FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

Žáci U 15 a U 14 vyhráli oba zápasy: zdolali Duklu Jižní Město 7:3 a 3:1

05. 09. 2022

U 15/U 14 – S příchodem měsíce září oslavili starší žáci Slavoje Vyšehrad svá premiérová vítězství v České divizi U 15 i U 14: zvládli měření sil s Duklou Jižní Město v obou věkových kategoriích. Zatímco patnáctiletí šemíci zvítězili 7:3, čtrnáctiletí 3:1. Utkání se hrála v sobotu 3. září na hřišti v Krči a za krásného slunečného počasí.

V zápase U 15 dali po dvou gólech našeho týmu kapitán Daniel Dostál, Patrik Strach a Yanis Belcou, jeden vstřelil Nguyen Duc Tiep. Naše „patnáctka“ je po dvou odehraných kolech se 4 body na třetím místě tabulky; před sebou má jen Náchod a Čáslav (oba 6 bodů).

První poločas však skončil nerozhodně 2:2. Vyšehrad dvakrát vedl zásluhou branek, jež vstřelili Dostál a Nguyen Duc Tiep, přičemž na obě přihrával Štěpánek. Hosté vyrovnávali zásluhou tref Kuboše a Šaláta.

Hned po zahájení druhé půle získal již potřetí vedení pro domácí tým Dostál: 3:2. V 54. min. po přihrávce od Stracha zvýšil Belcou na 4:2, ale Dukla JM se ještě na chvíli vrátila do vývoje zápasu: po trestném kopu snížil Šalát na 4:3.

Trvalo ale jen minutu a radovali se znovu hráči Vyšehradu. V 59. min. a 63. min. Strach dvěma góly během čtyř minut navýšil skóre ze 4:3 na 6:3. Na první mu přihrával D'Ambrosio, na druhý Nguyen Duc Tiep. V 70. min. dal svůj druhý gól také Belcou: po akci Dostála a Bílka završil skóre na 7:3.

Již tuto středu 7. září čeká starší žáky Slavoje Vyšehrad předehrávka 11. kola v podobě měření sil s týmy FC Háje Jižní Město. Dějištěm je sportovní areál Nad Přehradou (na adrese Milánská 471, Praha 15-Horní Měcholupy). Zápas čtrnáctiletých má výkop v 15 hodin, pozápas patnáctiletých v 17 hodin. V neděli 11. září pak hrají naši starší žáci ve Svitavách.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Dukla Jižní Město 7:3 (2:2)

3. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno v sobotu 3. září 2022 v Krči. Branky: 7. a 43. Dostál, 54. a 70. Belcou, 59. a 63. Strach, 24. Nguyen Duc Tiep – 28. a 58. Šalát, 14. Kuboš. Rozhodčí: Zloch – Michalec, Štursa. ŽK: Volf (Dukla JM). Diváků: 40.

Vyšehrad U 15: Dřevíkovský – Forst (60. Bílek), Gumiňski (41. Belcou), M. Frank – Timurbek (70. Turunč), M. Štěpánek – Nguyen Duc Tiep (70. Grýgera), Strach, D'Ambrosio – Mikoláš (67. Duc Kien) – Dostál. Na lavičce byl ještě připraven brankář Tozbey. Trenér Daouda Papa Gueye.

Dukla Jižní Město U 15: Kornfeld – Volf (70. Pýcha), Malina, Hrdlička, Wünsch – Cabala, Novotný (65. Oth) – Kuboš (78. Hubáček), Smolík (57. Bryscejn), Šalát (67. Krejčí) – Onwualu (57. Klápa). Trenéři Josef Světlík, Igor Šefraný a Jan Stříbrský.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

2 – Belcou, Dostál, Strach

1 – Bílek, Nguyen Duc Tiep, M. Štěpánek

Brankové asistence týmu U 15

2 – Nguyen Duc Tiep, M. Štěpánek

1 – D'Ambrosio, Dostál, Strach

U 14: Slavoj Vyšehrad – Dukla Jižní Město 3:1 (1:0)

3. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno v sobotu 3. září 2022 v Krči. Branky: 51. a 58. Skrylov, 20. Vácha – 77. Tvrdek. Rozhodčí: Michalec – Zloch, Štursa. ŽK: Enenkel, Baleja (oba Dukla JM). Diváků: 20.

Vyšehrad U 14: Polák – Kadlec, Čeněk, Fiktus, Savula (70. Moltaš) – Kollár, Minks (51. Dorey) – Grigar, Kokish, Skrylov – Vácha. Trenér Daniel Blažek.

Dukla Jižní Město U 14: Dovolil – Anděl, Baleja, Enenkel, Ešner (76. Phi Toni Hoang), Nedvěd, Pelyak (76. Kalmus), Šefraný, Tvrdek, Bryscejn (70. Femiak), Knápek. Trenéři Igor Šefraný a Jan Dovolil.