FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17 podlehla Motorletu 1:2, body ztratila až v hektickém finiši derby

16. 09. 2019

U 17 – První pražské derby v této sezoně ztratili naši mladší dorostenci až v závěru utkání na Motorletu, které se hrálo v neděli 15. září. První poločas sice vyhráli gólem Kristiana Komaniho, který byl však sedm minut před koncem utkání za stavu 1:1 vyloučen. Přesilovky domácí tým okamžitě využil ke vstřelení vítězné branky. Vyšehrad vinou porážky 1:2 klesl ze třetího na šesté místo tabulky skupiny A České divize U 17.

Svěřenci trenérů Zdeňka Jaroše a Miroslava Vernera byli už v prvním poločase pod tlakem, Motorlet kopal jeden roh za druhým, ale nebyl sto překonat defenzivu týmu hrajícího v zelených dresech.

Naopak ve 26. min. předvedl parádní akci Stýblo, jež vedla k vedoucí brance našeho týmu. Na vlastní polovině hřiště vystihl přihrávku domácích, vyvezl míč přes několik protihráčů až k téměř k šestnáctce Motorletu a perfektní, přesnou a správně načasovanou přihrávkou, našel zprava nabíhajícího Komaniho. Ten umístěnou trefou ke vzdálenější tyči načal skóre: 0:1!

Deset minut před poločasem mohl vyrovnat po rohu domácí Čuba, ale Martinec jeho střelu zblízka zneškodnil. Byl to ale už čtvrté gólová šance Motorletu, kterou do poločasu neproměnil.

Sedm minut po změně stran to už domácím vyšlo, i když v tu chvíli jen proto, že naši hráči ve vlastním vápně otáleli s razantním odkopem míče do bezpečí a snažili se situaci vyřešit fotbalové. Využil toho Holakovský a poměrně lacino vyrovnal na 1:1.

O pět minut později mohl znovu poslat Vyšehrad do vedení Komani, když si po trestném kopu Mamudova naběhl před bránu a zblízka zasáhl hlavou míč, ale nepřesně a balon skončil v zámezí. Pak si po přihrávce od Vodičky znovu naběhl do vápna s míčem Komani, byl hodně nešetrně remplován domácím zadákem, jemuž ale nečistý obranný zákrok prošel a hrálo se dál.

V 69. min. mohl dát druhý gól Motorletu Vorlíček, hlavičkoval z ofsajdového postavení, ale beztak svoji šanci neproměnil.

V 83. min. po faulu domácího Čuby oplácel Komani, v němž se nahromadila frustrace ze série zákroků domácích zadáků na hranici i za hranicí pravidel, a viděl tak červenou kartu. Domácí využili přesilovku za tři minuty a Ondrejka střelou, jež se odrazila od tyče do brány, rozhodl zápas: 2:1.

Ve věkové kategorii „sedmnáctek“ Vyšehrad prohrál s Motorletem pošesté za sebou. Naposledy uspěla naše U 17 před necelými třemi roky v listopadu 2016 díky výhře 3:1, kdy se dvakrát trefil Jan Doubek a jednou David Souček.

V sedmém kole České ligy U 17 v neděli 22. září sedmnáctiletí šemíci v dalším pražském derby přivítají doma na Vyšehradě tým Bohemians. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 17 Zdeněk Jaroš: „Absolutně jsme nezachytili nástup Motorletu a zbytečně se nechali zatlačit. Ve druhé půli nám vyšla střídání tak zpola. Mamudov a Tran ale vnesli do hry oživení a domácí tým jsme začali přehrávat. Bohužel jsme však soupeři doslova darovali vyrovnávací gól. Také frustrace našich hráčů z velmi nepovedeného výkonu rozhodčího, který ovlivnil hru, vyústilo ve zbytečné vyloučení Komaniho. To rozhodlo o výsledku. Nicméně hlavu vzhůru, soutěž je dlouhá a body musíme sbírat jinde.“

U 17: Motorlet Praha – Slavoj Vyšehrad 2:1 (0:1)

6. kolo České ligy mladšího dorostu U 17, hráno 15. září 2019. Branky: 52. Holakovský, 86. Ondrejka – 26. Komani. Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 8:2. Soupeřem zblokované střely: 6:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:1. Rozhodčí: Maiello – Lafata, Les. ŽK: Sehedi, Novák, Čuba – Stýblo, Mamudov, Zdobnický. ČK: 83. Komani (Vyšehrad). Diváků: 45.

Motorlet U 17: Švarc – Zumr, Čuba, Brzický, Zajíček (75. Ondrejka) – Sehedi, Novák (83. Janíček) – De Busschere, Kornacki, Vorlíček (90. +1 Ruda) – Holakovský (69. Brada). Trenéři Ondřej Vrabec a Matouš Štědrý.

Vyšehrad U 17: D. Martinec – M. Mareš, Fait, Tomáš, Nováček (46. Mamudov) – Vu (46. Tran), Stýblo, Coufal, Molodci (60. Vodička) – Lupan (69. Zdobnický), Komani. Na lavičce byl ještě připraven Maňas. Trenéři Zdeněk Jaroš a Miroslav Verner.