FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Výkon velmi dobrý, zato výsledek nedobrý: Vyšehrad – Žižkov B 3:4

09. 10. 2022

„A“-muži – Stovka diváků přišla na domácí zápas A-mužstva Slavoje Vyšehrad naposledy přesně před rokem: loni 9. října a utkání ČFL s Pískem. Letos 9. října vidělo 100 příchozích velmi atraktivní průběh a lze říct i kvalitní fotbal v duelu pražského přeboru s béčkem Viktorie Žižkov, jenomže výsledek byl pro šemíky zase špatný: prohra 3:4. Takže nula bodů, už sedmá porážka a i po dvou třetinách podzimní části sezony prodloužený nedobrovolný pobyt na posledním 16. místě tabulky.

Náš tým vedl již po osmi minutách hry 2:0 díky gólům Franty Babky a Maxe Kubiese, tým z Prahy 3 otočil skóre na 2:3. David Souček pak stihl ještě vyrovnat, ale rozhodující gól na 3:4 vstřelil zase soupeř. Žižkovští hráči předvedli nesmírně pohyblivý, vířivý fotbal s neustálou změnou postů jednotlivých hráčů a neustálým nabízením se spoluhráči s míčem: jejich fotbalový projev byl na úrovni, které jsou schopny v této soutěži asi už jen Spoje.

Pikantní byl na zápasu fakt, že se tentokrát proti sobě postavili trenéři Jaroslav Klíma a Jiří Novotný, kteří společně koučovali tým Vyšehradu během jeho historicky premiérové účasti ve II. lize, což bylo před sedmi lety. Oproti předešlému zápasu na hřišti Přední Kopaniny došlo na tři změny v základní sestavě: namísto Holyka, Kankary a Krivosheeva, který zůstal s nedoléčeným zraněním na lavičce, se v jedenáctce tentokrát objevili Přech, Pryšljuk a Souček.

Vstup do zápasu, v němž byli podle sázkové kanceláře Fortuna zřetelným favoritem hosté (kurz na Vyšehrad 3.40 – na remízu 4.30 – na Žižkov B 1.40), měl domácí tým impozantní. V 7. min. po kolmé přihrávce od Lískovce se probil z pravé strany k bráně hostí Babka a zavěsil: 1:0! První střelecký pokus Vyšehradu, první gól… Minutu nato po přihrávce od kapitána Klímy vypálil z levé strany zpoza vápna Kubies a svým prvním gólem v přeboru zvýšil: 2:0! Druhý střelecký pokus Vyšehradu, druhý gól…

Dvoubrankové vedení vydrželo šemíkům bohužel jen slabou čtvrthodinku. Ve 22. min. totiž před bránu Slavoje přiletěl balon z pravé strany na Fentona, okolo něhož najednou široko daleko nikdo nebyl, a tak v poklidu a nikým neobtěžován zblízka překonal Zvoníčka: 2:1.

Už o čtyři minuty později mohl vyrovnat nejzkušenější žižkovský fotbalista Bazal (gól Vyšehradu dal naposledy ve II. lize), jeho krásnou střelu k tyči ale Zvoníček robinzonádou vytěsnil do zámezí. Po půlhodině hy měl ještě větší šanci V. Vlček, jeho teč při zakončení ale Zvoníček kryl. Tři minuty před poločasem obešel několik domácích hráčů Bazal, zhruba z místa penalty vypálil, Zvoníček ale skvělým zákrokem opět vyrazil.

Tři minuty po návratu ze šaten přišla dost možná klíčová chvíle celého utkání. Krčmářovu střelu protihráči jen zblokovali ke zprava nabíhajícímu Lískovcovi, ten ale bohužel pálil těsně nad. Pokud by tohle byl gól, za stavu 3:1 už by bylo k bodům mnohem blíž…

Po tomto momentu už zase převzsali iniciativu bíločervení. V 53. min. Bazal vyrovnal na 2:2 a v 57. min. Štrombach mimořádně atraktivní trefou z levé strany hřiště do šibenice poslal svůj tým poprvé do vedení: 2:3.

V 71. min. ale odcentroval zprava Babka a Souček ostrou ranou bez přípravy propálil brankáře Slaninu: 3:3! Potom mohl poslat Vyšehrad znovu do vedení střídající Krivosheev, jeho oblouček ale minul hostující bránu.

V 79. min. prošel z pravé strany Štrombach, dostal spoustu prostoru k zakončení, čehož také využil. Trefil na vzdálenější tyč a svým druhým gólem rozhodl zápas: 3:4.

Do konce podzimu zbývá pět utkání: v sobotu 15. října v 10.30 hod. nastoupí tým Slavoje Vyšehrad v Královicích, potom v neděli 23. října přivítá doma Motorlet B, v pátek 28. října se představí v Hostivaři, v neděli 6. listopadu vyzve doma Uhříněves a první polovinu sezony zakončí v sobotu 12. listopadu v Radotíně.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Z naší strany až dosud jednoznačně nejlepší utkání, s tím jsem spokojen. Podali jsme výborný výkon, ale soupeř nastoupil se sedmi hráči z A-mužstva a pak i se střídajícím Šanderou. Bohužel zase jsme si dali sami dva góly: první, co jsme inkasovali, byl polovlastní, druhý vlastní. Na začátku druhé půle za stavu 2:1 jsme měli obrovskou šanci zvýšit na 3:1, to by pak celé možná dopadlo jinak. Byl to vynikající zápas a pokud bychom takhle hráli pokaždé, byli bychom uprostřed tabulky.“

Asistent Daniel Veselý (Žižkov B): „Vstoupili jsme do utkání vlažně a po našich hrubých chybách domácí brzy a z našeho pohledu zbytečně šli do vedení 2:0. Potom jsme se ale zkonsolidovali, zvýšili aktivitu, zjednodušili kombinaci a do poločasu proměnili alespoň jednu šanci. Ve druhé půli se nám začalo dařit a otočili jsme vývoj skóre na 3:2 v náš prospěch. Soupeř z ojedinělého útoku vyrovnal na 3:3, v závěru utkání jsme ale díky zdařilé kombinační akci docílili vítězné branky na 4:3 a taktickou hrou získali tři body.“

Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov B 3:4 (2:1)

Praž. přebor (10. kolo), hráno v neděli 9. října 2022 na Vyšehradě. Branky: 7. Babka, 8. Kubies, 71. Souček – 57. a 79. Štrombach, 22. Fenton, 53. Bazal. Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:5. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Wulkan – Kalcovský, Suchar. ŽK: Kubies, Babka, Lískovec – Pek. Diváků: 100.

Vyšehrad: Zvoníček – Lískovec, Přech, Stareček, Pryšljuk (82. Nechepurenko) – F. Babka (88. Romanishak), Vodička, J. Klíma ml. (59. M. Krivosheev), Kubies (59. Šrejber) – Souček (82. Zíka), Krčmář. Na lavičce byl ještě připraven brankář Steiner. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Žižkov B: Slanina – M. Vlček, Kabantsov, Žežulka, Trávníček (52. Šandera) – Pek – V. Vlček (46. Talamon), Buneš, Bazal, Fenton (82. Pešek) – Štrombach. Trenéři Jiří Novotný a Daniel Veselý.