Zpět na seznam novinek

Další bizarní prohra, teď už desátá za sebou: doma 1:2 s Varnsdorfem

08. 05. 2021

„A“-muži – Zmar, jaký prožívá v letošní sezoně Slavoj Vyšehrad, nemá obdobu, srovnání a nejspíš je už také výsměchem definici a významu slova pravděpodobnost. A to i v tak nevyzpytatelné a zrádné činnosti, jakou je fotbal. Tři čtvrtiny zápasu s Varnsdorfem vše směřovalo k tomu, že v sobotu 8. května tým hrající v modrých dresech odejde ze strahovského pažitu coby vítěz. Jenomže ať se děje, co se děje, ať je výheň jako v Death Valley nebo mráz jako ve Vladivostoku, se železnou pravidelností se nakonec vždy raduje soupeř. I tentokrát.

Šemíci vedli gólem kapitána Filipa Drobílka 1:0 a není přehnané tvrzení, že měli zápas ve své moci, jenomže další šance neproměnili: včetně penalty. Severočeši otočili vývoj skóre, a utkání tak nakonec skončilo porážkou 1:2: pro náš tým už desátou v řadě. Tři kola před koncem letošní FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tak má i nadále jen pět bodů. Tento zápas byl pátým v aktuální sezoně, kdy Vyšehrad vstřelil úvodní branku (na podzim proti Ústí n. L., v Líšni a proti Vlašimi, na jaře proti Žižkovu a Varnsdorfu).

Tři dny po středečnímu utkání ve Vlašimi došlo na tři změny v základní sestavě, kde Schneidera, Hampla a zraněného Suchana nahradili Žilák, Jakab a dorostenec Vojta. Posledně dva jmenovaní hráči vytvořili útočnou dvojici, se dvěma forvardy se však představil i soupeř. A patřila mu také úvodní desetiminutovka, kdy byl aktivnější a několikrát se dostal do zakončení, střely však zneškodnil buď Otáhal, nebo ještě před ním je zblokovali bránící spoluhráči. Slavoj kontroval střelou Drobílka zpoza vápna, ta ale přeletěla branku hostí.

Po čtvrthodině hry se doslova protlačil do nadějné situace Jakab, jeho pokus zblokoval protihráč. Ve 20. min. Drobílek ostrým centrem zprava podél brankové čáry hledal před bránou hostí Vojtu, ten byl ale obsazen a k účinnému zakončení se nedostal. Po necelé půlhodině hry pak centroval zprava stoper Egert, na letící balon si naběhl Jakab, míč byl ale znovu zblokován. Každopádně to byla do té doby největší šance.

Ve 32. min. již udeřilo. Alexandr obdržel přihrávku na pravou stranu hřiště, zatáhl míč podél lajny a prodloužil na Drobílka. Ten na nic nečekal a vydal se ihned směrem k bráně. Obránci Kouřilovi „nasadil“ housle, čímž si současně připravil míč ke střele a nekompromisním bodlem poslal dělovku ke vzdálenější  tyči: 1:0!

Čtyři minuty před poločase, se dostal k zakončení Jakab, jeho střele z levé strany ale chyběla razance a gólman Richter ji kryl.

Hned po zahájení druhé půle Drobílek centrem z pravé strany našel u vzdálenější tyče Hezoučkého, ten ale zvolil zpracování míče před střelou z voleje, a to byla příležitost pro brankáře hostí, aby mu doslova ukradl míč od nohy. Ve 49. min. potom Vojta krásnou kolmou přihrávkou nastartoval Jakaba, ten se řítil sám na Richtera, bohužel ho ale nepřekonal – střela po zemi proletěla těsně okolo tyče do zámezí. To byla další velká, nebo spíš největší, šance na pojištění těsného vedení.

V 54. min. potom po rohovém kopu Kříže hlavičkoval Egert, ale bránící protihráč balon zblokoval. Slavoj předváděl kvalitní, ofenzivní fotbal, navíc po ztrátě míče účinný presink a hráči při střelách hostí často stihli padnout do střel a ztlumit balon ještě dříve, než ohrozil Otáhala. Tohle všechno bylo v pořádku a platilo až do poloviny druhé půle, pak se ale začala karta pomalu obracet a neproměněné šance přišly naše mužstvo nakonec hodně draho.

V 67. min. po rohu hostí Kouřil bez přípravy vystřelil, ale minul. Dvě minuty nato se dostal do čisté gólové šance Schön, avšak Otáhal skvělým zákrokem jeho takřka gólovou střelu srazil do zámezí. Hosté tedy kopali roh a dalším potížím zabránil tentokrát Procházka.

V 75. min. Otáhal dalším fantastickým zákrokem zmařil vyloženou šanci Nováka, jenomže po něm kopal Varnsdorf další roh a Velich z malého vápna poměrně lacino vyrovnal na 1:1.

O dvě minuty později na druhé straně hřiště Hasil fauloval ve velkém čtverci pronikajícího Procházku. Míč si postavil na bílý bod Hezoučký, penaltu ale neproměnil. Richter jeho první i opakovanou střelu vyrazil!

V 81. min. po Jakabově centru mohl sice vyrovnat Stropěk, hlavičkoval však z nesnadné pozice a minul bránu. Nedáš – dostaneš a hosté jen o několik vteřin později podruhé udeřili. Rudnytskyy prošel defenzivou šemíků jako nůž máslem a napálil balon pod břevno: 1:2.

