ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 19 podlehla Bohemce 1:4, stydět za svůj výkon se však už nemusela

22. 09. 2019

U 19 – Utrpěli sice již pátou porážku za sebou, tentokrát ale se ctí. Týden po zahanbujícím výprasku 0:9 na Motorletu naše U 19 přivítala doma suverénního lídra skupiny A České ligy staršího dorostu, kterým je celek Bohemians 1905. Mladí klokani v neděli 22. září potvrdili svoje dominantní postavení v soutěži a zvítězili na Vyšehradě 4:1, i tak se ale svěřenci trenérů Vladimíra Pokorného a Jaromíra Jindráčka tentokrát vůbec nemuseli stydět za svůj výkon. „Pouze“ čtyři góly dostaly od Bohemky už jen České Budějovice B, všichni další její soupeři inkasovali víc.

Jedinou naši branku vstřelil Matěj Vlasák, a ukončil tak 329 minut trvající střelecký půst. Bohužel v poslední minutě střetnutí Blerton Sejdia neproměnil penaltu. Naše „devatenáctka“ zůstala na předposledním 15. místě tabulky.

Zelenobílí, byť tentokrát ve žlutočerné kombinaci, šli do tohoto derby v roli vysokého favorita a už po osmi minutách hry nenechali nikoho na pochybách, že s přehledem získají tři body. V té době už totiž vedli o dva góly. V 5. min. znamenala hned první střela zápasu gól, jehož autorem byl kapitán Bohemky Musil: 0:1. Brankář Hanslík sice míč zčásti kryl, ten si ale beztak našel cestu do sítě. V 8. min. přišla druhá střela zápasu a druhý gól: Novák 0:2. Ve 25. min. po rohovém kopu vyskočil levý bek vršovického týmu Schneider mnohem výš než hráči domácích a hlavou zvýšil: 0:3.

Až za tohoto stavu ve 28. min. konečně zahrozil také Vyšehrad, jmenovitě V. Markovych. Jeho střela k tyči však postrádala razanci, a tak ji brankář Kořének bez problémů kryl. Vzápětí zakročil velmi dobře jeho protějšek Hanslík, když vyrazil do zámezí ožahavou střelu Lehovce. První poločas měl tým trenéra Michala Petrouše zřetelně ve své moci a pod kontrolou.

Pravdou je, že po návratu ze šaten hosté ubrali plyn a mladí šemíci i díky tomu srovnali obraz hry. Přesto v 54. min. přidal svoji druhou a celkově čtvrtou branku Novák: 0:4. Ale přesně po hodině hry vybojoval míč na pravé straně hřiště M. Vlasák, obešel i brankáře Kořénka a přesnou trefou z ostrého úhlu ke vzdálenější tyči snížil: 1:3!

Další gólové šance našeho mužstva přišly až v závěru utkání. V 85. min. ji měl Sejdia, ale gólman Bohemky jeho střelu vyrazil do zámezí. V 90. min. pak byl faulován ve vápně hostí kapitán Vyšehradu Melíšek, Sejdia z penalty ale nedokázal skórovat – jeho střelu vyrazil gólman Kořének.

V nadcházejícím 8. kole naše U 19 nastoupí v neděli 29. září od 10.15 hod. na půdě sedmého týmu tabulky Táborska.

Trenér U 19 Vladimír Pokorný: „Po debaklu na Motorletu jsme proti Bohemce podali mnohem lepší a hlavně poctivější výkon. Doufám, že se to také brzy promítne i do našich výsledků v tom dobrém slova smyslu.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – Bohemians 1905  1:4 (0:3)

7. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 22. září 2019. Branky: 59. M. Vlasák – 8. a 54. Novák, 25. Schneider, 5. Musil. Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 2:11. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 2:5. Bez ofsajdů. Rozhodčí: Švorc – Bočok, Navara. Bez karet. Diváků: 90. V 90. min. neproměnil Sejdia (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 19: Hanslík – Šticha (51. Kankara), Melíšek, Pryshlyuk, Mlejnek – Novichikchin – M. Vlasák, Škobis (65. Vodrážka), Janík (74. Douša), Sejdia – V. Markovych (82. M. Markovych). Na lavičce byl ještě připraven brankář Klomínek. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaromír Jindráček.

Bohemians 1905 U 19: Kořének – Lehovec, F. Mareš, Kadlec, Schneider – Musil, Stárek (46. A. Vlasák) – Nekvasil (46. Štěpánek), Novák, Seniv (68. Vaněk) – Kubiš (46. Šumilov). Trenéři Michal Petrouš a Jan Švimberský.