FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Z téměř vyhraného utkání vzešla (jen) remíza: Tempo – Vyšehrad 1:1

05. 08. 2023

„A“-muži – Až v čase 93:55 min. přišli fotbalisté Slavoje Vyšehrad o tříbodový zisk na hřišti Tempa. V sobotu 5. srpna, ve zmoklé premiéře sezony 2023/24, šemíci směřovali na Lhotce k vítězství poté, co po faulu na pronikajícího Miroslava Krivosheeva proměnil Jiří Heřman v 78. min. penaltu. Úplný závěr zápasu ale bohužel takticky moc nezvládli, a tak se nakonec body dělily. Za výborný výkon hlavně ve druhé půli by si tým hrající v modrých dresech plný bodový zisk určitě zasloužil, jenomže bohužel… Nestalo se.

Vyšehrad vstoupil do zápasu aktivně, útočné akce ale většinou pokazila finální přihrávka, již se domácím dařilo téměř vždy zblokovat a nebezpečí odvrátit. A sami měli první velkou šanci po čtvrthodině hry, kdy Klouček trefil hlavou břevno.

Ve 20. min. po akci M. Krivosheeva a Junka zakončoval nabíhající Holan, byl však tísněn a balon skončil v zámezí. Chvíli nato Junek poprvé trefil mezi tři tyče, podobně jako Heřman ale brankáře Pacovského nezaskočil. Heřman měl vzápětí po odraženém míči větší příležitost, ale minul.

V závěru první půle měli dvě možnosti domácí: po trestném kopu hlavičkoval nikým neobsazený Klouček vedle a ostrou ránu Havlíčka zneškodnil Lisa.

Ve druhé půli se začaly lépe dařit ofenzivní průniky oběma krajním záložníkům M. Krivosheevovi a Junkovi, a na obrazu hry to bylo hodně znát. Po hodině hy si naběhl do šance Prýmas, jeho střelu ale brankář Pacovský vyrazil a poradil si i s dorážkou M. Krivosheeva.

Do ofenzivních akcí se však směle zapojovali i defenzivní záložníci: nejen J. Holan, ale i Vodička, který byl v 62. min. faulován na hranici velkého čtverce, možná spíš uvnitř, obešlo se to však (prozatím) bez penalty. Následoval přímý kop A. Krivosheeva, Pacovský míč vyrazil.

Modří měli po změně stran viditelnou územní převahu, červenožlutí však pozorně bránili a bylo velmi těžké přelstít je nějakým překvapivým momentem či akcí. V 70. min. Heřman střelou z hranice velkého čtverce minul a z protiútoku byl velmi blízko vedoucí brance kapitán Tempa Trajhan, ale těsně přestřelil. Byl to první střelecký pokud domácích ve druhé půli.

Paradoxně až ve chvílích, kdy se Tempu podařilo vyrovnat hru, přišel vedoucí gól. Domácí zahrávali přímý kop, míč odhlavičkoval Pryšljuk k M. Krivosheevovi a ten se vydal na dlouhý úprk přes tři čtvrtiny hřiště směrem k domácí bráně. Nakonec jej fauloval ver vápně Babický a Heřman z penalty bezpečně zajistil Vyšehradu vedení: 0:1!

V 88. min. Junek na vlastní polovině hřiště vypíchl protihráči míč, zatáhl jej podél levé strany hřiště a centrem našel volného Heřmana, který se ocitl s míčem sám před brankářem, Pacovský jej ale vychytal. To byla obrovská příležitost, jak si pojistit tři body. Vzápětí měl Heřman další možnost po rohovém kopu, hlavičkoval však vedle.

Ve čtvrté minutě nastaveného času Junek rozehrál přímý kop, z něhož hlavičkoval Krčmář, ale Pacovský míč snadno kryl a ihned míč rozehrál. Kombinaci domácích nebyli hráči hostí sto přerušit, a tak nakonec Doležal hlavičkoval z bezprostřední blízkosti a vyrovnal na 1:1. Zbabraný a nezvládnutý závěr zápasu (hlavně takticky) vůbec nekorespondoval s velmi dobrým výkonem v předchozích 93 minutách, což stálo tým Slavoje dva body.

Trenér Jaroslav Klíma: „Výborné utkání. V prvním poločase měly oba týmy dvě až tři šance, my po kombinaci a domácí po standardkách. Ve druhé půli jsme už jasně dominovali a zasloužili bychom si tři body. Bohužel v nastaveném čase, kdy jsme měli ještě výhodu standardky, jsme se zachovali netakticky a jako uličníci jsme si nechali dát vyrovnávací gól. Navzdory tomu chci pochválit celý tým za výborný výkon.“

FC Tempo – Slavoj Vyšehrad 1:1 (0:0)

Praž. přebor (1. kolo), hráno v sobotu 5. srpna 2023 na Lhotce. Branky: 90. (+ 4) Doležal – 78. Heřman z pen. Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 3:8. Soupeřem zblokované střely: 0:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:0. Rozhodčí: Zelený – Šmakal, Vondráček. ŽK: Babický – Junek, A. Krivosheev, Prýmas. Diváků: 50.

Tempo: Pacovský – Hampapa, Kleček, Plíšek – Rakušan (65. Sedlář) – Valta (46. Schwank), T. Havlíček, Trajhan, Babický (78. Sobotka) – J. Klouček (78. Doležal), Pytlíček (65. Viktorin). Trenéři Petr Vanko a Filip Šmídek.

Vyšehrad: Lisa – Matějíček, Stareček, Pryšljuk – J. Holan, Vodička (82. Lískovec) – M. Krivosheev, A. Krivosheev, Junek – Heřman (90. +2 Kubies), Prýmas (68. Krčmář). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, Babka, Souček a Šrejber. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.