FK Motorlet Praha B vs. FC Slavoj Vyšehrad
27. kolo Pražský přebor sobota 18.05.2024 13:15 Butovická 35, Praha 13-Jinonice

U 17 bojovala, svoje vedení 2:0 však nakonec neuhájila: remizovala 2:2

07. 04. 2023

U 17 – Mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad by si už vítězství, první od derby s Viktorií Žižkov ze dne 18. září, určitě zasloužili. Bohužel na něj opět nedosáhli. V pátek 7. dubna  naše „sedmnáctka“ podala v souboji s „šestnáctkou“ Pardubic velmi dobrý výkon. Díky gólům, jež vstřelili „Bobby“ Dat Nguyen Tien a Lukáš Gajzler, vedla nad osmým týmem tabulky ještě deset minut před koncem utkání 2:0. V závěru ale statečně bojujícím sedmnáctiletým šemíkům trochu došly síly, mladí Východočeši vyrovnali na 2:2 a v poslední minutě ještě trefili břevno.

Oproti předchozímu zápasu v Českých Budějovicích došlo na čtyři změny v základní sestavě: namísto kvarteta Shevchenko, Řezáč, Špaček, Dinov se v ní tentokrát objevili Tesař, Dat Nguyen Tien, Gajzler a na hrotu Kireev.

Na podzim prohrála naše U 17 v Pardubicích-Ohrazenicích vysoko 1:7, v odvetě se však hrál úplně jiný a vyrovnaný zápas. Už po deseti minutách hry Gajzler zprava přesně odcentroval a hlavičkující „Bobby“ Dat Nguyen Tien načal skóre: 1:0! O sedm minut později Heřmánek „nabil“ Kireevovi, ale ten přestřelil. Po půlhodině hry si vypracovali svoji první velkou šanci hosté po akci Jůna, ten ale v rozhodující chvíli rovněž přestřelil.

Ve 38. min. kapitán Vyšehradu Krajíček rozehrál z poměrně velké vzdálenosti přímý kop, míč letící na malé vápno pardubickému brankáři Hnátovi záhadně propadl, na což pohotově zareagoval Gajzler a obětavým zákrokem, při němž se uhodil o tyč, dotlačil míč do sítě: 2:0!

Po změně stran červenobílí přepnuli na vyšší rychlostní stupeń. Brzy měl velkou šanci opět Jůn, Čepela jeho střelu reflexivně nohou vykopnul. Chvíli nato mohl skórovat jeho spoluhráč Nekvinda: zblízka minul.

V 64. min. si naběhl z levé strany do střelecké pozice Heřmánek, pokusem z úhlu ale minul bránu hostí.

Do šancí se ale ve druhé půli dostávaly hlavně Pardubice B. Další měli Tareš, jenž minul, a Urban, jehož pokus včas zblokoval Dang. Jenomže tlak hostí s přibývajícím časem opravdu sílil a v 81. min. zůstal na malém vápně neobsazený Jůn, který snížil na 2:1. Dvě minuty nato, po trestném kopu, vypálil Pešek, Čepela jeho střelu vyrazil, ale znovu nikým nepokrytý Jůn z dorážky vyrovnal na 2:2. V poslední minutě utkání si postavil míč na provedení trestného kopu defenzivní záložník hostí Koblížek a střelou z cca 25 metrů trefil břevno domácí brány. Dokonalý obrat tak už pardubická „šestnáctka“ nestihla, body se proto dělily.

Vyšehrad sice zůstává na posledním místě tabulky České ligy U 17, vůči předposlednímu Písku ale snížil manko na tři body.

V neděli 16. dubna čeká naši U 17 derby s Viktorií Žižkov, kterou na podzim porazila doma 3:1, a to díky hattricku Lukáše Gajzlera. Hraje se v Satalicích s výkopem ve 14.45 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad – FK Pardubice B 2:2 (2:0)

25. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v pátek 7. dubna 2023 na Vyšehradě. Branky: 10. Dat Nguyen Tien, 38. Gajzler – 81. a 83. Jůn. Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:8. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Chládek – Gunitš, Tomek. ŽK: Kireev, Čepela – Fejt, Koblížek, Nekvinda. Diváků: 35.

Vyšehrad U 17: Čepela – Tesař (69. Mohammed), Krajíček, Dang Le Truong Khanh, Holubovský – Kheil, Dovrtěl – Gajzler (76. Krasikov), Dat Nguyen Tien, Heřmánek – Kireev (61. Uhryn). Ma lavičce byl ještě připraven brankář Krix. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta, Allan Kheil a Jan Dovrtěl.

Pardubice U 16: Hnát – Kosek (61. Kučera), Fejt, Skokan, Tareš – Koblížek – Nedvěd (46. Nekvinda), Rek (46. Pešek), Jůn, Urban – Nesládek. Trenéři Jan Ovčačík, Ondřej Bačo a Jiří Lindr.