FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Body se doslova nabízely, přesto... prohra v Ústí 0:1 gólem v 93. minutě

14. 04. 2021

„A“-muži – Při vší úctě k fotbalistům Ústí nad Labem, kteří šli ve středu 14. dubna do utkání s Vyšehradem v roli jasného favorita, tohle utkání nejen mohlo, ale jednoznačně mělo skončit úplně jinak. Severočeši rozhodně neměli svůj den, šemíci toho ale trestuhodně nevyužili. Už v poločase mohl být docela dobře na ukazateli skóre stav 0:3, to by ale museli hráči v červených dresech prokázat trochu víc přesnosti i důrazu při zakončení. Možností přinutit nejlepšího brankáře soutěže Tvrdoně, aby lovil míče ze své sítě, bylo poměrně dost. Domácí Arma se v utkání 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY až neuvěřitelně trápila, nic jí nevycházelo. Dlužno však říct, že i díky nebojácnému výkonu hostujícího mužstva, které odehrálo v Ústí nad Labem více než vyrovnanou partii. Přesto nakonec v tomto utkání dosáhli Ústečtí na tři body. Lépeřečeno, doslova jim spadly z nebe: jediný gól zápasu dal až ve třetí minutě nastaveného času Bílek (na snímku) z trestného kopu.

Po sobotním zápase s Hradcem Králové se marodka Slavoje rozrostla o další dva hráče, navíc ty nejzkušenější: obránce Šanderu a záložníka Černého. V základní jedenáctce je nahradili Procházka se Zaradnym, zatímco kapitánskou pásku si poprvé navlékl Suchan.

V úvodní čtvrthodině hry ohrozil bránu soupeře jen domácí forvard Kušej, jehož střelu z trestného kopu vyrazil gólman Ordelt na roh. Ve 27. min. měl hostující tým dva rohy za sebou: po druhém z nich a několika odražených míčích Hezoučký střelou z voleje pálil těsně nad. Minutu nato to zkusil zpoza vápna Suchan, střele však chyběla razance.

Hráči Slavoje měli v prvním poločase spousty centrů do vápna, ty ale většinou nenacházely své adresáty. Až ve 34. min. prošel po levé straně Hezoučký, centrem našel Králíčka, který se proti bránícímu protihráči neprosadil. Šance to ale byla, situace se odehrála v těsné blízkosti domácí brány.

Dvě minuty nato, po faulu na Suchana, rozehrál trestný kop z pravé strany Kříž, k centru do vápna se dostal hlavičkující Zaradny, trefil však balon temenem hlavy, a tak se stal snadnou kořistí gólmana Tvrdoně.

Ve 38. min. pálil Hezoučký, ale vysoko nad. Chvíli nato se zranil Žilák a musel být střídán, nedlouho před koncem první půle, Schneiderem. Právě Schneider, jen několik vteřin po svém příchodu na hřiště, založil akci po levé straně, přihrál na střed Hezoučkému, ten ještě dostal balon doprava k Procházkovi – také on ale vysoko přestřelil.

Po změně stran mohl poslat Vyšehrad do vedení Hezoučký, mezi dvěma protihráči dokázal ostře vypálit, jenomže těsně minul. Po hodině hry pak odcentroval zprava až od postranní čáry Procházka na nabíhajícího Králíčka, jenž byl hodně tísněn domácím zadákem, a tak balon ani nezasáhl. Oba týmy limitovaly v jejich snaze o kombinaci většinou spousty pokažených přihrávek, šemíci však měli k vedoucí brance zřetelně víc příležitostí. Jen ta koncovka…

V polovině druhé půle konečně zahrozili i domácí: po rohu hlavičkoval nebezpečně Písačka, ale těsně vedle.

V 70. min. po chybě domácích byl hodně blízko ke vstřelení vedoucí branky Hezoučký, bohužel nepovedlo se – brankář Tvrdoň, pro něj i celý ústecký tým kritickou situaci, ustál.

Tři minuty nato měl velmi výhodnou pozici při trestném kopu Kušej, trefil ale jen do zdi hráčů Vyšehradu. V 78. min. sice překonal Ordelta Glöckner, gól domácích ale kvůli ofsajdu neplatil.

Služebně nejstarší hráč Vyšehradu Drobílek, který v tomto utkání střídal, přišel na hřiště s evidentní motivací zápas rozhodnout. V závěrečné desetiminutovce dvakrát zdálky vypálil, bránu trefil, ale Tvrdoně nepřekonal.

Zápas spěl k bezgólové plichtě, leč nedospěl. Ve druhé minutě nastaveného času obrana hostí nedokázala odvrátit přihrávku domácích do vápna, přestože byla nepřesná. Míč se odrazil od Alexandra k dvojici Ikugar – Kulig a po jejich souboji na hranici velkého čtverce odpískal sudí trestný kop. Bílek trefil přes zeď hráčů v červených dresech přesně k tyči: 1:0.

Zmar v podobě naprosto nesmyslně ztraceného zápasu byl dokonán, přesto to ještě nebyl úplný konec. Hned po rozehrání ve středovém kruhu přišla střela z poloviny hřiště na domácí bránu, která se snášela těsně pod břevno a překvapený Tvrdoň musel vytěsnit balon na roh.

V neděli 18. dubna v 15 hodin Slavoj Vyšehrad přivítá na Strahově soupeře z Prostějova, který se pere o prvenství v soutěži a tudíž i přímý postup do I. ligy.

Trenér Ústí n. L. David Jarolím: „Člověk si řekne, hrajete proti poslednímu týmu, ale věděli jsme, že to nebude jednoduché, což se potvrdilo. Je to vydřená výhra, ale takové jsou hodně cenné, protože se hraje až do konce. S výsledkem jsme spokojeni.“

Trenér Vyšehradu Michal Zach: „Nedáváme góly, proto ztrácíme i takové zápasy. Po sérii proher, navíc se čtyřmi inkasovanými brankami, jsme chtěli zápas v Ústí lépe ustát a tyto výsledkové nezdary prolomit. V prvním poločase to z naší strany docela fungovalo, bohužel nám ale chybí kvalita a důraz v koncovce, a to je velký problém. Ve druhé půli jsme postupně ztráceli půdu pod nohama, ale rozhodující gól jsme dostali až v nastaveném čase ze standardky. Je to zkrátka pech.“

FK Ústí nad Labem – Slavoj Vyšehrad 1:0 (0:0)

18. kolo F:NL, hráno ve středu 14. dubna 2021 v Ústí nad Labem. Branka: 90. (+3) Bílek z trest. kopu. Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:7. Soupeřem zblokované střely: 3:0. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:5. Rozhodčí: Raplík – Váňa, Volf. ŽK: Jiránek – Schneider, Ordelt, Kříž. Hráno bez diváků.

Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Hudec, Glöckner, Písačka – Emmer (59. Jiránek), Bílek – Prošek (81. Ikugar), Čičovský, Kušej (76. Chodora) – Gollnack (59. Koubek). Trenéři David Jarolím, Jaromír Jindráček a Richard Stražan.

Vyšehrad: Ordelt – Alexandr, Jakab, Žilák (42. Schneider) – Suchan, Kulig – D. Procházka, Hezoučký, Kříž, Zaradny (74. Drobílek, 89. Hampl) – Králíček (74. Vojta, 89. Burda). Na lavičce byl ještě připraven brankář Borka. Trenéři Michal Zach, Jaroslav Klíma, Ondřej Švejdík a Kamil Čontofalský.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým