FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Čvančaru Sokolov neustrážil: dva jeho góly znamenaly vítězství 2:1!

10. 08. 2019

„A“-muži – V domácím prostředí na Strahově jsou zatím fotbalisté Slavoje Vyšehrad stoprocentní. Dva týdny po výhře 4:1 s celkem Ústí nad Labem zde v sobotu 10. srpna položili na lopatky i soupeře ze Sokolova. O vítězství 2:1 se postaral dvěma góly hrotový útočník Tomáš Čvančara, a šemíci se díky tomu aktuálně posunuli do první poloviny tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na 6. místo. Naopak Sokolov zůstal na poslední příčce. Modrý dres Vyšehradu oblékl poprvé krajní obránce Vojtěch Šandera, zatímco další zbrusu nový hráč – záložník Petr Rothe – prozatím nenastoupil.

Oproti předešlému utkání ve Vítkovicích učinili trenéři tři změny v základní sestavě, kde Pardubského, Drozdu a Vejvara nahradili Šandera, Brejcha a Laňka. Již po deset minutách hry Čvančara svedl souboj v sokolovské šestnáctce se stoperem Ševčíkem, po němž skončil na zemi a dožadoval se penalty, leč marně. Na druhé straně měl první šanci hostí v 18. min. Selnar, který po odraženém míči pálil zpoza vápna těsně vedle. Ve 24. min. už musel zasahovat brankář Otáhal po dvou ostrých střelách hostujících hráčů. Západočeši se často pokoušeli o průniky a centry za obránce Slavoje, ti se však nenechali přelstít a většinou pochytali hráče žlutozelených do ofsajdových pastí.

Po půlhodině hry se pokusil ohrozit sokolovskou branku Verner, ale minul, zatímco Laňkovu střelu po přihrávce od Čvančary zblokovali protihráči. O dvě minuty později si své role vyměnili: přihrával Laňka Čvančarovi, jenž obešel ve vápně protihráče, ale dostal se až příliš hluboko, takže zakončoval takřka z brankové čáry a u tyče stojící gólman Dvořák jeho ránu kryl. Byla to hodně slibná situace i proto, že uvnitř vápna zůstal neobsazený Pouček, přihrávky se bohužel nedočkal.

Zejména Čvančara byl pro defenzivu Západočechů velký problém, do poločasu se však vytáhlý útočník gólové radosti nedočkal.

Do druhé půle vstoupil tým Sokolova hodně aktivně a pět minut po zahájení hry se už radoval ze vstřelené branky, jenomže předčasně, padla totiž z ofsajdu.

V 55. min. po Laňkově přihrávce Pouček zatáhl míč směrem k bráně a vypálil, jeho střelu Dvořák vyrazil. Vzápětí druhý Poučkův pokus zblokovali zadáci Západočechů na rohový kop. Ten rozehrál Verner a Čvančara střelou bez přípravy z malého vápna otevřel skóre. 1:0!

O tři minuty později nastala obdobná situace na druhé straně hřiště, i když ne ze standardky. Po centru z levé strany Kopřiva ve vyložené pozici míč promáchl. Sokolov ale pokračoval v útočné aktivitě a po rohovém kopu Štípek pálil metr nad.

V 70. min. se už hosté dočkali. Střídající Vávra, který byl na hřišti teprve deset minut, trefil falšovanou střelou z trestného kopu zpoza vápna přesně ke vzdálenější tyči: 1:1.

Jen o minutu později mohl jít Slavoj podruhé do vedení. Vernerovu střelu vyrazil Dvořák jen před sebe, ve volném prostoru se najednou zjevil Čvančara, nicméně ve skluzu na mokrém trávníku přehodil z místa penaltového bodu bránu. To byla čistá gólová šance, navíc vzápětí stoper Hošek zabránil v poslední chvíli skórovat Poučkovi, tedy bývalému hráči Sokolova.

V 74. min. přišel rozhodující moment utkání. Šandera odcentroval z pravé strany a míč se znovu dostal k dobře postavenému Čvančarovi, který na nic nečekal a opět střelou bez přípravy poslal balon do sítě: 2:1!

