FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Druhý přípravný zápas dorostu: remíza 4:4 se Slovanem Kunratice

27. 05. 2020

U 19 – Starší dorostenci Slavoje Vyšehrad mají za sebou dva přípravné zápasy. Po prohře 0:3 na půdě přeborového Újezdu nad Lesy se představili v úterý 26. května na hřišti v Kunraticích, kde remizovali s muži tamního Slovanu 4:4. Výrazným způsobem se zapsal do statistiky tohoto přátelského utkání teprve 16letý forvard Jakub Štěpánek (na snímku vlevo), který byl u všech čtyř branek našeho mužstva U 19! Dvě dal sám a na další dvě přihrával. Navíc po faulu na něj byla nařízena penalta, která ale zůstala neproměněna.

Domácí účastník pražské I. A třídy mužů přitom vedli již po necelé čtvrthodině hry 2:0, v 11. min. totiž překonal brankáře Martince Mráz a ve 14. min. také Ron.

Mladí hráči Vyšehradu ale ještě do poločasu otočili vývoj skóre. Ve 21. min. po přihrávce od Štěpánka snížil Mlejnek na 2:1 a o šest minut později si své role vyměnili: finální přihrávku obstaral Mlejnek a Štěpánek vyrovnal na 2:2. Tři minuty před pauzou, po akci Štěpánka, si dali Kunratičtí vlastní gól.

Sedm minut po změně stran vyrovnal domácí Glos na 3:3. V 65. min. byl faulován ve vápně domácích Štěpánek, jenomže Sejdia neproměnil penaltu. V 78. min. to Sejdia napravil: přihrál Štěpánkovi a ten upravil na 3:4. Tři minuty nato však vyrovnal někdejší kanonýr pražského přeboru Alba (to ještě v dresu Uhříněvsi) na konečných 4:4.

Ve čtvrtek 28. května od 19 hodin nastoupí naše U 19 k dalšímu přípravnému zápasu, a znovu to bude s protivníkem věkové kategorie mužů: na hřišti Spartaku Hrdlořezy, dvanáctého týmu tabulky letošního ročníku pražské I. A třídy (skupina A).

Slovan Kunratice – Slavoj Vyšehrad U 19  4:4 (2:3)

Přípravné utkání, hráno v úterý 26. května 2020 v Kunraticích. Branky: 11. Mráz, 14. Ron, 52. Glos, 81. Alba – 27. a 78. Štěpánek, 21. Mlejnek, 42. vlastní. Rozhodčí: Danučič – Navara, Zíma. Diváků: 50. V 65. min. neproměnil Sejdia (Vyšehrad U 19) penaltu.

Vyšehrad U 19 první poločas: Martinec – Vlasák, Petrach, Novichikchin – Sejdia, Mlejnek – L. Toman, M. Markovych, Melíšek – Štěpánek, Vojta.

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Martinec – Melíšek (70. Vlasák), Petrach, L. Toman, Lásztoveckij – Mlejnek (70. Sejdia), Stýblo – Janík, Vojta (70. Štěpánek), Kubies – V. Markovych. Trenéři David Jarolím a Richard Stražan.