FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

U 16 – Un. Vršovice: milosrdných 7:0 s hattrickem Špačka ve druhé půli

26. 03. 2023

U 17 „B“ – Mladší dorostenci Unionu Vršovice inkasovali v listopadu, tedy v závěru podzimní části, na Admiře jedenáct a na Motorletu deset branek. Ve svém prvním jarním vystoupení v sobotu 25. března na Vyšehradě to mohlo být docela dobře i víc, to by ale musela „šestnáctka“ Slavoje Vyšehrad prokázat větší soustředění či naopak méně laxnosti v koncovce. Zápas Vyšehrad B – Vršovice skončil 7:0, což bylo ještě milosrdné skóre. Mohlo, či spíš mělo, být dvojnásobné. Šancí na to měli hoši hrající v oranžových dresech víc než dost.

Do vršovické sítě se ale i tak třikrát trefil Jakub Špaček (na snímku s číslem 21), přičemž hattricku dosáhl ve druhé půli. Dva góly dal Jakob Tegelbeckers, po jednom pak Oliver Stein a Martin Azilinon. Velkou příležitost dosáhnout hattricku měl vedle Špačka i Tegelbeckers, jenomže za stavu 6:0 neproměnil penaltu.

Po patnácti odehraných kolech Pražského přeboru mladšího dorostu se Vyšehrad B posunul (před Motorlet B) na druhé místo tabulky, přičemž na vedoucí Admiru B ztrácí čtyři body.

Šestnáctiletí šemíci měli už v prvním poločase snad osm vyložených gólových šancí, proměnili však jen dvě z nich. V 7. min. z přihrávky Azilinona načal skóre Tegelbeckers: 1:0! Až těsně před pauzou ve 45. min. padl druhý gól, kdy přihrával Son Šíma a zakončoval Stein: 2:0! Oliver Stein je novým hráčem v kádru, posilou z TJ Kyje Praha 14.

Po změně stran si oranžoví vytvářeli další příležitosti a proměňovali jen některé z nich. V 55. min. přihrával Uhryn a síť rozvlnil svým druhým gólem Tegelbeckers: 3:0! Tři minuty nato Špaček vypíchl míč dezorientované obraně modrobílých při jejich rozehrávce a poslal míč k tyči: 4:0!

V 70. min. Sommer zprava odcentroval a opět Špaček ostrou ranou napálil balon do sítě: 5:0! Jen minutu nato kapitán Dovrtěl vysunul Azilinona a ten klidnou technickou střelou zvýšil: 6:0!

V 84. min. byl faulován ve vápně hostí Aslanov, míč si postavil na bílý bod natěšený Tegelbeckers, hattrick mu však nebyl dopřán, protože netrefil bránu: penaltu kopnul vedle.

V 90. min. obstaral finální přihrávku opět Dovrtěl a skóre uzavřel a současně zkompletoval svůj hattrick Špaček: 7:0!

Svěřenci trenéra Jana Dovrtěla se v nadcházejícím 17. kole představí v sobotu 1. dubna v 10 hodin na umělce Xaverova Horní Počernice. V prvním vzájemném souboji počátkem září na Vyšehradě sice naše „šestnáctka“ zvítězila snadno 7:2, teď to ale bude asi nesrovnatelně těžší. Xaverov totiž na úvod jara přemohl dva týmy z popředí tabulky: nejprve rozdrtil doma 7:0 Pragu a během uplynulého týdne dokonce šokoval vítězstvím 3:1 na Motorletu. V tabulce jsou nyní svěřenci trenéra Davida Lukeše šestí.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Union Vršovice 7:0 (2:0)

15. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 25. března 2023 na Vyšehradě. Branky: 58., 70. a 90. Špaček, 7. a 55. Tegelbeckers, 45. Stein, 71. Azilinon. Rozhodčí: J. Ševčík – Š. Ševčík, Borč. Bez karet. Diváků: 60.  V 85. min. neproměnil Tegelbeckers (Vyšehrad B) penaltu.

Vyšehrad U 16: Fischer – Mohamed Abubakr, Holubovský, Dovrtěl, Kheil – Aslanov, Uhryn, Son Šíma, Krasikov – Tegelbeckers, Azilinon. Formou hokejového střídání se zapojili do hry i brankář Škubal, Stein, Krpeš, Sommer, Nguyen Tien Hung a Špaček. Trenéři Jan Dovrtěl a Allan Kheil.

Union Vršovice U 17: Carrasco – Horák, Zin, Havlík, Chmelík, Vejvoda, Saroian, Hájek, Adamiec, Cissé, Dohnal. Na střídání Phan. Trenéři Ladislav Forejt a Patrik Tomaides.