Ve zbývající čtvrthodině hry se ještě hosté pokusili znovu vyrovnat, ale neuspěli – jejich střelecké pokusy většinou mířily mimo tři tyče. Ještě v nastaveném čase Sokolov dvakrát hodně nebezpečně zahrozil, leč Vávrova střela z trestného kopu i Hoškova hlavička proletěly těsně nad. Šemíci se tak mohli radovat ze svého druhého vítězství v nové sezoně!

Již ve středu 14. srpna v 17.30 hod. čeká tým Vyšehradu utkání 1. kola Mol Cupu na půdě divizního nováčka ve Slaném. V sobotu 17. srpna v 17.00 hod. pak nastoupí k utkání pátého dějství F:NL v Brně-Líšni.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Budu se opakovat, ale pro naše mužstvo jsou tohle těžká utkání. Zejména v první půli jsme nechali Sokolov hodně hrát, což jsme nechtěli. Naše obrana hrála hodně hluboko, naštěstí soupeř své šance nevyužil. Až ve druhé půli jsme víc ožili v ofenzivě a udrželi daleko víc balonů, navíc nám vyšel signál, který jsme den před zápasem pečlivě nacvičovali. Sokolov s řadou zkušených hráčů vyrovnal, a vypadalo to na remízové utkání, ale nakonec se nám podařilo do jeho obrany znovu udeřit a já jsem šťastný za tři body. Máme po čtyřech kolech šest bodů, to je podle mě úspěch. Vyšehrad ušel za rok velký kus cesty, hodně se změnilo, nicméně v této soutěži budeme asi těžko dominovat v každém utkání, jako tomu bylo v ČFL. Jde také o to, pečlivě se na každého soupeře připravit, protože mužstva jsou hodně vyrovnaná, fyzicky dobře připravena, a tak mnohdy rozhodují detaily. Utkání se Sokolovem nebylo jednoduché, ale zvládli jsme ho i takticky.“

Trenér Sokolova František Šturma: „Prohráli jsme remízové utkání, což se nám stalo už podruhé – předtím také v Praze, ale na Žižkově. Z toho jsem rozladěn, stejně jako z výkonů některých našich hráčů; byly totiž pod jejich možnosti. Do poločasu jsme byli silnější na balonu, měli převahu, ale hráli jen po vápno. V něm jsme hluší, přestože to stále trénujeme: jako by byl pro nás velký čtverec zakletý. Ve druhé půli šel Vyšehrad zaslouženě do vedení, přesto jsme vyrovnali, a vypadalo to z našeho pohledu dobře. Měli jsme dvě tři pološance, ale zase se pro nás naplnilo, tak jako v předchozích zápasech, nedáš – dostaneš. Koncovka nás trápí, na trénincích to sice není špatné, ale neumíme to přenést do zápasů. Další problém byl v tom, že jsme mnohdy až příliš drželi balon uprostřed hřiště, soupeř se zatáhnul, a bylo to těžké: měli jsme to hrát jednodušším způsobem. Zkrátka přijeli jsme si na Strahov zahrát, zpestřit si sobotní dopoledne, ale ne vyhrát. Prohráli jsme 1:2 a podle mého mínění vlastní vinou, naším přístupem a výkonem.“

FC Slavoj Vyšehrad – FK Baník Sokolov 2:1 (0:0)

4. kolo F:NL, hráno v sobotu 10. srpna 2019 na Strahově. Branky: 56. a 74. Čvančara – 70. Vávra. Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 3:7. Soupřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:9. Rozhodčí: Houdek – Myška, Klupák. ŽK: Čvančara, Laňka, Drozda – Machek, Červenka, Šmehyl. Diváků: 405.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Švejdík, Žežulka, Mareš – Brejcha – Pouček (86. L. Veselý), Drobílek, Verner, Laňka /75. Vejvar) – Čvančara (88. Drozda). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Pardubský, Rataj a Freit. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Sokolov: J. Dvořák I. – Šmehyl, Hošek, Ševčík, J. Dvořák II. – Machek – Štípek, Selnar (60. Štursa), Glaser, Kopřiva (60. Vávra) – Červenka (76. Wermke). Trenéři František Šturma a David Vaněček.