FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 15: čtyři vstřelené góly v Plzni na bodový zisk bohužel nestačily

27. 09. 2021

U 15/U 14 – Celkem 29 zápasů, počínaje srpnem roku 2019, odehrál až dosud v nejvyšší soutěži starších žáků tým Slavoje Vyšehrad U 15. Vstřelit v některém z nich soupeři tři branky se svěřencům Daniela Růžičky a Daniela Jona dosud nepodařilo, natož pak čtyři – až nyní… Nicméně na body to nestačilo, v sobotu 25. září prohráli v západočeské metropoli 4:8.

A jaký byl vývoj skóre z pohledu našeho družstva? 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:6, 4:6, 4:8. Dva góly Vyšehradu dal hrotový útočník Jakub Špaček, po jednom pak David Sommer a Martin Azilinon.

„Atmosféra v týmu byla před utkáním opět skvělá, nicméně nepodařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme po vlastních chybách obdrželi rychle dvě branky, a museli tak od začátku dohánět manko ve skóre,“ řekl trenér naší U 15 Dan Růžička.

Domácí vedli už v 8. min. 2:0, nicméně hráči Vyšehradu si vytvořili několik jasných brankových příležitostí. Jen jednu z nich se jim podařilo během první půle zužitkovat: po čtvrthodině hry a samostatném úniku Azillinona, který pak finální přihrávkou našel Špačka a ten do odkryté brány snížil na 2:1.

Krátce po zahájení druhé půle přišla individuální chyba a domácí z penalty zvýšili na 3:1. Mladými šemíky to ale neotřáslo a hned po rozehrání ze středového kruhu Holubovský poslal přízemní centr do vápna, kde Sommer z místa penalty z voleje vystřelil, brankář vyrazil a znovu Sommer dorazil na 3:2. O pět minut později se uvolnil Špaček, udělal kličku i brankáři a svým druhým gólem vyrovnal na 3:3!

Tento stav ale trval bohužel jen čtyři minuty. Naši hráči nedotáhli dvě slibné akce a domácí pak trestali: během patnácti minut nastříleli tři góly, a odskočili tak ve skóre z 3:3 na 6:3. „Soupeř nás po několika chybách dokonale vytrestal,“ litoval této černé čtvrthodinky trenér Růžička.

Pět minut před koncem utkání, po přihrávce od Vu Vieta, poslal míč do do prázdné branky domácích Azilinon, a snížil tak na 6:4.

„Za tohoto stavu jsme ještě zkusili přeskupit řady a hrát vabank. Do otevřené obrany jsme pak dostali další dva góly na 7:4 a 8:4. Kluci se snaží, věří si, ale stále nás sráží množství chyb, z nichž nakonec inkasujeme. Bohužel, v tomto utkání jsme soupeři pomohli nechtěně k sedmi brankám! Chybí nám také lepší dotažení našich šancí a klid při samotném zakončení. V tomto utkání nás dohnala i netrpělivost hrát svým stylem, kdy jsme nebyli schopni opakovaně kontrolovat hru a připravit si kombinace k překonání soupeřovi obrany. Je to ale jen nevyhraností a nezkušeností, kluci se v tomto směru stále lepší a i ty zkušenosti přibývají. Jsme s trenéry hrdí na vzestupné výkony celého týmu, zlepšení celkové organizace hry a snahy jít si pro vítězství,“ dodal Dan Růžička.

Již v úterý 28. září čeká naše starší žáky derby na Meteoru (areál ve Štěpničné ul. v Ďáblicích): zápas patnáctiletých začne v 10 hodin a čtrnáctiletých začne ve 12 hodin. V sobotu 2. října pak přijde na řadu domácí dvojzápas se Spartou na hřišti v Krči: opět od 10 a 12 hodin.

U 15: Viktoria Plzeň – Slavoj Vyšehrad 8:4 (2:1)

7. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v sobotu 25. září 2021 v Plzni. Branky: 2., 56. a 71. Novák, 8. Porazil, 46. Oliverius z pen., 65. Linhart, 77. Hubáček, 80. Rožánek – 16. a 52. Špaček, 47. Sommer, 75. Azilinon. Rozhodčí: Kastl – Pastyřík, Papierník. Bez karet. Diváků: 30.

Plzeň U 15: Hacaperka – Šot, Rožánek, Porazil, Oliverius, Nováček, Škorpil, Lexa (41. Kricner), Linhart, Hubáček, Novák. Trenéři Jan Kovář, Libor Čihák a Daniel Sys.

Vyšehrad U 15: Škubal – L. Šíma (76. Tegelbeckers), Dovrtěl, Guminski, Holubovský – Luu Truong, Prachař (58. D'Ambrosio) – Vu Viet Hung (79. Nguyen Tien Hung), Sommer, Azillinon – Špaček. Na lavičce byl ještě připraven brankář Tozbey. Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.

U 14: Viktoria Plzeň – Slavoj Vyšehrad 12:2 (8:1)

7. kolo České ligy starších žáků U 14, hráno v sobotu 25. září 2021 v Plzni. Branky: 3., 14., 16., 19., 22., 32. a 37. Vukovič, 52. a 80. Zýka, 12. Volf, 55. Flachs, 75. Zapoměl – 11. Dostál, 58. Nguyen Duc Tiep. Rozhodčí: Kastl – Pastyřík, Papierník. Bez karet. Diváků: 20.

Plzeň U 14: Vilímek (41. Kotlařík) – Bednář (41. Flachs), Mikula, Karnold (41. Vlček), Folk (41. Zýka), Holub (41. Houser), Volf, Mašek (41. Rada), Vukovič (41. Petrák), Zapoměl, Beneš. Trenéři Tomáš Had a Filip Linhart.

Vyšehrad U 14: Tozbey (41. Škubal) – D'Ambrosio (62. Luu Truong Giang), Nguyen Duc Tiep (62. Trnovcová), M. Štěpánek, Grýgera, Dostál, Mikoláš, Strach, Phung Duc Kien (24. M. Frank), Lopes (24. Vu Viet Hung), Wollner (41. Timurbek). Trenéři Ondřej Horák a Papa Daouda Gueye.