FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Čtvrteční mistrovské zápasy žáků: U 15 – Třebeš 1:1; U 14 – Třebeš 3:0

28. 09. 2023

U 15/U 14 – Až na sedmý pokus se podařilo „patnáctce“ Slavoje Vyšehrad konečně zabodovat. Ve čtvrtek 28. září remizovala v Krči se Sokolem Třebeš 1:1, když na vedoucí gól hostí z prvního poločasu odpověděl vyrovnávací brankou na začátku druhé půle Daniel Saroian. V pozápase měla naše U 14 celých 80 minut pod kontrolou a porazila soupeře z Hradce Králové 3:0: do třebešské sítě se trefili Kristijan Beriša, Alexandr Brenn a Goran Matič.

Zatímco naše U 15 je ve skupině C České divize starších záků nadále na posledním 16. místě, U 14, v obdobné soutěži své věkové kategorie, se už prodrala s deseti body do horní poloviny tabulky na 7. místo. Navíc s aktivním skóre 17:15.

Utkání „patnáctek“ mělo dva diametrálně rozdílné poločasy. Nejlépe to dokumentuje počet střeleckých pokusů: v první půli 2:17, zatímco ve druhé půli 6:2.

Již ve 3. min. překonal Paura hostující útočník Jarkovský, jeho gól ale kvůli hraní rukou neplatil. V 10. min. odvracel míč na brankové čáře kapitán Vyšehradu Čeněk, ve 20. min. se už ale Třebeš ujala vedení., Byl to nadmíru laciný gól: po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna Černík: 0:1. Další šance Východočeši neproměnili.

Po návratu ze šaten se hrál uplně jiný fotbal, protože iniciativu převzali modří. Už po třech minutách na levé straně Cacara přihrávkou vysunul Saroiana, ten ustál běžecký souboj s bránícím protihráčem a z malého vápna střelou po zemi vyrovnal: 1:1!

Nedlouho nato přišel faul na Cacaru ve velkém čtverci hostí, hvizd se ale neozval, hrálo se dál. V posledních deset minutách měl domácí tým čtyři možnosti vstřelit vítěznou branku, ale Saroian z hranice vápna přestřelil, Kozhukhar trefil brankáře, další pokus Saroiana byl zblokován a hlavička Carmina po rohovém kopu proletěla nad břevnem do zámezí.

V zápase „čtrnáctek“ měl Vyšehrad od počátku navrch. Dvě gólové šance měl Siládi a jednu Zeman, nedali. V 17. min. ale po přihrávce od Liegerta otevřel skóre Beriša: 1:0! Ve 25. min. poslal míč do sítě hostí Brenn, byl mu však odmáván ofsajd. Na sklonku první půle si to ale vynahradil. Po přihrávce od Zemana trefil Brenn z levé strany na vzdálenější tyč: 2:0!

Na začátku druhé půle měl Brenn další dvě velké šance, ale neproměnil je. Na druhé straně brankář Marcsa zabránil kontaktnímu gólu, když vychytal ve vyložené šanci třebešského útočníka Vávru. V 62. min. po rohovém kopu zakončoval Brenn a odražený míč pohotově poslal do sítě Matič: 3:0!

Skóre mohlo být vyšší, klidně dvojhnásobné. Gólovou šanci měl také Liegert a nepotrestán zůstal faul ve vápně na Staňka, který pak navíc trefil břevno, zatímco Bakhir orazítkoval tyč. Těsně před koncem běželi Beriša a Bakhir ve dvou sami na brankáře hostí, první z nich ale minul bránu.

Ať tak či onak, naše U 14 vyhrála už potřetí za sebou (při součtu skóre 12:2), a k tomu Marcsa poprvé v sezoně uhájil čisté konto. Zajímavý je rovněž fakt, že odehrát zápas bez inkasované branky se povedlo naší U 14 poprvé od listopadu loňského roku, kdy hrála rovněž s Třebeší v Krči! O tehdejší výhru 2:0 se postaral dvěma góly Sebastian Grigar

V NEDĚLI 1. ŘÍJNA ČEKÁ NAŠE TÝMY STARŚÍCH ŽÁKů DALŠÍ DVOJUTKÁNÍ  PRAZE: DERBY NA UMĚLCE ADMIRY V KOBYLISÍCH. „PATNÁCTKY“ HRAJÍ OD 10 HODIN, POZÁPAS „ČTRNÁCTEK“ MÁ VÝKOP V PRAVÉ POLEDNE.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Sokol Třebeš 1:1 (0:1)

Dohrávané 3. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina C), hráno ve čtvrtek 28. září 2023 v Krči. Branky: 43. Saroian – 20. Černík. Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:7. Soupeřem zblokované střely: 1:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Baier – Janoušek, Novosád. ŽK: Lámus, Čejka (oba Třebeš). Diváků: 25.

Vyšehrad U 15: Paur – Staněk, Matič, Čeněk, Kadlec – Latka (41. Stolz) – Kozhukhar (73. Fiktus), Minks, Cuc (73. Carmine) – Cacara (73. Dorey), Saroian (79. Waller). Trenéři Aleš Carmine a Jan Petříček.

Třebeš U 15: Vávra – Čejka, Přívratský, Lámus, Sobotka (46. Vlach) – Jelínek, Teichman, Novák (46. Gašpárek), Kopecký (76. Ježek) – Černík (46. Hruška), Jarkovský (65. Michal). Trenéři Marek Zbořil, Jaroslav Jelínek a Jiří Černík.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

2 – Matič, 1 – Carmine, Dorey, Saroian

1 – Cacara, Čeněk, Fiktus, Kadlec, Minks

U 14: Slavoj Vyšehrad – Sokol Třebeš 3:0 (2:0)

Dohrávané 3. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina C), hráno ve čtvrtek 28. září 2023 v Krči. Branky: 16. Beriša, 40. Brenn, 62. Matič. Střely na branku: 17:3. Střely mimo: 10:1. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:3. Rozhodčí: Janoušek – Baier, Novosád. ŽK: Matič – Sobotka. Diváků: 25.

Vyšehrad U 14: Marcsa – Staněk, Matič (67. Latka), Stolz, Pšenička – Beriša, Zeman, Štěpanovský (48. Saroian), Brenn – Liegert, Siládi (56. Bakhir). Trenéři Aleš Carmine a Vítězslav Felčárek.

Třebeš U 14: Holeček – Ježek, Černík, Sobotka, Michal – Leden – Filipčík, Stanishchuk (41. Dašek), Gašpárek, Hoffmann – Vávra. Trenéři Petr Hoffmann a Jiří Černík.