Vyrovnat pak mohli ještě Vaněk a po něm i hlavičkující Egert, jenomže se to nepodařilo a Vyšehrad znovu nenašel cestu z tohoto příšerného bludiště porážek.

V sobotu 15. května v 17 hodin tým Slavoje Vyšehrad nastoupí na stadionu předposledního Blanska a potom už zbudou jen dva pražské zápasy: v sobotu 22. května na Strahově s Jihlavou a nakonec v neděli 30. května na Julisce s Duklou.

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): „V tomto utkání jsme byli nejblíž ke svému prvnímu jarnímu vítězství. Šancí v něm bylo dost, mohlo to klidně skončit 5:4. Kluci by si tříbodový zisk jednoznačně zasloužili, měli jsme k tomu dost brankových příležitostí, bohužel jsme proměnili jen jednu. Varnsdorf byl prostě nakonec šťastnější. Hlavně jsme neměli dostat vyrovnávací gól na 1:1 po standardce, ten byl z našeho pohledu úplně zbytečný a neměl padnout. Na druhou stranu Martin Otáhal zneškodnil dvě až tři vyložené šance soupeře. Prožíváme nepříjemné pocity a nepříjemné prohry i v zápasech, kdy máme blízko ke třem bodům. Jde o to, aby se kluci poučili, a to jak z chyb při inkasovaných brankách, tak i našich zmařených šancí. To je pro ně důležité do jejich další kariéry.“

 

Slavoj Vyšehrad – FK Varnsdorf 1:2 (1:0)

23. kolo F:NL, hráno v sobotu 8. května 2021 na Strahově. Branky: 32. Drobílek – 76. Velich, 82. Rudnytskyy. Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:3. Soupeřem zblokované střely: 5:7. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Dorušák – Dobrovolný, Ratajová. ŽK: Žilák, Vojta, D. Procházka, Vaněk – Rudnytskyy, A. Richter. Diváků: 33.  V 78. min. neproměnil Hezoučký (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad: Otáhal – D. Procházka, Egert, Stropek, Žilák – Alexandr – Drobílek, Kříž (65. Vaněk), Hezoučký – Vojta (65. Vejvar), Jakab. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ordelt, Burda, Zaradny a Králíček. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Varnsdorf: A. Richter – M. Richter (75. Ondráček), Kouřil, Hasil – Zbrožek – Lehoczki (46. D. Novák), Bláha, Kocourek (88. Macháček), Rudnytskyy – Šimon (46. Velich), Schön (71. Kazda). Trenéři Pavel Drsek, Martin Kotyza a Radek Porcal.

 

Zápasy, ve kterých Vyšehrad vedl 1:0

  3. 10. 2020 Vyšehrad – Ústí n. L. 1:3

25. 11. 2020 Líšeň – Vyšehrad 4:2

28. 11. 2020 Vyšehrad – Vlašim 1:2

13. 3. 2021 Vyšehrad – Žižkov 1:2

  8. 5. 2021 Vyšehrad – Varnsdorf 1:2

 

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu

3 – Suchan (z toho 1 v Mol Cupu), Vandas (z toho 2 v Mol Cupu)

2 – Drobílek, Košút, Laňka (z toho 1 v Mol Cupu)

1 – Jakab, Králíček, Kříž (v Mol Cupu), Pouček (v Mol Cupu), Stropek, Vejvar

 

Brankové asistence

5 – Kříž (z toho 2 v Mol Cupu), Šandera (z toho 2 v Mol Cupu)

3 – Alexandr (z toho 1 v Mol Cupu), Černý

2 – Drobílek (z toho 1 v Mol Cupu)

1 – Čejka, Egert, Galuška (v Mol Cupu), Jablonský (v Mol Cupu), Schneider, Vejvar, Zaradny

 

Foto: Martina Klánová

Fotogalerie

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým

Tabulka "A tým"

Fortuna národní liga Z V R P B
10.
MFK Chrudim
26941331
11.
FC MAS Táborsko
26871131
12.
FK Varnsdorf
26612830
13.
FK Blansko
26761327
14.
FC Slavoj Vyšehrad
2614217
Celá tabulka

Výsledky

sobota 12.06.2021 12:00
FC Tempo Praha
Přátelské utkání
5:1
FC Slavoj Vyšehrad B
sobota 12.06.2021 10:00
FC Tempo Praha U19
Přátelské utkání
1:0
FC Slavoj Vyšehrad U19
středa 09.06.2021 18:00
TJ Spoje Praha
Přátelské utkání
1:2
FC Slavoj Vyšehrad B
neděle 06.06.2021 14:00
FK Říčany U19
Přátelské utkání
2:3
FC Slavoj Vyšehrad U19
neděle 30.05.2021 15:00
FK Dukla Praha
Fortuna národní liga
3:0
FC Slavoj Vyšehrad
neděle 30.05.2021 10:00
FC Sellier & Bellot Vlašim U19
Přátelské utkání
2:4
FC Slavoj Vyšehrad U19
sobota 29.05.2021 16:00
SK Aritma Praha B
Přátelské utkání
2:0
FC Slavoj Vyšehrad B
pátek 28.05.2021 15:00
Slavia Praha U17
Přátelské utkání
7:1
FC Slavoj Vyšehrad U18
středa 26.05.2021 18:30
FC Slavoj Vyšehrad U18
Přátelské utkání
6:1
SK Union Vršovice U19
neděle 23.05.2021 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Přátelské utkání
7:2
SK Aritma Praha U19
Všechny výsledky A-týmu

Pozvánka na utkání

Všechny zápasy A-týmu
Nahoru