ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Hořká pilulka v derniéře podzimu: juniorka prohrála v Radotíně 2:3

16. 11. 2019

„B“-muži – Ani přítomnost nejlepšího střelce A-týmu Tomáše Čvančary (na snímku) v sestavě juniorky, přestože byl u obou vstřelených branek, nedokázala odvrátit hodně nepříjemnou blamáž. Dva góly nestačily: v posledním podzimním vystoupení rezerva šemíků i se sedmi hráči z širšího kádru áčka prohrála v sobotu 16. listopadu 2:3 v Radotíně, tedy na půdě předposledního týmu tabulky pražského přeboru. Na bodový zisk nestačilo ani 27 střeleckých pokusů a 12 rohových kopů...

Vyšehrad B klesl ze čtvrtého na páté místo tabulky, na němž také stráví zimní pauzu. Naopak mužstvo z Prahy 16, v jehož sestavě se objevili i brankář Martin Saladiak a Jan Bazal, kteří sem přišli z Vyšehradu, díky nadšenému výkonu na hranici sebeobětování dokázalo zabodovat na domácí půdě poprvé po deseti týdnech a především vytěžit z minima maximum. Na Radotín neumí fotbalisté Slavoje zahrát, což se projevilo i u A-týmu v předchozí sezoně v ČFL.

Již ve 2. min. Čvančara bombou z dvaceti metrů napálil břevno a odražený míč pohotově hlavičkoval do sítě Rataj: 0:1!

Rychlý vedoucí gól však zapůsobil spíš opačně, než by měl: ne povzbudivě, ale příliš uspokojivě. Domácím vyšel hned první vážnější útok, kdy po kombinaci zakončoval pohotovou střelou k tyči Bužík: 1:1. Navíc jen o tři minuty později, po trestném kopu Císřovského z levé strany hřiště, trefil opět Bužík: 2:1. Tentokrát napálil míč zblízka tak, že se odrazil od břevna dolů na brankovou čáru a odsud do sítě.

Ve 26. min. po Babkově centru z pravé strany pálil bez přípravy Klán, bohužel po kousek přestřelil. Dvě minuty nato to zkusil po rohovém kopu, ale Saladiak střelu hrotového útočníka Vyšehradu B kryl. Přesně po půlhodině hry zakončoval kombinaci Macej, ale patou zády k bráně, a tak ji minul.

Domácí odolali nejen do poločasu, ale i v úvodní čtvrthodině druhé půle. A nejen to: v 61. min. napřáhl zdálky Císařovský a střelou z pravé strany hřiště trefil přesně vzdálenější šibenici: 3:1. Gól, na jaký čeká fotbalista někdy i celou kariéru. Navíc jeho výstavní trefa, jak se později ukázalo, byla rozhodující v tomto utkání.

Tým v modrých dresech měl sice viditelnou a sílící převahu, gólové šance se ale zrodily spíš na straně domácích. V 65. min. po nakrátko rozehraném trestném kopu trefil pod břevno Císařovský, tentokrát ale Dočekal jeho střelu vyrazil na roh. O deset minut později tísněný Bazal zblízka hlavičkoval vedle.

Kontaktní branku se podařilo vstřelit až v době, kdy už bylo příliš pozdě: v nastaveném čase. Drozd nejprve trefil břevno a odražený míč poslal do sítě Čvančara: 3:2. Vyšehrad B utrpěl šestou podzimní porážku.

Trenér Jaroslav Louda (Radotín): „Jsem strašně rád za tuhle výhru, která nám určitě pomůže v podzimním hodnocení. Musím uznat, že Vyšehrad má velmi kvalitní a kombinačně zdatné mužstvo. Celý týden jsme se na to připravovali, abychom věděli, jak proti takovému soupeři hrát, a nakonec nám to i vyšlo. Kupodivu jsme byli maximálně produktivní: z mála šancí jsme dokázali vytěžit maximum.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Taková je realita, když si jdeme jen zahrát fotbal. Podle toho také vypadala první půle a když už pak prohráváme a chceme, je z toho křeč. Ze tří střel na bránu, které se však chytat nedaly, jsme třikrát inkasovali. Přístup v první půli katastrofa, takže ve druhé pak hrajeme proti deseti bránícím protihráčům. Štěstí se k nám poprávu otočilo zády, protože už předtím jsme asi třikrát otáčeli zápasy. Pokud hráči z A-mužstva vezmou utkání jako pouťák a navíc z každé šance soupeře dostaneme gól, dopadne to takhle a jsme po zápase za kašpárky.“

Olympia Radotín – Slavoj Vyšehrad B 3:2 (2:1)

15. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 16. listopadu 2019. Branky: 6. a 9. Bužík, 61. Císařovský – 2. Rataj, 90. (+1) Čvančara. Střely na branku: 5:15. Střely mimo: 4:7. Soupeřem zblokované střely: 1:5. Rohy: 1:12. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Havel – Hrivík, Zloch. ŽK: Císařovský, Kubišta – Žežulka, Brejcha, Šlegl. Diváků: 90.

Olympia Radotín: Saladiak – Löffelmann, Jiránek, Zeman, Tyburec – Pavel (86. Janovec), Kubišta, Císařovský, Bazal – Doležal, Bužík (90. Eisman). Trenér Jaroslav Louda.

Vyšehrad B: Dočekal – Macej (84. Popovič), Drozda, Žežulka, Šlegl – Alexandr, Brejcha – F. Babka (65. Richter), Čvančara, Rataj (84. Drozd) – M. Klán (75. Stareček). Na lavičce byl ještě připraven brankář Hanslík. Trenéři Jaroslav Klíma a Vladimír Pokorný.