FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

U 16: možnost posunu na 3. místo tabulky zmařila nečekaná prohra

26. 09. 2021

U 17 „B“ – Rezerva našeho mladšího dorostu neboli „šestnáctka“ byla v první polovině podzimní části sezony bodově nejproduktivnějším týmem celého Slavoje Vyšehrad s úspěšností 76 procent. Z osmi kol totiž vytěžila 16 bodů a do devátého dějství šla do z pozice zřetelného favorita. Žel nevyšlo to: s tabulkově mnohem hůř postavenou „sedmnáctkou“Vysokého Mýta utrpěli svěřenci trenérů Jaroslava Klímy mladšího a Alana Kheila nečekanou, a o to víc nepříjemnou porážku rozdílem tří branek 1:4.

Nečekanou samozřejmě i proto, že se tak stalo doma na Vyšehradě. Na vlastním hřišti přitom naše U 16 podlehla předtím jen svým vrstevníkům z Bohemians, suverénům a horkým favoritům této soutěže. Klopýtnutí s Vysokým Mýtem je však mimo prognózy a vlastní představy, bohužel. Výsledek však výrazně ovlivnilo vyloučení Danga na samém konci první půle, a tak šestnáctiletí šemíci (nebo spíš patnáctiletí) hráli celou druhou půli v deseti.

Možnost posunu na třetí místo tabulky se (alespoň prozatím) rozplynula; je to stále pátá příčka, avšak s týmž počtem 16 bodů jako čtvrtá Třebeš, šestý Braník i sedmá Vlašim.

V prvním poločase šli mladí hráči Vyšehradu třikrát sami na brankáře (ze stran, ne úplně kolmo), gól nedali. Zato Východočeši hned ze své první trefy na bránu v polovině první půle šli do vedení: ve 22. min. po trestném kopu Martinec hlavou 0:1. A přesně po půlhodině hry zvýšil Suchomel: 0:2.

Ve 44. min. po dlouhém centru Řezáče snížil Tesař: 1:2! Jeho střela se odrazila od břevna za brankovou čáru. To ale bohužel nebylo v první půli ještě vše, protože vzápětí, tedy ještě před pauzou, Dang zezadu fauloval unikajícího protihráče a v souladu s pravidly viděl hned červenou kartu.

Přestože hrál domácí tým po návratu ze šaten v deseti, i tak si dokázal vytvořit územní převahu. Jenomže góly dával přesilovku hrající soupeř, v 76. min. Kuta a v 85. min. Šeda zvýraznili skóre až na 1:4. Mezi těmito dvěma brankami skóroval také střídající domácí hráč Vu Hung Khanh, jeho gól (velmi pravděpodobně regulérní) ale rozhodčí neuznal.

Již v úterý 28. září se naše U 16 představí v Kolíně (nyní 12. v tabulce) a o čtyři později v sobotu 2. října ve Vlašimi (7. v tabulce). Obě tato utkání mají výkop čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – SK Vysoké Mýto 1:4 (1:2)

7. kolo České divize mladšího dorostu, hráno v sobotu 25. září 2021 na Vyšehradě. Branky: 44. Tesař – 22. Martinec, 30. Suchomel, 76. Kuta, 85. Šeda. Rozhodčí: Ježek – Lukáš, Janků. Bez ŽK. ČK: 45. Dang (Vyšehrad B). Diváků: 30.

Vyšehrad U 16: Nejedlý – Kheil, Pospíšil (46. Pytlíček), Dang, Krajíček (31. Vitouš) – Řezáč, Dom. Souček, Nosek (31. Tesař) – Bocchetti – Heřmánek (56. Ahizan), Dinov. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Alan Kheil.

Vysoké Mýto U 17: Bis – Meduna, Kužma, Hošek, Diaz, Martinec, Suchomel (64. Dušek), Kuta, Šeda (82. Padevět), Hunal (64. Bureš), Mošner (64. Bezdíček). Trenéři Lukáš Hrdina a Ivan Suchomel.