, Souček, Kubies, Kankara, Škop a Šrejber): vítězství 3:1 na trávníku Přední Kopaniny! Svými góly se o ně postarali kapitán týmu Alexandr Krivosheev, Matěj Prýmas a Jiří Heřman. Šemíci se díky tomu posunuli po 9. odehraném kole z osmého na šesté místo tabulky Pražská teplárenská přeboru.

Ke zdárnému výsledku hodně napomohl fakt, že hráčům Slavoje se v tomto utkání dařilo mnohem lépe než domácím trefovat prostor mezi třemi tyčemi, o čemž jasně vypovídá bilance střel na branku 6:11 a mimo branku 12:1. A také standardky: Vyšehradu dopomohly ke dvěma gólům přímé kopy a k jednomu rohový kop, zatímco Přední Kopanina nic nevytěžila ze svých 14 rohů.

Oproti předchozímu utkání s Braníkem došlo na tři změny v základní sestavě: namísto J. Holana, Kubiese a Krčmáře se v ní objevili tři osmnáctiletí hráči: Lískovec, Romanishak a Blín. Právě posledně jmenovaný hráč ve 14. min. zleva odcentroval a Matějíček ve skluzu a hluboko ve vápně trefil 201 cm vysokého velšského stopera domácích Wiseho, jehož zasáhl míč do ruky. Mohla a nejspíš i měla být penalta, ale hrálo se dál. Pět minut nato se dostal k zakončení sám Blín – ač obránce, nastoupil tentokrát v útoku – jeho střela byla zblokována.

Na druhé straně se dostával do šancí hlavně nejlepší střelec Přední Kopaniny Ptáček, buď ale minul Lisovu bránu, nebo byl její strážce na místě. A nebyly to malé šance, ale vyložené. Kromě toho Romanishak odvrátil skluzem před Zelenkou, jinak by byl asi gól.

Ten padl, ale na druhé straně. Ve 37. min. byl faulován Wisem Prýmas a míč si postavil k exekuci přímého kopu A. Krivosheev. Z téměř třiceti metrů se rozhodl pro přímou střelu a trefil dokonale do šibenice: 0:1!

Byla to sice exkluzivní trefa, jenomže ani ne dvě minuty nato domácí vyrovnali: jejich zdařilou kombinaci zakončil Mainolfi gólem zblízka na 1:1. Vzápětí mohl poslat Přední Kopaninu do vedení Ptáček, ale Lisa jej zkušeně vykryl a zabránil pohromě.

Po návratu ze šaten neuběhly ani dvě minuty, balon vybojoval před vápnem domácích Blín a krásnou průnikovou přihrávkou našel Prýmase, jenž zakončoval ve skluzu, brankář Zavadil jej však vychytal. Byla to však vyložená šance. Tu měli vzápětí i domácí, Zelenkovu hlavičku z malého vápna pod břevno ale vynikajícím zákrokem zneškodnil Lisa. V 56. min. mu ale hodně zatrnulo, Mainolfi trefil z dvaceti metrů tyč jeho brány. K dorážce se ještě dostal Ptáček, ale Lisa jej vychytal.

V 59. min. po Junkově rohovém kopu a odraženém míči Matějíček „posadil“ balon na hlavu Prýmase a ten pohotovou i překvapivou trefou z rohu malého vápna poslal Vyšehrad znovu do vedení: 1:2! Byl to dokonalý moment překvapení, takový, kterým je potřeba zaskočit soupeře a rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

Do dvou šancí se pak dostal Heřman, ale neproměnil. V 78. min. byl ale faulován před vápnem domácích právě on, přímý kop rozehrál A. Krivosheev, u jeho centru byl jako první Heřman a špičkou kopačky ťukl míč do sítě: 1:3! Byl to jeho osmý podzimní gól. Jen o pár chvil později měl Heřman další šanci, z otočky trefil brankáře Zavadila. Ještě v nastaveném čase se dostal do hodně nadějného brejku Blín, těsně minul domácí bránu, to už ale vítězství Vyšehradu nijak neohrozilo.

V utkání 10. kola přeboru šemíci přivítají v sobotu 7. října doma na Vyšehradě B-tým Viktorie Žižkov., který je o stupínek výš na páté příčce tabulky. Hraje se od 10.15 hod.

Trenér Daniel Vott (Přední Kopanina): „V první půli jsme ještě jakž takž zahráli a vytvářeli si šance, hlavně Vojta Ptáček, jejich řešení ale bohužel nebylo vůbec dobré. Namísto toho, abychom vedli 3:0 a po půlhodině hry bylo hotovo, umožnili jsme Vyšehradu, aby se dostal krásným gólem do vedení. Brzy jsme sice vyrovnali, ale náš výkon byl i tak postupně horší a horší a naše představa, že to půjde asi samo, vzala za své – takhle nemůžeme porazit nikdy nikoho. Nevyrovnali jsme se soupeři bojovností a agresivitou, takže jsme si sedli tvrdě na zadek, a v tom je fotbal spravedlivý.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Přestože nám kvůli zraněním a nemocem chyběla téměř celá jedenáctka hráčů, kluci, kteří nastoupili, zápas zvládli a klobouk dolů před nimi, jak ho odbojovali. Z Přední Kopaniny jsou to velmi cenné tři body. V první půli jsme měli štěstí, protože domácí neproměnili několik šancí. Po našem vedoucím gólu sice ihned vyrovnali, nicméně ve druhé půli nám pomohl trochu šťastný druhý gól; pak už jsme byli podle mého názoru lepším týmem a zasloužili si vyhrát.“

FC Přední Kopanina – Slavoj Vyšehrad 1:3 (1:1)

Praž. přebor (9. kolo), hráno  v sobotu 30. září 2023 na Přední Kopanině. Branky: 40. Mainolfi – 38. A. Krivosheev, 60. Prýmas, 79. Heřman. Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 12:1. Soupeřem zblokované střely: 4:2. Rohy: 14:7. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Zloch – Šmakal, Stěhule. ŽK: Wise, Tržický, Hollerbach, Veleba, Schierreich – A. Krivosheev, Prýmas, Pryšljuk, Heřman, Blín. Diváků: 70.

Přední Kopanina: Zavadil – Hollerbach, Tržický  (83. Veleba), Wise, Hovorka – Ali Asad (72. Schierreich) – Mejdr (60. Helík), Hýsek (72. Kučera), Mainolfi, Zelenka (60. Bradáč) – Ptáček. Trenéři Daniel Vott a Karel Koloušek.

Vyšehrad: Lisa – Lískovec, Pryšljuk, Vodička, Romanishak – Prýmas, Matějíček (90. +5 Borský), A. Krivosheev, Junek – Blín (90. +2 Dimitrov), Heřman (90. +4 Přech). Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma starší, Jaromír Jindráček a Jaroslav Klíma mladší.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

8 – Heřman

4 – Prýmas (z toho 1 v poháru)

3 – Krčmář

2 – F. Babka, Pryšljuk

1 – Dimitrov (v poháru), J. Holan, Junek, A. Krivosheev, M. Krivosheev, Matějíček, Mohammed (v poháru)