FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Třinec rozhodl zápas dvěma góly v závěru a zvítězil na Strahově 2:1

14. 09. 2019

„A“-muži – Hodně nepříjemnou porážku utrpěli v sobotu 14. září na Strahově fotbalisté Slavoje Vyšehrad. V utkání 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odehráli proti Třinci velmi dobrý první poločas, který také vyhráli 1:0 díky gólu po rohovém kopu Daniela Kozla, jehož autorem byl stoper Milan Nitrianský. Ten přitom oblékl vůbec poprvé modrý dres našeho týmu, podobně jako další zadák Tomáš Jablonský. Ještě v 80. minutě šemíci drželi těsné vedení, pak ale hosté vyrovnali a v nastaveném čase přidali i vítěznou branku. Třinec tak poprvé od červencové premiéry na Julisce zvítězil, naopak Vyšehrad, navzdory osmi změnám v základní sestavě oproti předešlému vystoupení v Chrudimi, prohrál potřetí za sebou.

Úvodní „seznamovací“ desetiminutovka se tentokrát protáhla na zhruba dvacet minut, kdy oba týmy hrály velmi pozorně v defenzivě a nepouštěly protivníka k možnosti zakončení. Výjimkou byla jen dost nepřesná střela Akulinina, ukrajinského forvarda v třineckých službách.

Šemíci hned z první vážnější akce udeřili. Ve 27. min. odcentroval z levé strany Pouček a Ekvádorec Arroyo ve snaze odvrátit míč ho zasáhl nechtěně tak, že skončil v zámezí. Domácí tým měl proto k dispozici svůj první rohový kop, ten rozehrál centrem po zemi Kozel a Nitrianský rovněž střelou po zemi prostřelil vše, co se nacházelo ve vápně: 1:0!

Na druhé straně nebyly pokusy Arroya i Akulinina pro Otáhala moc nebezpečné, naopak z Šanderova centru ve 37. min. mohl zvýšit vedení Slavoje Mashike. Hlavičkoval ale bohužel přesně do místa, kde stál brankář Adamuška. Chvíli nato se zkusil probít Mashike k bráně soupeře díky narážečkám s Poučkem, leč nestihl účinně zakončit.

Tři minuty před poločasem Laňka na polovině hřiště vybojoval míč, posunul ho Mashikemu a ten ihned chytrou křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Vejvara, který se tak řítil úplně sám na gólmana hostí. Bohužel svoji vyloženou příležitost neproměnil, když těsně přestřelil bránu.

Po návratu ze šaten nastoupil úplně jiný Třinec a bylo ho plné hřiště. I tak měl první šanci či pološanci Pouček, který se snažil dorazit míč do brány hostí skluzem, jenomže Adamuška mu ho doslova ukradl zpod nohou. Hráči v červených dresech postupně získávali územní převahu a snažili se pochopitelně i o zakončení. V šanci promáchl balon Akulinin, vzápětí jeho střelu po zemi kryl Otáhal. Ten si poradil i se štiplavým pokusem Samiece. Největší šanci měl však po Valentově centru stoper Gáč, jemuž balon sklouzl po hlavě do zámezí. V polovině druhé půle Omasta přece jen rozvlnil síť za zády Otáhala, nicméně z ofsajdu.

Chvíli nato se na druhé straně hřiště, po centru střídajícího Drobílka, dostal ke střele z voleje Vejvar, ale trefil jen protihráče v červeném dresu.

V 73. min. měl velmi dobrou příležitost Akulinin: hlavičkoval v záklonu a minul domácí bránu. V závěrečné fázi hry ovšem Třinec přece jen rozhodl zápas ve svůj prospěch. V 80. min. se řítil zprava Kubala na Otáhala, jenž vyběhl až mimo vápno, třinecký náhradník ho obešel a poslal balon do odkryté brány: 1:1.

V nastaveném čase pak přišlo další zaváhání a chyba na levé straně domácího mužstva, na hranici šestnáctky napřáhl defenzivní záložník Samiec a trefil přesně ke vzdálenější tyči: 1:2. Ve zbývajícím čase mohl ještě vyrovnat domácí náhradník L. Veselý, jeho hlavičku ale Adamuška kryl. Třinec si tak opět přivezl z hlavního města tři body, byť žádný jiný zápas než na Julisce a nyní i na Strahově zatím nevyhrál.

K dalšímu utkání 9. kola F:NL nastoupí Slavoj Vyšehrad v sobotu 21. září v 17 hodin v Hradci Králové.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Těžko se mi takový zápas hodnotí, když jsme ho měli do poločasu ve své moci, vedli 1:0 díky krásnému gólu po signálu, ale pak jsme promarnili velkou příležitost přidat druhý gól. Pokud by se tak stalo, měl by to už Třinec daleko složitější. V poločase jsme hráče upozorňovali, že soupeř bude hrát úplně jinak, což se také stalo. Po změně stran dominoval, ale také i díky tomu, že my jsme ztráceli skoro každý balon, mezihra byla velmi špatná, a tím nám ubývaly síly. Pustili jsme Třinec do hry i do šancí, což nakonec vyústilo k obratu skóre. Samozřejmě dostat rozhodující branku v závěru utkání, navíc po velkém kiksu, je strašné. Porážka je bolestná, ale nezbývá, než ji přijmout s tím, že Třinec hrál ve druhé půli opravdu velmi dobře.“

Trenér Třince Svatopluk Habanec: „Utkání velmi rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli bez soubojů i přesných přihrávek, na vše jsme potřebovali tři doteky a několik hráčů současně bylo zralých na střídání, a tak jsme už během první půle provedli změny v rozestavení. Inkasovali jsme gól po rohovém kopu a nacvičené situaci Vyšehradu, kdy střela proletěla po zemi vápnem až do naší brány. Na druhou stranu jsme měli i štěstí, kdy domácí hráč Vejvar neproměnil samostatný nájezd. Od začátku druhé půle jsme měli územní převahu i šance, ale i spoustu dalších nedotažených akcí. Několikrát i proto, že jsme se dostali do ofsajdové pasti. Nakonec jsme zápas zvládli trochu se štěstím, když vítězný gól jsme dali až v nastaveném čase, ale za ten druhý poločas jsme si výhru asi zasloužili. Vyšly nám změny, které jsme provedli během zápasu, a to včetně střídání, zejména příchod Kubaly.“

Slavoj Vyšehrad – Fotbal Třinec 1:2 (1:0)

8. kolo F:NL, hráno v sobotu 14. září 2019 na Strahově. Branky: 27. Nitrianský – 81. Kubala, 90. (+2) Samiec. Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:8. Soupeřem zblokované střely: 1:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:6. Rozhodčí: Hocek – Poživil, Leška. ŽK: Vejvar, Rothe – Omasta, Valenta. Diváků: 427.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Drozda, Jablonský – Rothe, Kozel (70. Žežulka) – Vejvar, Pouček, Laňka (66. Drobílek) – Mashike (90. L. Veselý). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Pardubský, Mareš a Verner. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Třinec: Adamuška – Omasta, Gáč, Bedecs, Kušnír – Samiec – Hlúpik, Valenta (79. Kubala), Machalík (84. Tijani), Arroyo (46. Janoščín) – Akulinin. Trenéři Svatopluk Habanec a Tomáš Jakus.

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu