FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Královice
26. kolo Pražský přebor neděle 12.05.2024 17:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17 skolila lídra tabulky z Teplic 3:2! Zaslouženě, byla lepším týmem

21. 04. 2024

U 17 – Velká gratulace! Mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad totiž v sobotu 20. dubna podali dosud nejlepší výkon v této sezoně. Díky němu herně i výsledkově přehráli Teplice B, jež nakonec porazili 3:2. Tedy soupeře, jemuž na podzim podlehli na jeho hřišti v Teplicích rozdílem dvou tříd 1:9.

Už v prvním poločase měli sedmnáctiletí šemíci řadu šancí, góly však začaly padat až po změně stran. Do sítě vedoucího týmu České divize U 17 (skupina B) se trefili střídající Daniel Dostál, Václav Holubovský a Marek Vejvoda. Vyšehrad vedl už 3:0, hosté ale ještě stihli udělat z utkání drama a v závěru sahali po vyrovnávací brance.

Po 22 odehraných kolech České divize U 17 (skupina B) se naše „sedmnáctka“ posunula před Karlovy Vary z 10. na 9. místo tabulky.

Oproti předchozímu utkání v České Lípě došlo na šest změn v základní sestavě naší U 17: namísto brankáře Nedvídka, Phung Duc Kiena, Grýgery, Zárybnického, Sommera a Dostála se v ní tentokrát objevili Dřevíkovský, Krpeš, Strach, Nguyen Duc Tiep, D'Ambrosio a Vejvoda.

První polovina prvního poločasu přinesla oboustranně velmi dobrou hru s velkým nasazením, ale bez šancí. Až ve 24. min. si do ní naběhl Vejvoda, leč brankář Rabas včas vyběhl a situaci vyřešil. Vzápětí přišel další náběh Vejvody, střela těsně vedle a pak ještě další pokus téhož hráče – tentokrát zpoza vápna – také těsně vedle.

Deset minut před poločasem Vejvoda přihrával a do jasné šance se vřitil Tegelbeckers, ale i on ztroskotal na Rabasovi. Dvě minuty nato nejlepší jarní střelec Vyšehradu brankáře sice obešel, jeho následná střela z úhlu však byla zblokována. Před poločasem to zkusil také D'Ambrosio, ale Rabas balon kryl.

Aby padl gól, bylo asi potřeba „něco“ trochu změnit. Tím impulzem bylo poločasové střídání a příchod Dostála. Velmi brzy po zahájení druhé půle převzal přihrávku od Krpeše, naběhl si z pravé strany před brankáře hostí a prostřelil jej: 1:0!

Tři minuty nato se Dostál zmocnil balonu po výkopu Dřevíkovského, tentokrát z levé strany hřišti obešel podél brankové čáry tři teplické hráče a jeho zpětná přihrávka našla na hranici velkého čtverce Holubovského, jenž střelou bez přípravy trefil do šibenice: 2:0!

Dostál pálil těsně vedle, zatímco Sommer v šanci trefil brankáře. V 77. min. ale po přihrávce od Phung Duc Kiena přece jen skóroval Vejvoda: 3:0!

Hned nato ale snížil Četverik na 3:1 a v 88. min. Eiselt z přímého kopu na 3:2. Z dalšího přímého kopu pak ještě trefil tyč, ale vyrovnat se už žlutomodrým nepovedlo, kromě toho jim byl po faulu vyloučen v nastaveném čase Boichenko.

Za zmínku stojí naprosto profesionální chování realizačního týmu hostí během zápasu i po něm – přestože jejich tým nečekaně prohrál, odpustili si jakékoliv invektivy vůči domácí lavičce. A dokonce i vyloučený hráč Boichenko při svém odchodu také, disciplinovaně odešel bez sebemenšího komentáře.

V sobotu 27. dubna se  naše U 17 střetne v obci Dobrovíz s „šestnáctkou“ Motorletu, čtvrtým týmem tabulky. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – FK Teplice B 3:2 (0:0)

23. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 20. dubna 2024 na Vyšehradě. Branky: 48. Dostál, 51. Holubovský, 77. Vejvoda – 78. Četverik, 88. Eiselt. Střely na branku: 9:9. Střely mimo: 12:5. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: O´Keefe – Hrivík, Baier. ŽK: Krpeš, M. Štěpánek, Vejvoda, Holubovský, Nguyen Tien Hung – Eiselt. ČK: 90. (+3) Boichenko (Teplice B). Diváků: 30.

Vyšehrad U 17: Dřevíkovský – Nguyen Tien Hung, M. Štěpánek, M. Frank (46. Steinbauer), Krpeš (66. Phung Duc Kien) – Holubovský – Strach (62. Sommer), Nguyen Duc Tiep (74. Tůma), D'Ambrosio (46. Dostál), Tegelbeckers – Vejvoda. Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Erik Šlechta, Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye.

Teplice U 16: Rabas – Šimánek, Cieplik (66. Šťovíček), Vegricht – Eiselt – Bílek, Opatrný, Kulas, Rezek (46. Stoklas) – Wáwra (57. Četverik), Skála (66. Boichenko). Trenéři David Haviar a Michal Junek.