Benešovské prokletí U 19 bohužel pokračuje: nečekaná porážka 0:1

05. 09. 2021

U 19 – Kdy jindy by měli starší dorostenci Slavoje Vyšehrad vyhrát konečně v Benešově než tentokrát – proti soupeři, který se po pěti kolech České ligy U 19 krčil bez bodového zisku na dně tabulky. Bohužel, ani na šestý pokus (od roku 2015) se to nepodařilo. Přestože naše „devatenáctka“ nastoupila v neděli 5. září v takřka nejsilnější možné sestavě a prakticky po celý zápas měla výraznou územní převahu, zahazovala jednu vyloženou šanci za druhou a odvezla si nečekanou porážku 0:1. Tohle je hodně nepříjemná a bolestivá facka, -již bude potřeba zahladit proti některému ze silnějších protivníků ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži. Po šesti odehraných kolech naše U 19 klesla z 8. na 9. místo tabulky.

Koncem, července naše U 19 v přípravném utkání zvítězila na témže stadionu a proti témuž celku Benešova jasně 7:2. To ale byl přípravný zápas, zatímco tentokrát – po šesti týdnech – se v mistrovském duelu vyvíjelo vše jinak a bohužel hodně nepříznivě. Od úvodního hvizdu měl sice Vyšehrad hru ve své moci a zřetelnou územní převahu, co to ale bylo platné, když jen do poločasu zahodili mladí šemíci pět až šest vyložených šancí. Vojtovu střelu vyrazil brankář Pazourek, který si poradil i se samostatným únikem Peterky a dvěma střelami Gerži. Velkou příležitost měl i hlavičkující Zdobnický, ani on nedal. Domácí se dostali za poločas k jednomu nebezpečnému brejku, který zneškodnil Borka.

Po změně stran měl čistou šanci Vojta, přestřelil. Do vyložených příležitostí se dostali i Peterka, Nedavaška a střídající Vodička, bohužel nikdo z nich vůči výbornému brankáři Pazourkovi neuspěl.

Deset minut před koncem utkání se domácí alespoň na chvíli vymanili ze sevření, vybojovali rohový kop a po něm Drábek dopravil míč za Borkova záda: 1:0. Poslední minuty už na tomto nečekaném a vrcholně nepříjemném výsledku nic nezměnily, naše U 19 v Benešově doslova zahodila tři body.

V neděli 12. září od 10 hodin naše U 19 přivítá doma na Vyšehradě tým Sokolova, který je na 13. místě tabulky.

Trenér U 19 Dominik Gerža: „Pro nás velká ztráta a velké zklamání. Bohužel… Přijeli jsme do Benešova s jasným úmyslem zde vyhrát, jenomže jsme pak předvedli doslova festival neproměněných šancí, totálně jsme selhali v koncovce. Pak jsme po delší době pustili domácí tým na naší polovinu hřiště a po rohu inkasovali ušmudlaný gól, který rozhodl celé utkání. Musíme se zamyslet, jak dál, abychom taková utkání neztráceli.“

U 19: SK Benešov – Slavoj Vyšehrad 1:0 (0:0)

4. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 5. září 2021 v Benešově. Branka: 80. Drábek. Rozhodčí: Novotný – Kramný, Chmelař. ŽK: Čaloun, Drábek, Bukovaz – Linha. Diváků: 50.

Benešov U 19: Pazourek – Sládek, Dolanský, Stejskal, Bukovaz (83. Mrha), Jukl (46. Bílek), Kučera, Vrkoslav (65. Drábek), Čaloun, Brabenec, Kačenga. Trenéři Jan Kozel a Filip Houštecký.

Vyšehrad U 19: Borka – Nedavaška, Stýblo (66. Vodička), Linha, Procházka – Vu Chung Hieu (46. Slapnička), Zdobnický (55. Šrejber), H. Gerža, Štěpánek (46. Monyč) – Peterka (73. Burkuš), Vojta. Na lavičce byl ještě připraven brankář Lorenz. Trenér Dominik Gerža.