FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

U 16 vedla v poločase 2:0, zápas na Dukle Jižní Město ale prohrála 2:3

22. 10. 2023

U 17 „B“ – Slzy v očích se leskly po náročném souboji na umělce Dukle Jižní Město hráčům „šestnáctky“ Slavoje Vyšehrad. V utkání, které se hrálo ráno v sobotu 21. října, vedli v poločase 2:0 zásluhou branek, jejichž autory byli Nguyen Duc Tiep a Yanis Belcou. Po změně stran čelili nejen soupeři, ale i pocitu křivdy a znechucení z řady kontroverzních verdiktů trojice rozhodčích, a to včetně nesmyslně dlouhého pětiminutového nastavení. Ve chvíli, kdy končilo, respektive mělo končit, tedy v 95. minutě, dala také Dukla Jižní Město rozhodující gól na 3:2.

Po devíti kolech Pražského přeboru U 17 zůstala rezerva našeho mladšího dorostu na posledním 14. místě tabulky, navzdory tomu však hoši zaslouží, za mimořádně bojovné výkony v posledních dvou zápasech s Admirou B a na Opatově, jednoznačně pochvalu. Budou-li se takhle rvát o body i ve zbývajících podzimních utkáních, výsledky se brzy dostaví.

Brzy po zahájení zápasu si naběhl do nadějného brejku Zárybnický, sólový únik na domácího brankáře se však nekonal. Zastavil jej odmávaný ofsajd, přestože dostal přihrávku z vlastní poloviny hřiště. Dukla ale převzala iniciativu, měla převahu, šance a Dřevíkovského jednou zachránilo břevno.

Na druhé straně v 19. min. po přímém kopu Wollnera hlavičkoval Belcou jen těsně vedle domácí brány. Tři minuty nato však obstaral finální přihrávku a Nguyen Duc Tiep otevřel skóre: 0:1! Za další tři minuty měl vyloženou šanci Koza, trefil ale jen brankáře Dukly Burbaka. V úplném závěru prvního poločasu se dostal k odraženému míči Belcou a nadvakrát překonal gólmana Dukly: 0:2! Podle domácích z ofsajdu, ale gól platil.

Hned na začátku druhé půle brankář Nedvídek, který tentokrát nastoupil v poli, běžel sám na Burbaka, šance zvýšit na 0:3 mu však byla upřena – zastavil jej zdvižený praporek, signalizující neexistující ofsajd. Naopak domácí z jasného ofsajdu snížili v 57. min. na 1:2, autorem gólu byl Obergruber.

Hned nato se pokusil tým Vyšehradu B prosadit díky přímému kopu: po jeho rozehráni vyskočil před bránou v souboji o míč Steinbauer, byl faulován brankářem domácích a ozval se hvizd sudího. Penalta se ale nekopala – naopak, odpískán byl údajný faul stopera Vyšehradu B, který také viděl žlutou kartu a protože byla už druhá, viděl i červenou a musel nedobrovolně ze hřiště. Takže místo penalty šel tým hrající v růžových dresech do deseti…

Navzdory bizarnímu oslabení se tým hostí mohl ujmout vedení 1:3, ale Keren svoji velkou šanci neproměniul, trefil jen brankáře. Naopak v 70. min. Obergruber lobem z pravé strany hřiště vyrovnal na 2:2. Tento stav vydržel až do páté minuty nastaveného času, kdy Obergruber završil svůj hattrick a rozhodl tento obskurní zápas: 3:2. Hned nato se ozval závěrečný hvizd.

Již ve středu 25. října, v předehrávaném utkání 9. kola, naše U 16 přivítá doma na Vyšehradě mladší dorostence ČAFC, předposlední v tabulce. Výkop utkání je v 16 hodin.

U 17: Dukla Jižní Město – Slavoj Vyšehrad B 3:2 (0:2)

8. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 21. října 2023 na Opatově. Branky: 57., 70. a 90. (+5) Obergruber – 22. Nguyen Duc Tiep, 45. Belcou. Rozhodčí: Lukáš – D. Beringer, A. Beringer. ŽK: Prüher, Krejčí, Zelenka – Steinbauer, Nguyen Tien Hung, Nguyen Duc Tiep. ČK: 58. Steinbauer (Vyšehrad B). Diváků: 15.

Dukla Jižní Město U 17: Burbak – Gregor, Kavan, Veselý, Forejt, Malina, Wünsch, Kuboš, Oth, Blumenthal, Obergruber. Na střídání Prüher, Bílý, Krejčí, Zelenka, Šalát a Krásný. Trenéři Daniel Obergruber a Jan Volf.

Vyšehrad U 16: Dřevíkovský – Wollner, Steinbauer, M. Frank, Nguyen Tien Hung – M. Štěpánek – Zárybnický, Nguyen Duc Tiep, Tegelbeckers, Keren – Belcou. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Timurbek, Koza a Nedvídek. Trenér Jaroslav Klíma mladší.