FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 19 prohrála 0:2 s karlovarskou Slavií a klesla na 7. místo tabulky

29. 10. 2023

U 19 – Nesmírně silným soupeřem, který prokazoval svoji kvalitu hlavně v prvním poločase, se ukázal být v sobotu 28, října starší dorost Slavie Karlovy Vary. Tým pod vedením trenéra Lukáše Přerosta, bývalého kouče Teplic v I. lize mužů, porazil na Vyšehradě naši „devatenáctku“ 2:0 a posunul se na třetí místo tabulky skupiny B České divize U 19. Naopak devatenáctiletí šemíci, kteří už v šestém podzimním utkání nedokázali skórovat, klesli z páté na sedmou příčku.

Oproti předchozímu zápasu v Litvínově došlo ke dvěma změnám v základní sestavě: namísto Čepely se postavil do brány Fischer, zatímco v obraně A. Franka nahradil kapitán U 17 Holubovský.

Po deseti minutách hry mohl jít Vyšehrad do vedení: po trestném kopu od Macka centroval zprava Špaček, odražený míč a Šavel jen těsně přestřelil. Chvíli nato měli přímý kop hosté a falšovanou ostrou ránu Pavliuka jen s námahou zneškodnil Fischer.

Ve 20. min. po standardce tečoval míč Šavel, proletěl těsně kolem tyče do zámezí. Na druhé straně se vyznamenal Fischer, kdy po rohu chytil Shulikovu střelu zblízka.

Přesně po půlhodině hry už ale kapituloval, prostřelil ho neobsazený Podivín: 0:1. Hned po rozehrání se ze Špačkova centru pokusil vyrovnat Kazda, jeho hlavičku u vzdálenější tyče ale brankář Novotný kryl. Šest minut před poločasem rozhodčí odpískal Průšovi faul v rohu velkého čtverce, nicméně Podivín penaltu neproměnil: napálil spojnici tyče a břevna!

Čtyři minuty po návratu ze šaten mohl zvýšit Szalay, z vyložené šance hlavičkoval vedle Fischerovy brány. Hned nato mohl naopak vyrovnat Špaček, střelou zpoza vápna jen těsně minul. Po hodině hry přišla krásná akce domácího týmu, kdy míč putoval od Kazdy přes Špačka k Mackovi, ten ale z místa penaltového bodu vysoko přestřelil. To byla velká příležitost srovnat skóre. Prakticky z protiútoku se probil před bránu Vyšehradu karlovarský Kožíšek, ale Fischer stihl střelu vykopnout. A podobně si vedl i 74. min., kdy vychytal ve vyložené šanci Lešťána. Mezitím – v polovině druhého poločasu – avizoval Špaček po souboji s protihráčem, že byl faulován ve vápně, hrálo se však dál.

Ještě v 81. min. si Špaček vytvořil příležitost vyrovnat, probil se sdo vápna, trefil však přesně místo, kde stál gólman Novotný. To už bylo ze strany domácího týmu vše. V 87. přišel jediný rohový kop hostí ve druhé půli (zato před pauzou jich měli jedenáct!) a Šuba hlavou zvýšil na 0:2.

Naše U 19 bude hrát nyní opět doma: v sobotu 4. listopadu v 10.15 hod. s béčkem Ústí nad Labem (třinácté v tabulce). V podzimní derniéře se představí v sobotu 11. listopadu ve 12 hodin na Meteoru (jedenáctý v tabulce).

U 19: Slavoj Vyšehrad – Slavia Karlovy Vary 0:2 (0:1)

13. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 28. října 2023 na Vyšehradě. Branky: 31. Podivín, 87. Šuba. Střely na branku: 3:12. Střely mimo: 10:11. Soupeřem zblokované střely: 1:7. Rohy: 5:12. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Maiello – Matějka, Bednář. ŽK: Vošmík, Antonov (oba K. Vary). Diváků: 30. Ve 39. min. neproměnil Podivín (K. Vary) penaltu.

Vyšehrad U 19: Fischer – Průša, Holubovský, Gumiňski, Kazda – Kefurt, Macek – Šavel (73. Dobiaš), Schrank (46. Uhryn), Azilinon (84. Belcou) – Špaček. Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Daniel Růžička a Zdeněk Jaroš.

K. Vary U 19: Novotný – Vošmík, Antonov, Pavliuk, Kožíšek – Polyvianyi, Dubovenko – Lešťán (90. Mandous), Szalay (70. Šuba), Shulika (84. Štípek) – Podivín. Trenéři Lukáš Přerost, Karel Dvořák a Jiří Pužman.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Mládež (sezona 2023/24)