TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání středa 31.07.2024 18:30 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Ani hattrick Šrejbera na tři body nestačil: juniorka remizovala 3:3

10. 09. 2023

„B“-muži – Prokletí opakujících se zápasů, v nichž týmy Vyšehradu přicházejí o body vinou branky inkasované těsně před konečným hvizdem, nebere konce. Platí to pro áčko i béčko mužů: juniorka v neděli 10. září v Braníku prakticky po celý zápas vedla, a to díky třem gólům Otto Šrejbera. Domácí B-mužstvo nakonec vyrovnalo na 3:3 ve čtvrté minutě nastaveného času… Po šesti odehraných kolech pražské I. B třídy tak rezerva šemíků figuruje s deseti body na 7. místě tabulky.

Při troše větší důslednosti, pozornosti a nejspíš i zkušenosti mohlo a mělo být jen z posledních dvou zápasů (doma s Bílou Horou a v Braníku) o pět bodů víc, ale není a zase se po utkání mohl radovat ze šťastně nabytých bodů soupeř.

Oproti předchozímu zápasu s Bílou Horou došlo na pět změn v základní sestavě: brankáře Ženatého, Borského, Babku, Kankaru a Součka v ní nahradili Čepela, Vodička, Klinka, Dimitrov a Romanishak. Již ve 3. min. z přihrávky D. Holana otevřel skóre Šrejber: 0:1! Ve 14. min. po akci Přecha a D. Holana trefil střelou z pravé strany na vzdálenější tyč opět Šrejber: 0:2! Dvě střely, dva góly. Navíc o deset minut později poslal míč do branické sítě i Dimitrov, byl mu ale odmáván ofsajd.

Domácí v úvodní půlhodině neměli takřka nic nebezpečného. Jenomže ve 32. min. přišla vynikající střela ze střední vzdálenosti, Čepela ji vyrazil, z dorážky z hranice velkého čtverce ale trefil Lebeda tvrdou a velmi přesnou střelou k tyči a snížil na 1:2.

Deset minut před poločasem zprava odcentroval Šrejber a Dimitrov zakončoval u vzdálenější tyče poměrně zblízka, brankáře Palečka však nepřekonal.

Po návratu ze šaten zase uplynuly jen tři minuty, Klinka přiťukl nakrátko Šrejberovi a ten střelou po zemi z rohu velkého čtverce přesně na vzdálenější tyč završil svůj hattrick: 1:3!

Vedení dvoubrankovým rozdílem vydrželo bohužel jen šest minut. Poté hosté přišel poměrně přísný trestný kop domácích, který rozehrál zleva Lebeda a Macho z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do sítě: 2:3. Domácí se pochopitelně nutili do nátlakové hry, další šance však měl také Vyšehrad B. V 77. min. po rohovém kopu D. Holan z nadějné pozice přestřelil. Do ještě nadějnější, přímo vyložené šance, se dostal po Klinkově přihrávce Šrejber, střelou bez přípravy ale bohužel minul bránu. Nevyšel mu ani lob z obrovské vzdálenosti, kdy se pokusil překvapit brankáře Braníku B.

Po třech odehraných minutách nastaveného času už tým hostí očekával závěrečný hvizd, hrálo se ale dál a domácí šťastným gólem Řemenáře, při němž mělo špatné svědomí hned několik bránících hráčů Vyšehradu B, vyrovnal na 3:3.

Patologická vyvrcholení zápasů tak bohužel nekončí: třikrát už takhle přišlo v této sezoně celkem o sedm bodů A- mužstvo Vyšehradu (s nimiž by vedlo tabulku přeboru o dva body) a nyní v posledních dvou zápasech o pět bodů B- mužstvo (s nimiž by bylo v tabulce I. B třídy na druhé příčce). Nemluvě o zranění Součka, pro juniorku nesmírně platného ofenzivního hráče, jehož poslal před týdnem na marodku svým nevybíravým zákrokem v závěru utkání záložník Bílé Hory Vondráček.

V nadcházejícím sedmém kole I. B třídy Vyšehrad B přivítá doma v neděli 17, září Duklu Praha C. Výkop utkání je v 16.30 hod. Za třetí tým Dukly hrají mj. bývalý hrající trenér Vyšehradu B Vladimír Pokorný a také Adam Gruntorád, který ještě letos na jaře nastupoval za naši U 19 v České lize staršího dorostu.

ABC Braník B – Slavoj Vyšehrad B 3:3 (1:2)

6. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 10. září 2023 v Braníku. Branky: 33. Lebeda, 54. Macho, 90. (+4) Řemenář – 4., 15. a 48. Šrejber. Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 5:5. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:6. Rozhodčí: Gotthard – Tereba, Šaróka. ŽK: Altera, Macho – Šrejber. Diváků: 50.

Braník B: Paleček – Mucks, Řemenář, J. Vodička (27. Srba), Benca (85. Kozák) – Tomeček, Macho, F. Hejduk (46. Richter), Seidler (70. O. Hejduk) – Lebeda, Altera. Trenéři Adrian Ševčík a Ondřej Matějka.

Vyšehrad B: Čepela – Škop. M. Vodička, Blín – Přech, Klinka (90. Nechepurenko) – D. Holan (90. Ženatý), Dimitrov (63. Šavel), Romanishak – Schrank (57. Borský), Šrejber. Trenér Jaroslav Klíma.